• خانه
  • اخبار
  • مدیر عامل سابق 98point6 از پزشکی از راه دور به مرغ سرخ شده می رسد – با دستور العملی برای مبارزه با تغییرات آب و هوایی

مدیر عامل سابق 98point6 از پزشکی از راه دور به مرغ سرخ شده می رسد – با دستور العملی برای مبارزه با تغییرات آب و هوایی

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
مدیر عامل سابق 98point6 از پزشکی از راه دور به مرغ سرخ شده می رسد - با دستور العملی برای مبارزه با تغییرات آب و هوایی

مدیر عامل سابق 98point6 از پزشکی از راه دور به مرغ سرخ شده می رسد - با دستور العملی برای مبارزه با تغییرات آب و هوایی
ساندویچ مرغ Mt.Joy در یک رویداد پاپ در سیاتل در تاریخ 14 تا 16 اکتبر در دسترس خواهد بود. (عکس از کوه شادی)

رابی کیپ قبل از تأسیس استارت‌آپ 98point6 سلامت از راه دور سیاتل در سال 2015، این موضوع را بررسی کرد که آیا از دانش فنی خود برای دنبال کردن یک ایده مرتبط با سلامتی یا چیزی متمرکز بر محیط زیست استفاده کند.

Healthcare برنده شد و کیپ شش سال را به عنوان مدیر عامل 98point6 گذراند، جایی که به استارتاپ کمک کرد تا نزدیک به 250 میلیون دلار جمع آوری کند و تقاضای افزایش یافته مشتریان در طول همه گیری را برآورده کند.

کیپ سال گذشته با 98 امتیاز 6 از هیئت مدیره شرکت در یک انحراف شگفت انگیز کنار گذاشته شد. این به او فرصت دیگری داد تا در تمایل خود برای کار بر روی چیزی خوب برای سیاره تجدید نظر کند.

او در یک رستوران ساندویچ مرغ ایستاد.

قبل از اینکه با این ایده مخالفت کنید – یا، باو باو -، Cap فقط کورکورانه به اطراف نوک نمی‌زند. او پرشور است و درس‌های آموخته شده از سال‌های حضور در مایکروسافت و به‌عنوان یک بنیان‌گذار و رهبر استارت‌آپ را به کار می‌گیرد.

مدیر عامل سابق 98point6 از پزشکی از راه دور به مرغ سرخ شده می رسد - با دستور العملی برای مبارزه با تغییرات آب و هوایی
رابی کیپ، مدیرعامل وقت استارت‌آپ مراقبت اولیه مجازی 98point6، جایزه نوآوری سال مراقبت بهداشتی را در جوایز brooztechnology 2019 دریافت کرد. (عکس فایل brooztechnology/Kevin Lisota)

کیپ می گوید: «بیشتر مردم رویای یک رستوران یا رویای نوع خاصی از غذا را در سر می پرورانند که می خواهند کامل کنند. و آنچه که من به عنوان یک فن‌شناس رویای آن را داشتم، کاری بود که می‌توانستم برای تأثیرگذاری بر محیط‌زیست انجام دهم.»

رویا کوه است. Joy، یک رستوران زنجیره‌ای فست فود است که بر شیوه‌های کشاورزی پایدار و محصولات محلی تکیه می‌کند تا کشاورزی و صنعت غذا را از ابتدا تا انتها مختل کند. کیپ با یک مهاجم سنگین در ایتان استوول، رستوران‌دار سیاتل که پشت موسساتی مانند How To Cook a Wolf و Tavolàta است، شریک شده است.

الهام برای پیشبرد کارها زمانی به وجود آمد که کیپ در حال تماشای مستند زمین را ببوس 2020 بود، فیلمی که توسط بازیگر وودی هارلسون روایت می‌شود در مورد تمرین کشاورزی احیاکننده و پتانسیل آن برای مبارزه با تغییرات آب و هوایی از طریق بهبود مواد آلی خاک و حذف کربن از جو.

