• خانه
  • اخبار
  • مدیر عامل Redfin: بازار مسکن ممکن است بدتر شود

مدیر عامل Redfin: بازار مسکن ممکن است بدتر شود

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
مدیر عامل Redfin: بازار مسکن ممکن است بدتر شود

مدیر عامل Redfin: بازار مسکن ممکن است بدتر شود
گلن کلمن، مدیر عامل Redfin، سخنرانی اصلی را در نهمین شام سالانه رهبری دانشگاه واشنگتن در 13 اکتبر در سیاتل ارائه می کند. (عکس از brooztechnology/Todd Bishop)

بازار مسکن ایالات متحده همچنان نشانه هایی از ضعیف شدن را نشان می دهد که بر شرکت های فناوری املاک مستقر در سیاتل مانند Zillow Group و Redfin تأثیر می گذارد. و این روند ممکن است ادامه یابد.

گلن کلمن، مدیرعامل ردفین، روز چهارشنبه در تماس تلفنی سود شرکت گفت: “ما فکر می کنیم بازار مسکن می تواند بدتر شود.” در دهه‌های گذشته شاهد کاهش فروش خانه در ایالات متحده به زیر ۴ میلیون واحد در سال نبوده‌ایم – و جمعیت ایالات متحده رشد کرده است.

Redfin انتظارات سود سه ماهه سوم خود را از دست داد و اوایل روز چهارشنبه اعلام کرد که برای دومین بار در سال جاری کارکنان خود را اخراج می کند و 862 موقعیت یا 13 درصد از نیروی کار خود را حذف می کند.

این شرکت همچنین گفت که قصد دارد برنامه «iBuying» RedfinNow را تعطیل کند.

اقدامات کاهش هزینه پاسخی به رکود گسترده تر در بازار مسکن است که بخشی از آن به دلیل افزایش تورم و نرخ وام مسکن است. شروع به کار خانه های یک خانواده، که نشان می دهد اولین سود در فونداسیون یک خانه جدید است، در ماه سپتامبر نزدیک به 19 درصد کاهش یافت. تعداد پروانه های ساختمانی صادر شده 17 درصد کاهش یافت. و فروش خانه های موجود نسبت به سال گذشته تقریباً 24 درصد کاهش یافته است.

کلمن روز چهارشنبه در یادداشتی خطاب به کارکنان نوشت: «ما قصد داریم به رشد سهم بازار خود ادامه دهیم، اما این بازار در سال 2023 احتمالاً 30 درصد کمتر از سال 2021 خواهد بود. کاهش در ماه ژوئن در پاسخ به انتظار ما بود که در سال 2022 خانه های کمتری بفروشیم. این اخراج نشان می دهد که این کاهش حداقل تا سال 2023 ادامه خواهد داشت.

Redfin در ماه ژوئن 8 درصد از نیروی کار خود را کاهش داد. تعداد کارکنان این شرکت از آوریل 27 درصد کاهش یافته است.

کلمن در بیانیه‌ای مطبوعاتی در تشریح درآمدها گفت: «شرکت‌های مسکن در حال حاضر در جنگل هستند، اما ردفین قبلاً آنجا بوده و قوی‌تر بوده است».

غول املاک و مستغلات سیاتل درآمد 600.5 میلیون دلاری را در سه ماه منتهی به 30 سپتامبر و زیان خالص 0.83 دلاری به ازای هر سهم گزارش کرد که هر دوی آنها به ترتیب از انتظارات تحلیلگران 603 و 0.00 دلاری 80 دلار فراتر رفت.

سهام Redfin در روز چهارشنبه بیش از 10 درصد سقوط کرد، اما در روز پنجشنبه بازگشت. سهام امسال نزدیک به 90 درصد کاهش یافته است.

براد اریکسون، تحلیلگر RBC Capital Markets، چهارشنبه نوشت، تصمیم برای پایان دادن به برنامه iBuying، بزرگترین بدهی و منبع نقدینگی Redfin را حذف می کند. وی افزود: “با توجه به ضررهای موجود در سراسر تجارت و نگرانی های احتمالی سرمایه گذاران در مورد نقدینگی با 300 میلیون دلار خانه هنوز در ترازنامه، این تصمیم بسیار مهمی بود.”

