• خانه
  • اخبار
  • مدیر عامل Redfin، یکی از بنیانگذاران DoorDash، در پورتال جدیدی برای ایجاد استارتاپ املاک و مستغلات در مکزیک سرمایه گذاری می کند.

مدیر عامل Redfin، یکی از بنیانگذاران DoorDash، در پورتال جدیدی برای ایجاد استارتاپ املاک و مستغلات در مکزیک سرمایه گذاری می کند.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
مدیر عامل Redfin، یکی از بنیانگذاران DoorDash، در پورتال جدیدی برای ایجاد استارتاپ املاک و مستغلات در مکزیک سرمایه گذاری می کند.

مدیر عامل Redfin، یکی از بنیانگذاران DoorDash، در پورتال جدیدی برای ایجاد استارتاپ املاک و مستغلات در مکزیک سرمایه گذاری می کند.
از سمت چپ: یکی از بنیانگذاران مکس بلومن. مدیرعامل و یکی از بنیانگذاران، چت کیتلسون و یکی از بنیانگذاران مولی برائونیگ. (عکس خانه های دور)

سه نفر از فارغ التحصیلان Redfin در حال تشکیل یک استارتاپ هستند که بر خرید و فروش املاک و مستغلات در بازارهای خارجی تمرکز دارد.

Far Homes روز سه شنبه از حالت مخفی کاری خارج شد و اعلام کرد که 2.25 میلیون دلار جمع آوری کرده است. این دور توسط PSL Ventures، با مشارکت فرشته‌های سنگین از جمله گلن کلمن، مدیرعامل Redfin و ایوان مور، بنیانگذار DoorDash، که قبلا معاون محصول در Opendoor نیز بود، رهبری شد.

این استارت آپ دارای یک پورتال فهرست آنلاین برای خرید و فروش خانه در مکزیک است و قصد دارد در نهایت به بازارهای جغرافیایی جدید گسترش یابد. این شرکت با شرکت های مدیریت املاک و نمایندگان املاک در سراسر کشور همکاری کرده است تا بیش از 230 ملک موجود برای خرید را فهرست بندی کند. این املاک بیشتر در مناطق تعطیلات هستند، از عمارت های ساحلی گرفته تا آپارتمان های یک خوابه. قیمت ها از حدود 100000 دلار تا 3.6 میلیون دلار متغیر است.

چت کیتلسون، مدیرعامل و یکی از بنیانگذاران Far Homes در مصاحبه ای با brooztechnology گفت که این قیمت ها در مقایسه با بازار املاک و مستغلات ایالات متحده ارزان هستند. او گفت که این امر مکزیک را به یک بازار جایگزین جذاب برای سرمایه گذاران تبدیل می کند.

او افزود: «این یک بازی کاملا متفاوت با توپ است.

کیتلسون خاطرنشان کرد که تیم او افزایش قابل توجهی در حجم جستجو برای مسکن موجود در مکزیک در ماه‌های اخیر به همراه اعلام سیاست‌های کار از خانه پیدا کرده است. او گفت که کارمندانی که می توانند از راه دور کار کنند به طور فزاینده ای علاقه مند به نقل مکان به مکان های ساحلی هستند.

بن گیلبرت، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل PSL Ventures در بیانیه ای گفت: «تیم Far Homes یک فرصت روشن در بازار شناسایی کرد. اگرچه بسیاری از افراد اکنون انعطاف پذیری لازم برای کار از هر نقطه را دارند، اما اکثر آمریکایی ها هنوز آماده خرید خانه برای تعطیلات در ایالات متحده نیستند. خرید در خارج از کشور برای بسیاری از این افراد آسان است، اما امروز خیلی پیچیده است.»

