• خانه
  • اخبار
  • مدیر عامل Expedia می گوید جهان متا ممکن است 100 سال دیگر ظاهر شود، پیش بینی می کند که علاقه بیشتری به “آیه واقعی” داشته باشد.

مدیر عامل Expedia می گوید جهان متا ممکن است 100 سال دیگر ظاهر شود، پیش بینی می کند که علاقه بیشتری به “آیه واقعی” داشته باشد.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
مدیر عامل Expedia می گوید جهان متا ممکن است 100 سال دیگر ظاهر شود، پیش بینی می کند که علاقه بیشتری به "آیه واقعی" داشته باشد.


مدیر عامل Expedia می گوید جهان متا ممکن است 100 سال دیگر ظاهر شود، پیش بینی می کند که علاقه بیشتری به "آیه واقعی" داشته باشد.
پیتر کرن، مدیرعامل گروه Expedia. (عکس از Expedia)

فراجهان ممکن است این روزها مد شده باشد. اما پیتر کرن، مدیرعامل گروه Expedia فکر نمی‌کند که ما به این زودی‌ها به آنجا سفر کنیم، و گفت که فکر می‌کند می‌خواهیم برای مدتی در “آیه واقعی” باشیم.

کرن در پاسخ به سوال CNBC در صبح جمعه در مورد تأثیر متاورس بر صنعت گردشگری گفت که او آن را یک تهدید رقابتی نمی‌داند و خاطرنشان کرد که “ما در تلاشیم آن را درک کنیم، تلاش می‌کنیم معنی آن را بفهمیم.” ”

اما کرن گفت متاورس – این ایده که افرادی که از هدفون های واقعیت مجازی استفاده می کنند می توانند به مکان های مجازی مختلف منتقل شوند – تعطیلات خانوادگی بعدی شما را متوقف نمی کند.

«ما تا حد زیادی طرفدار آیه شریفه و اهل حرکت و تجربه هستیم. و من فکر نمی‌کنم که متاورز زندگی من هرگز حضور در پاریس، رم، در پارک ملی را جبران کند. به سادگی هیچ جایگزینی برای این وجود ندارد و این تجربیات هستند که زندگی ما را تغییر می دهند. و من فکر نمی کنم هدفون روی مبل شما یکسان باشد. شاید اشتباه می کنم. شاید 100 سال دیگر همه ما با باتری باشیم و با هدفون بنشینیم، اما در آینده قابل پیش‌بینی برای افرادی که می‌خواهند در دنیا حضور داشته باشند، احساس خوبی داریم.

Expedia در روز پنج‌شنبه، سود خالص سه‌ماهه چهارم را 276 میلیون دلار با درآمد 2.3 میلیارد دلاری گزارش کرد. و کرن خاطرنشان کرد که آنها شاهد “بازگشت محکم به سفر” هستند، بیانیه ای که او در بیانیه CNBC تکرار کرد.

دیدگاه کرن از متاورس با آنچه دارا خسروشاهی، مدیرعامل سابق اکسپدیا در نشست brooztechnology در سال 2016 گفت، فاصله زیادی ندارد.

خسروشاهی که اکنون اوبر را اداره می‌کند، گفت: «امیدوارم سفر VR به‌شدت با شکست مواجه شود، زیرا می‌خواهم مردم به مکان‌هایی بروند.

متاورس مطمئناً توجه سرمایه گذاران خطرپذیر و غول های بزرگ فناوری را به خود جلب کرده است و میلیاردها دلار در ماه های اخیر به بخش آشفته سرازیر شده است. تغییر نام فیس‌بوک متا در پاییز گذشته و خرید 69 میلیارد دلاری Activision Blizzard توسط مایکروسافت دو نمونه از نحوه شرط‌بندی شرکت‌ها بر روی چیزی است که برخی معتقدند تغییر مهم بعدی در فناوری پلتفرم است.

و برای دریافت ایده ای از نحوه ورود مفهوم متاورس به آگاهی جمعی، برخی از تبلیغات Super Bowl امسال را بررسی کنید. متا، البته، مزایای متاورس را در Super Bowl خود به طور عجیبی از طریق زندگی دوباره یک سگ انیماترونیک تبلیغ می کند، در حالی که Salesforce بدبین تر به نظر می رسد.

متیو مک‌کانهی، بازیگر سینما گفت: «در حالی که دیگران به متاوره و مریخ نگاه می‌کنند، بیایید اینجا بمانیم و جهان خود را بازسازی کنیم.

به نظر می رسد مک کانهی و کرن ممکن است دوستانی باشند که در یک ساحل واقعی یا یک قله کوه در “آیه واقعی” می گذرند.