• خانه
  • اخبار
  • مدیر عامل سابق سیگن، کلی سیگل، پس از دستگیری به اتهام خشونت خانگی متهم نخواهد شد

مدیر عامل سابق سیگن، کلی سیگل، پس از دستگیری به اتهام خشونت خانگی متهم نخواهد شد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
مدیر عامل سابق سیگن، کلی سیگل، پس از دستگیری به اتهام خشونت خانگی متهم نخواهد شد

مدیر عامل سابق سیگن، کلی سیگل، پس از دستگیری به اتهام خشونت خانگی متهم نخواهد شد
سیگل سیگل. (عکس از سیگن)

کلی سیگل، مدیر عامل سابق و رئیس هیئت مدیره غول بیوتکنولوژی سیگن در منطقه سیاتل، با اتهامات ناشی از بازداشت در خانه خود در ماه آوریل مواجه نخواهد شد.

سیاتل تایمز اولین بار چهارشنبه شب این خبر را گزارش کرد.

سیگل در 23 آوریل در خانه خود در نزدیکی سیاتل در وودوی واشنگتن به اتهامات جنایت درجه چهارم خشونت خانگی بر اساس یک حادثه ادعایی مربوط به همسرش دستگیر شد. او به زندان شهرستان اسنوومیش محکوم شد و در 24 آوریل آزاد شد.

سیگل این اتهامات را رد کرده است. او روز پنجشنبه از طریق وکیل خود، میشل شاو، بیانیه ای به brooztechnology داد.

من می خواهم صمیمانه از دفتر دادستان شهر ادموندز و دو دستیار دادستان شهر به خاطر اختصاص زمان و انرژی لازم برای بررسی و ارزیابی حقایق این پرونده و اعتبار همه شاهدان برای رسیدن به یک نتیجه عادلانه تشکر کنم. در بیانیه گفته شده است. “من مشتاقانه منتظرم که اشتیاق زندگی ام را برای تولید داروهای نجات دهنده برای سرطان دنبال کنم.”

وکیل شهر وودوی به سیاتل تایمز گفت که او به دلیل “دلایل شواهد” اتهامی را مطرح نخواهد کرد. برای جزئیات بیشتر با دادستان تماس گرفتیم.

بیش از سه هفته پس از دستگیری، سیگان اعلام کرد که سیگل در حال مرخصی است. او با کمک یک شرکت حقوقی مستقل، کمیسیونی متشکل از مدیران مستقل را برای بررسی اتهامات علیه سیگال تشکیل داد.

این شرکت استعفای سیگال را به عنوان رئیس، مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره در 15 می پذیرفت. “دکتر. سیگان در آن زمان در بیانیه‌ای گفت: استعفای سیگل بر اساس یافته‌های تحقیقات دیکته نشده است.

برای اظهار نظر با سیگن تماس گرفته شده است.

سگال 62 ساله و همسر سابقش در ماه اکتبر طلاق خود را نهایی کردند.

طبق یک پرونده نظارتی در ماه مه، سیگال غرامتی معادل 1.5 برابر حقوق سالانه خود و یک فرصت هدف برای پاداش سالانه برای سال 2022 دریافت خواهد کرد. طبق گزارش سیگن در سال 2021، او در سال گذشته 18.9 میلیون دلار در کل غرامت به دست آورد که شامل 1.1 میلیون دلار در حقوق پایه او در سال 2021، همراه با 1.7 میلیون دلار مشوق های نقدی سالانه و 15.8 میلیون دلار جایزه سهام سالانه است.

سیگال همچنین از ریاست شرکت بیوتکنولوژی Umoja Biopharma در منطقه سیاتل در ماه مه استعفا داد و از هیئت مدیره Nurix Therapeutics مستقر در سانفرانسیسکو استعفا داد.

Siegall در سال 1998 شرکت Seagen را که در آن زمان Seattle Genetics نامیده می شد، تأسیس کرد. اولین داروی سرطان شناسی این شرکت، Adcetris، در سال 2011 تأیید شد و اکنون دارای چهار محصول تجاری است. 1800 نفر در منطقه سیاتل و 3200 نفر در سطح جهان در سیاتل، کانادا و اروپا مشغول به کار هستند. همچنین طرح های جدیدی برای ساخت یک کارخانه تولیدی به مساحت 270000 فوت مربع در شمال سیاتل وجود دارد.

ارزش بازار سیگن اکنون بیش از 23 میلیارد دلار است و سال گذشته 1.6 میلیارد دلار درآمد داشته است. درآمد سه ماهه سوم 510 میلیون دلار بود که از 424 میلیون دلار در دوره سال قبل بیشتر بود.

ماه گذشته، سیگن یک مدیر عامل جدید به نام دیوید اپستین، مدیر اجرایی سابق Novartis را معرفی کرد. اپستین نیز به هیئت مدیره این شرکت پیوست.

اپستین جایگزین راجر دانسی، مدیر ارشد پزشکی شرکت شد که از ماه می مدیرعامل موقت بود. دانسی اکنون رئیس بخش تحقیق و توسعه است و به عنوان مدیر ارشد پزشکی به خدمت خود ادامه می دهد.