کیپ گفت: “مغز من فقط در حال سوختن از افکار در مورد این شکل از کشاورزی بود.” “بیشتر از خودم می‌پرسیدم، “اگر این خیلی عالی است، چرا افراد بیشتری آن را انجام نمی‌دهند؟”

کیپ گفت که به عنوان یک گوشت خوار، او به طور خاص به نحوه کاربرد کشاورزی احیا کننده برای پرورش دام علاقه مند است. او در جستجوی پاسخ هایی در مورد چگونگی مبارزه با تکنیک های کشاورزی صنعتی در ایالات متحده، تحقیق کرد و با کشاورزان بی شماری تماس گرفت. وقتی به یکی از آنها برخورد کرد که بهترین راه برای مشارکت بیشتر کشاورزان در کشاورزی پایدار را به او گفت: راه اندازی یک رستوران فست فود، شگفت زده شد.

کیپ تحت تأثیر این طعنه قرار گرفت که جستجوی مواد غذایی ارزان قیمت و تولید انبوه شاید بتواند به پایان دادن به مشکلاتی که آغاز شده بود کمک کند.

«ارزان بودن» غذای ارزان احتمالاً به مکان و جمعیت شناسی مرتبط است و کیپ گفت که باید برای کره زمین و برای کارگران زنجیره غذایی از کشاورزان گرفته تا پردازشگرها و کارکنان رستوران بهتر باشد.

چیزی که من به عنوان یک فن‌شناس رویای آن را داشتم، کاری بود که می‌توانستم برای تأثیرگذاری بر محیط‌زیست انجام دهم.»

– رابی کیپ

کیپ که به دنبال یک متخصص صنایع غذایی در سیاتل بود، که هرگز استوول را ندیده بود، از طریق وب سایت رستوران با او تماس گرفت و اولین جلسه را تشکیل داد.

“مفهومی که من برای او مطرح کردم یک ساندویچ مرغ سرخ شده بود که برای محیط زیست خوب است، اگر بتوانیم آن را در هزاران ضرب کنیم. [of restaurants] ما می توانیم روش تولید غذا در ایالات متحده را تغییر دهیم.

استوول، که قبلاً با یکی دیگر از کهنه‌کارهای فناوری، مت بل، برای یک رستوران در سیاتل پاتوق ماشین‌های جذاب The Shop by Bell شریک بود، گفت که چند جلسه طول کشید تا راحت شویم و بگوییم «بیا این کار را انجام دهیم».

استوول در مورد کیپ گفت: “او چیزی دارد که به آن بسیار علاقه مند است و باهوش است.” “

استوول اکنون مدیر عامل شرکت خود است و مشتاقانه منتظر است که Cap در Mount Joy همه چیز را اجرا کند تا بتواند تماشا کند و یاد بگیرد. به عنوان اپراتور 20 رستوران، استوول به سختی می‌تواند تصور کند که به هزاران مکان در ایالات متحده برای Mt.Joy دسترسی پیدا کند، اما او مطمئن است که می‌تواند به راه‌اندازی زیرساخت‌ها و سیستم‌ها برای انجام این کار کمک کند.

مدیر عامل سابق 98point6 از پزشکی از راه دور به مرغ سرخ شده می رسد - با دستور العملی برای مبارزه با تغییرات آب و هوایی
اتان استوول، سرآشپز و رستوران دار سیاتل. (عکس توسط جف اسمیت از طریق استودیو LookatLao)

“چند چیز وجود دارد که باید انجام دهیم. باید آن را خوشمزه کنیم. ما باید این کار را در محدوده قیمتی که آنها انتظار دارند انجام دهیم. و ما باید داستان را تعریف کنیم. ما باید به مردم بفهمانیم که وقتی ساندویچ مرغ می خرند Mt. خوشحالم که او در واقع کار خوبی انجام می دهد.”

با استوول به عنوان شریک/مشاور، و قبل از اینکه کسی حتی یک ساندویچ را سرخ کرده یا بچشد، این دو مرد شروع به تشکیل تیمی کردند که شامل سرآشپز دیون هیملفارب به عنوان رئیس آشپزی و کشاورز ایالت واشنگتن، گرانت جونز، افسر ارشد کشاورزی است که برای ساختن کار می کرد. یک زنجیره تامین

کیپ در مورد بهترین شیوه‌ها و فناوری‌های استارت‌آپ که به آنها تکیه می‌کند، گفت: «این اولین درس من است – همه چیز در مورد تیم است.

سپس آن را در مورد فرهنگ – همکاری و روابط بین افراد در تیم در نهایت پایه و اساس هر موفقیت خواهد بود، همانطور که کیپ آن را می بیند. درس سوم این است که دید و رسالت باید چراغ راهنما باشد.