Redfin یکی از معدود شرکت‌های املاک و مستغلات است که سرمایه‌گذاری هنگفتی در iBuying کرده است تا معاملات املاک و مستغلات را یکپارچه‌تر کند. اما ثابت شده است که تجارت سختی است، به خصوص با کاهش سرعت بازار.

گروه Zillow سال گذشته بخش iBuyer خود به نام Zillow Offers را تعطیل کرد که منجر به کاهش 405 میلیون دلاری و کاهش 25 درصدی نیروی کار شد. Opendoor، شرکت گل سرسبد iBuying، 18 درصد از نیروی کار خود را در اوایل این ماه کاهش داد و گزارش داد که در سه ماهه سوم نزدیک به یک میلیارد دلار ضرر کرده است.

در سه ماهه سوم، Redfin 530 خانه را از طریق RedfinNow با میانگین قیمت فروش 550,903 دلار فروخت.

Redfin گفت که 18 میلیون دلار هزینه مربوط به RedfinNow را به درآمد سه ماهه سوم خود ثبت کرده است «در نتیجه خرید خانه‌هایی در سال 2022 با قیمت‌های بالاتر از تخمین‌های فعلی RedfinNow در مورد ارزش خانه‌ها در صورت فروش تا 30 سپتامبر. 2022 خالص هزینه های فروش.’

بایگانی‌ها نشان می‌دهند که ارزش موجودی خانه‌های Redfin در پایان اکتبر تقریباً 265 میلیون دلار بود و 92 میلیون دلار دیگر تحت قرارداد فروش قرار داشت. این شرکت انتظار دارد تا پایان ژانویه کمتر از 85 میلیون دلار خانه داشته باشد، سپس تا پایان سه ماهه دوم سال 2023 به طور کامل موجودی خانه های خود را واگذار کند. در نتیجه انحلال این خانه ها توسط Redfin، حدود 100 دلار درآمد کسب خواهد کرد. کلمن گفت که یک میلیون پول نقد در ترازنامه خود دارد.

گلن کلمن، مدیر عامل ردفین در بیانیه درآمد گفت: «اخراج 862 همکار و دوست دلخراش است. اما خیالم راحت است که RedfinNow با ضرر نسبتاً کم بسته شده است.

جی مک‌کنلس، تحلیلگر اوراق بهادار Wedbush، در جریان تماس‌های درآمدی، به برنامه‌های ردفین برای انحلال تمام خانه‌هایش قبل از سه ماهه سوم سال آینده، با استناد به دیدگاه «نزولی» ردفین از بازار کلی مسکن، بدبین بود.

کریس نیلسن، مدیر مالی ردفین در پاسخ گفت که این شرکت املاک را به گونه ای قیمت گذاری می کند که برای فروش رقابتی باشد، اما با قیمتی که بیشترین سود ممکن را فراهم می کند.

نیلسن افزود: «امید در اینجا یک استراتژی نیست. ما منتظر بهبود قیمت مسکن نیستیم.

سایر نکات برجسته در سه ماهه سوم مالی Redfin عبارتند از:

  • زیان خالص آن در سه ماهه 90.2 میلیون دلار در مقایسه با 18.9 میلیون دلار در سه ماهه قبل بود.
  • درآمد وام مسکن 48 میلیون دلاری نسبت به 53 میلیون دلار در سه ماهه گذشته کاهش یافته است. با این حال، نرخ کلی لنگر برای مشتریان Redfin که همچنین وام مسکن دریافت می کنند به 17 درصد افزایش یافت، بیش از دو برابر در سال گذشته.
  • ترافیک وب سایت و اپلیکیشن نسبت به سال گذشته 3 درصد افزایش یافته و به 51 میلیون کاربر متوسط ​​ماهانه رسیده است.
  • سهم کل بازار به 0.8 درصد افزایش یافت، دو واحد پایه نسبت به دوره قبل.