• خانه
  • اخبار
  • مراقبت های بهداشتی ممتاز: چگونه معامله 3.9 میلیارد دلاری آمازون وان می تواند برنامه اشتراک آن را بهبود بخشد

مراقبت های بهداشتی ممتاز: چگونه معامله 3.9 میلیارد دلاری آمازون وان می تواند برنامه اشتراک آن را بهبود بخشد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
مراقبت های بهداشتی ممتاز: چگونه معامله 3.9 میلیارد دلاری آمازون وان می تواند برنامه اشتراک آن را بهبود بخشد

مراقبت های بهداشتی ممتاز: چگونه معامله 3.9 میلیارد دلاری آمازون وان می تواند برنامه اشتراک آن را بهبود بخشد
کانتینرهای حمل و نقل آمازون پرایم در بندر سیاتل پیش از فصل تعطیلات 2021 انباشته می شوند (brooztechnology Photo/Todd Bishop)

آیا مصرف کنندگان مراقبت های بهداشتی را از طریق آمازون پرایم به همان راحتی که جریان می دهند سفارش می دهند پسر ها یا اسپیکر اکو بخرم؟

این یکی از سوالاتی است که هفته گذشته توسط آمازون برای خرید 3.9 میلیارد دلاری One Medical مطرح شد.

مایک مک شری، کهنه کار صنعت، مدیر عامل شرکت سلامت دیجیتال Xealth در سیاتل، گفت: این معامله “زمینه ای را برای یک سرویس اشتراک بهداشتی ممتاز ایجاد می کند.”

One Medical اکنون بر اساس مدل عضویت عمل می کند. این یک مزیت کارمند در بیش از 8000 شرکت است که مراقبت مجازی و قرار ملاقات های یک روزه را در کلینیک ها در بیش از 15 منطقه شهری امکان پذیر می کند. افراد همچنین می توانند عضویت سالانه 199 دلاری را خریداری کنند.

نیل لیندسی، رئیس خدمات بهداشتی آمازون، قبلاً به اجرای Prime کمک کرده بود، که حمل و نقل رایگان همراه با مزایایی مانند پخش رسانه را با 139 دلار در سال در ایالات متحده ارائه می دهد. طبق آخرین به روز رسانی آمازون از سال گذشته، بیش از 200 میلیون عضو Prime در سراسر جهان وجود دارد.

آندریا لی، مدیر عامل شرکت آموزش تجارت الکترونیک Allume Group و مدیر کل سابق آمازون گفت: هنوز مشخص نیست که آیا آمازون خدمات One Medical را تحت Prime ارائه می دهد یا چیزی جداگانه.

لی گفت: “اما من فکر می کنم آمازون ثابت کرده است که عضویت برای آنها بسیار خوب است.”

مراقبت های بهداشتی ممتاز: چگونه معامله 3.9 میلیارد دلاری آمازون وان می تواند برنامه اشتراک آن را بهبود بخشد
آندریا لی، مدیر عامل گروه آلوم. (عکس از آندریا لی)

افزودن خدمات بهداشتی به Prime می تواند افراد بیشتری را به برنامه عضویت آمازون جذب کند و درآمد این شرکت را افزایش دهد. اعضای Prime به طور قابل توجهی بیشتر از غیرعضوها در آمازون هزینه می کنند.

درآمد حاصل از خدمات اشتراک آمازون، که شامل عضویت در پرایم می شود، در سه ماهه دوم سال جاری به 8.7 میلیارد دلار رسید که 10 درصد افزایش یافته است. طبق تخمین‌های Consumer Intelligence Research Partners، حدود 172 میلیون نفر در ایالات متحده در سال 2021 عضو آمازون پرایم بودند و نرخ تجدید پس از دو سال 98٪ بود.

مک شری در مصاحبه ای گفت: “Prime وفاداری را ایجاد می کند.” “اگر شروع به پرداخت اشتراک یک سرویس مراقبت اولیه کنید، بیشتر و بیشتر به آن برند و خدمات وفادار می شوید.”

در یک پست وبلاگی در سال گذشته، مدیر عامل Trilliant Health، Sanjula Jain اشاره کرد که تعداد مشتریان پرایم آمازون بسیار بیشتر از تعداد هر شرکت مراقبت بهداشتی فردی است. او نوشت: «کسب و کارهایی مانند آمازون با پایگاه مشتری ملی فرصتی منحصر به فرد برای گسترش سهم خود از کیف پول با مشتریان وفادار دارند.

آمازون در حال حاضر خدمات بهداشتی موجود دارد. در چند سال گذشته، یک داروخانه آنلاین به نام PillPack را خریداری کرده است. خدمات مراقبت اولیه مبتنی بر کارمند، Amazon Care. یک نوار ناهموار Halo View را معرفی کرد. و ما یک کیت آزمایش برای COVID-19 ایجاد کردیم. خدمات وب آمازون همچنین ابزارهایی را در اختیار شرکت های مراقبت های بهداشتی قرار می دهد، مانند نرم افزاری برای استخراج اطلاعات پزشکی از یادداشت های پزشکان.

