• خانه
  • اخبار
  • مدیر عامل سابق شیائومی در هند به دلیل نقض قانون مورد بازجویی قرار گرفت

مدیر عامل سابق شیائومی در هند به دلیل نقض قانون مورد بازجویی قرار گرفت

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
مدیر عامل سابق شیائومی در هند به دلیل نقض قانون مورد بازجویی قرار گرفت

شیائومی یکی از محبوب ترین و شناخته شده ترین برندهای بازار است که اگرچه به اندازه رقبایی مانند سامسونگ یا اپل تجربه ندارد، اما توانسته نبض بازار گوشی های هوشمند را در دست بگیرد. این شرکت مدت‌هاست که با خطر تحریم‌ها مواجه بوده است، اما اکنون مدیر عامل سابق شیائومی در هند به دلیل نقض قانون مورد بازجویی قرار گرفته است. اس ترنجی با من باش.

دلیل بازجویی مدیرعامل سابق شیائومی در هند چیست؟!

طرفداران شیائومی در هند احتمالا با Manu Kumar Jain آشنا هستند. او چندین سال مدیر ارشد شیائومی هند بوده است. با این حال، او استعفا داد و اکنون تحت نظارت مجریان قانون هند است. گزارش شده است که مدیر سابق به دلیل نقض احتمالی قوانین ارزی هند تحت بازجویی قرار گرفته است. یک گزارش جدید رویترز به دو منبع جداگانه اشاره می کند که اطلاعات مهمی در مورد حقایق فعلی دارند.

مدیرعامل که در حال حاضر معاون جهانی این شرکت در دبی بود، اکنون در هند است تا حقایق را روشن کند. با این حال، وی از اظهار نظر در مورد این وضعیت خودداری کرد. آژانس مجری قانون هند حداقل از ماه فوریه در حال بررسی این شرکت بوده است و در هفته های اخیر از مانو کومار جین خواسته است تا در برابر پلیس حاضر شود.

مدیرعامل سابق شیائومی در هند

این احتمالاً بزرگترین دلیل سفر مدیر سابق به بازار هند است. با این حال، هدف دقیق سفر او حداقل به طور رسمی یک راز باقی مانده است. در پاسخ به سوال سخنگوی شیائومی در مورد تحقیقات، او گفت که این شرکت به شدت از قوانین هند پیروی می کند. این همچنین انطباق شیائومی با تمام قانونگذاران هندی را تضمین می کند.

در این بیانیه آمده است: «ما در حال کار با مقامات هستیم تا تحقیقات جاری را انجام دهیم تا اطمینان حاصل کنیم که آنها تمام اطلاعات لازم را دارند. به نظر می رسد این اقدامات منعکس کننده یک مطالعه دقیق توسط سازنده گوشی های هوشمند چینی است. دفتر این شرکت در هند در ماه دسامبر طی یک تحقیق جداگانه در مورد فرار مالیاتی درآمد مورد بررسی قرار گرفت.

توییت شیائومی در هند با مخالفت گسترده طرفداران این شرکت روبرو شد!

این یک تخلف جدی از قانون است که می تواند منجر به جریمه برای شرکت شود. متأسفانه قوه قضاییه هند پاسخی نداد. البته لازم به ذکر است که این یک روش معمول است، زیرا آنها معمولاً جزئیات تحقیقات فعلی خود را به این زودی فاش نمی کنند.

مرجع ظاهراً به دنبال ساختارهای تجاری موجود بین شیائومی در هند، پیمانکاران و شرکت مادر در چین است. به گفته منبع، مبادله وجوهی بین دفتر شیائومی در هند و شرکت اصلی آن در چین، از جمله پرداخت‌های حق چاپ وجود دارد که همگی در حال بررسی هستند.

مدیرعامل سابق شیائومی در هند

منبع دوم گفت که مقامات در ماه فوریه اخطاری را برای مانو کومار جین ارسال کردند و از شرکت درخواست چندین سند کردند. این اسناد شامل موقعیت‌های تامین مالی خارجی، مدل‌های سهام و تامین مالی، صورت‌های مالی و اطلاعات مدیران اجرایی کلیدی است که کسب‌وکار را اداره می‌کنند.

مطابق با GizChinaاین می تواند ضربه بزرگی به روابط شیائومی و هند باشد، به ویژه با ادامه تنش ها بین هند و چین. تنها مشکل بزرگ این است که شیائومی یک نیروی اصلی در بازار گوشی های هوشمند هند است. این برند 24 درصد از سهم بازار هند را در اختیار دارد. سامسونگ، دومین شرکت در این فهرست، حدود 19 درصد از سهم بازار هند را در اختیار دارد. بعید است که دولت هند اقدامات شدیدی مانند اعمال تحریم ها علیه شیائومی انجام دهد. با این حال، این شرکت از نظر اقتصادی اهمیت زیادی برای هند دارد. با این حال، او ممکن است جریمه های خاصی را برای شرکت و Manu Kumar Jain اعمال کند.