این فرآیند بازنگری در برخی مستاجران اصلی برای صنعت چیزی است که همیشه به من آموخته اند که انجام دهم. این کاری است که ما اکنون در Mt. کیپ که اپلیکیشن برنامه‌ریزی خانواده Cozi را به شرکت Time فروخت، گفت: شادی. در سال 2014 و قبلاً 12 سال را در مایکروسافت گذراند.

ما باید به مردم بفهمانیم که وقتی ساندویچ مرغ می خرند Mt. خوشحالم که او در واقع کار خوبی انجام می دهد.”

– ایتان استوول

کیپ همچنین جاستین کافمن را به تیم جدیدش امضا کرد. مهندس نرم افزار سابق در 98point6 اکنون یکی از بنیانگذاران و مدیر ارشد فناوری در Mt. جوی و کیپ گفتند کافمن می‌خواهد کل تجربه‌ی فناوری مردم را از رستوران‌ها بازنگری کند.

برخی از فناوری‌هایی که کافمن روی آنها کار می‌کند عبارتند از: برنامه‌های موبایل آیفون و اندروید برای سفارش‌دهی مهمانان. یک سیستم نمایش آشپزخانه برای ارائه نمای سفارشات آتی به سرآشپزها؛ برنامه اسکنر ردیابی سفارش; سرویس پشتیبان برای خودکار کردن چاپ بلیط ها هنگام ظاهر شدن سفارشات جدید. سیستم اطلاع رسانی مهمان برای تماس با مشتریان با به روز رسانی سفارش و همچنین درخواست بازخورد.

کافمن گفت: “یکی از بزرگترین امیدهای من این است که بتوانیم از فناوری برای ایجاد روابط معنادار با مهمانان خود استفاده کنیم.” من چند بار در سال به چند رستوران می روم، و هر بار که به رستوران می روم، برای اولین بار مشتری آن رستوران هستم. من معتقدم که فناوری می تواند این تجربه را برای بهتر شدن تغییر دهد.”

علاوه بر همکاری مجدد با کیپ، کافمن می خواست روی چیزی تاثیرگذار کار کند.

کافمن می‌گوید: «وقتی به این فکر می‌کنم که چه کاری می‌توانم انجام دهم تا واقعاً سوزن تغییرات آب و هوایی را حرکت دهم، احساس درماندگی می‌کنم. وقتی رابی ایده‌اش را به من گفت، این اولین باری بود که احساس کردم می‌توانم برای انجام کاری که می‌تواند تفاوت ایجاد کند، قدرت پیدا کنم.»

این پست اینستاگرام را ببینید

پستی که توسط Mt. شادی (@eatmtjoy)

کوه Joy در وب سایت خود شفاف است که همه چیز در منو از کجا آمده است تا ردپای کربن خود را به حداقل برساند. فهرستی از بیش از 40 مورد شامل مرغ پرورش یافته در مرتع است که در فاصله 100 مایلی سیاتل به اقلام دیگری مانند رول های نان، سبزیجات، بستنی، چاشنی ها و موارد دیگر تحویل داده می شود و از کجا می آیند.

کوه Joy این آخر هفته، از جمعه تا یکشنبه، از ساعت 4 تا 9 بعد از ظهر در Capitol Hill Tavolàta، 510 E. Pike St. میزبان یک پاپ آپ خواهد بود، جایی که آنها منویی از انواع ساندویچ مرغ، سیب زمینی سرخ شده و میلک شیک با قیمت 15 دلار سرو می کنند.

کیپ امیدوار است تا پایان سال 2023 یک مکان دائمی در کوه جوی سیاتل داشته باشد. تقاضا مقیاس فراتر از آن را دیکته خواهد کرد.

پس از ترک 98point6، کیپ گفت که دو یا سه هفته به این فکر می‌کند که می‌خواهد در آینده چه کاری انجام دهد، این که آیا می‌خواهد یک شرکت جدید بسازد، به یک شرکت بهداشتی موجود بپیوندد یا از آمازون یا مایکروسافت تماس بگیرد.

“من معتقدم که کارآفرینان بیشتری باید تلاش خود را بر محیط زیست متمرکز کنند. و این به این دلیل نیست که من یک هشدار دهنده آب و هوا هستم.” “به این دلیل است که این چیزی است که مردم در حال حاضر به آن اهمیت می دهند، آنها به دنبال راه هایی برای ایجاد تفاوت هستند. ما باید پیرامون این فرصت ها نوآوری کنیم.»