مراقبت های بهداشتی ممتاز: چگونه معامله 3.9 میلیارد دلاری آمازون وان می تواند برنامه اشتراک آن را بهبود بخشد
قدردانی، افسر ارشد پزشکی شانتانو نوندی. (عکس جایزه)

شانتانو نندی، مدیر ارشد پزشکی شرکت خدمات بهداشتی Accolade مستقر در سیاتل و فیلادلفیا، گفت: حدود یک چهارم آمریکایی ها ارائه دهنده مراقبت های اولیه ندارند. او گفت که خرید وان مدیکال توسط آمازون “نمونه ای از مدل جدیدی از مراقبت است که فکر می کنم پتانسیل دسترسی به افراد بیشتری را دارد و فکر می کنم این چیز خوبی است.”

نندی، که در لینکدین نیز در مورد این خرید اظهار نظر کرد، گفت: «به طور کلی ایده یک مدل اشتراک در مراقبت های اولیه واقعاً مثبت است.

Accolade به طور مشابه خدمات مراقبت اولیه مجازی را از طریق کارفرمایان همراه با خدمات همراه مانند دیابت و مراقبت های بهداشت روان ارائه می دهد. یکی دیگر از شرکت‌های مستقر در سیاتل، Vera Whole Health، عضویت‌های مبتنی بر کارفرما را نیز ارائه می‌دهد.

مراقبت های بهداشتی ممتاز: چگونه معامله 3.9 میلیارد دلاری آمازون وان می تواند برنامه اشتراک آن را بهبود بخشد
One Medical از طریق برنامه خود مراقبت های بهداشتی مبتنی بر فناوری را ارائه می دهد. (یک عکس پزشکی)

نندی گفت، مدل‌های عضویت در مراقبت‌های بهداشتی اغلب شامل خدماتی مانند متن‌های بعدی یا یادآوری‌های پر کردن مجدد نسخه می‌شوند، اگرچه معمولاً مراقبت‌های طولانی‌مدت را با متخصصان پوشش نمی‌دهند. او گفت که علاوه بر حق عضویت، اغلب برای خدمات از شرکت های بیمه درآمد جذب می کنند.

مک شری به brooztechnology گفت، در بلندمدت، آمازون حتی ممکن است یک شرکت بیمه بخرد و آن را در Prime بسازد.

بر اساس گزارش مالی سه ماهه اول سال 2022، وان مدیکال 10 درصد از درآمد خالص خود را از عضویت و 16 درصد از پرداخت حق الزحمه به ازای خدمات، عمدتاً از شرکت های بیمه دریافت می کند. 50 درصد از مدیکر و 20 درصد از مشارکت، مانند شبکه های بهداشتی که مراقبت های تخصصی را ارائه می دهند، به دست می آید.

One Medical اخیرا Iora Health را خریداری کرد، که جمعیت سالخورده‌ای را جذب کرد که عمدتاً توسط Medicare Advantage پشتیبانی می‌شد، برنامه‌ای که بر مراقبت مبتنی بر ارزش بر پرداخت هزینه در ازای خدمات تأکید دارد.

یک مدل ارائه مراقبت های بهداشتی مانند Prime نیز می تواند به طور بالقوه گزینه ای مقرون به صرفه برای افراد فاقد بیمه باشد.

نندی در مورد مدل هایی که مراقبت های اولیه را آسان تر و در دسترس تر می کند، گفت: “من فکر نمی کنم این راه حل بلندمدت برای ارائه دسترسی همگانی به مراقبت از مردم باشد، اما مطمئناً مشکل را برطرف می کند.”

از سوی دیگر، کاترین گرگن بارنت، پزشک دانشگاه بوستون و راسل فیلیپس، استاد دانشگاه هاروارد، در اظهارنظری در STAT News گفتند، خرید One Medical توسط آمازون این پتانسیل را دارد که آسیب‌پذیرترین افراد را با تمرکز بر بیماران سالم‌تر در مناطق شهری‌تر از بین ببرد.

نندی گفت، از این گذشته، اعتماد برای مراقبت های پزشکی، به ویژه برای جوامع به حاشیه رانده شده، اساسی است. و این مهمتر از هر مجموعه ای از راه حل های همراه است. او گفت: «در پایان، اگر واقعاً می‌خواهید مقیاس کنید و واقعاً می‌خواهید به بیماران خدمت کنید، باید اعتماد داشته باشید.

غول های خرده فروشی دیگری که خدمات مراقبت های اولیه را ارائه می دهند عبارتند از CVS Health که بیش از 1000 کلینیک دارد و Walmart که خدماتی را در مناطق روستایی ارائه می دهد.