مدیر عامل Redfin، یکی از بنیانگذاران DoorDash، در پورتال جدیدی برای ایجاد استارتاپ املاک و مستغلات در مکزیک سرمایه گذاری می کند.
(اسکرین شات FarHomes.com)

کیتلسون در پاسخ به این سوال که چرا شرکت‌هایی مانند Redfin یا Zillow از این بادهای دنباله‌دار استفاده نمی‌کنند، گفت که زیرساخت‌های مورد نیاز برای فعالیت در مکزیک در دسترس نیست. او افزود که این شرکت‌های بزرگ املاک و مستغلات برای جمع‌آوری فهرست‌ها در پلتفرم‌های خود، که در حال حاضر در منطقه وجود ندارد، به خدمات چندگانه فهرست‌بندی متکی هستند. این همچنین فهرست کردن املاک خود و دستیابی به پایگاه مشتریان گسترده‌تری را برای آژانس‌های املاک دشوار می‌کند.

او گفت: «این وب‌سایت‌های قدیمی وردپرس را پیدا می‌کنید که توسط فروشگاه‌های آژانس‌های کوچک اداره می‌شوند. و پیمایش در زمین برای فهمیدن اینکه چه چیزی فروخته می‌شود و فرآیند چیست، واقعاً سخت است.

Far Homes که پورتال فناوری خود را در ماه ژوئیه راه اندازی کرد، در حال حاضر با حدود 25 نماینده در مکزیک برای کمک به آنها برای دسترسی به خریداران خانه در قاره آمریکا همکاری می کند. این استارت‌آپ با دریافت هزینه از این کارگزاران هنگام بستن معامله از طریق پلتفرم، درآمد خود را به دست می‌آورد.

پلتفرم‌های سرمایه‌گذاری املاک و مستغلات، از جمله خانه‌های دور، در گذشته مورد انتقاد قرار گرفته‌اند که چرا سرمایه‌گذاران را راحت‌تر به خرید املاک و مستغلات می‌رسانند، از خریدارانی که برای اولین‌بار خرید می‌کنند و هزینه‌ها را افزایش می‌دهند. کیتلسون از مدل استارت‌آپ دفاع می‌کند، زیرا این مدل عمدتاً بازارهای خارجی را هدف قرار می‌دهد.

کیتلسون گفت در حال حاضر هیچ استارتاپ دیگری وجود ندارد که یک پورتال برای خریداران آمریکایی برای انجام معاملات املاک و مستغلات در مکزیک ایجاد کند. Flat.mx، استارت آپی که خدمات iBuying را به صاحبان خانه در مکزیک ارائه می دهد، 20 میلیون دلار جمع آوری کرده است.

Pacaso، که توسط اسپنسر راسکوف، مدیرعامل سابق Zillow بنیان‌گذاری شده است، همچنین قصد دارد آسان‌تر کردن خانه‌های تعطیلات را برای مردم تسهیل کند. شرکت مالکیت کسری دارای تعداد انگشت شماری ملک در مکزیک است.

Far homes که شش کارمند دارد، در سال 2022 توسط کیتلسون، مولی برائونیگ و مکس بلومن تأسیس شد. کیتلسون قبلاً به عنوان مدیر ارشد بازارهای جدید در Redfin خدمت می کرد، در حالی که Braeunig مدیر بازاریابی محصول و بینش مشتری در Redfin بود. بلومن هم در Redfin و هم در Convoy کار می‌کرد، جایی که او در بخش‌های عرضه به بازار و رشد کسب‌وکار سمت‌های رهبری داشت.

این شرکت گفت که از مقداری از پول نقد جدید خود برای استخدام چندین کارمند در موقعیت هایی از جمله پشتیبانی فنی و مشتری استفاده خواهد کرد. همچنین به دنبال تقویت بازاریابی خود است تا مشتریان بیشتری را شامل شود.

دیگر شرکت کنندگان قابل توجه در این دور عبارتند از لارنس یانکلو و رایان کوهن، بنیانگذاران Avail، که توسط Realtor.com در سال 2020 خریداری شد. ویکتور نوگوئرا، یکی از بنیانگذاران Flat.mx; و فرانکو فورته، یکی از بنیانگذاران Mudafy. این استارت آپ ارزش فعلی خود را فاش نکرد.