• خانه
  • اخبار
  • مدیر عامل سابق آمپریتی نیز پس از ترک ناگهانی شروع فناوری در سیاتل برای یک میلیارد دلار، هیئت مدیره را ترک کرد.

مدیر عامل سابق آمپریتی نیز پس از ترک ناگهانی شروع فناوری در سیاتل برای یک میلیارد دلار، هیئت مدیره را ترک کرد.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
مدیر عامل سابق آمپریتی نیز پس از ترک ناگهانی شروع فناوری در سیاتل برای یک میلیارد دلار، هیئت مدیره را ترک کرد.


مدیر عامل سابق آمپریتی نیز پس از ترک ناگهانی شروع فناوری در سیاتل برای یک میلیارد دلار، هیئت مدیره را ترک کرد.
کبیر شاهانی مدیر عامل اسبق آمپریتی. (عکس آمپریتی.)

به گفته افراد آشنا، کبیر شاهانی که هفته گذشته بدون توضیح عمومی از سمت خود به عنوان مدیر عامل شرکت بازاریابی آمپریتی مستقر در سیاتل خارج شد، دیگر در هیئت مدیره شرکت نیست.

شاهانی در یک تماس تلفنی در پاسخ به درخواست brooztechnology در آخر هفته گفت که به دلایل شخصی داوطلبانه شرکت را ترک کرده است. مدیران اجرایی آمپریتی، از جمله بری پاجت، مدیرعامل جدید، در هفته گذشته پاسخی نداده یا گزارش‌هایی را تایید نکرده‌اند که به دنبال اظهارنظر درباره دلایل جدایی شاهانی هستند.

یکی از اعضای هیئت مدیره این شرکت، مت مک ایلوین، مدیر عامل Madrona Venture Group، در ایمیلی گفت که می تواند تایید کند که شاهانی هفته گذشته از شرکت استعفا داده است. مک ایلوین به سوالاتی در مورد شرایطی که منجر به استعفای وی شد پاسخی نداد.

علاوه بر McIlwain، هیئت مدیره Amperity شامل مدیرعامل Accolade، Raj Singh است که موضوع را به شرکت ارجاع داد. کوین جانسون، مدیرعامل استارباکس؛ و سیارا خواننده و ترانه سرا که هیچکدام برای اظهار نظر در دسترس نبودند.

در حالی که با رشد شرکت‌ها، موسسان استارت‌آپ کنترل را به رهبران دیگر واگذار می‌کنند، کارشناسان مدیریت شرکتی و رهبری استارت‌آپ می‌گویند که انتقال تدریجی یا تدریجی هنجار تداوم است. مکانیسم ها ممکن است شامل ماندن در کشتی یا کار به عنوان مشاور در طول دوره انتقال باشد.

بروس آوولیو، استاد مدیریت در دانشکده بازرگانی فاستر در دانشگاه واشنگتن و مدیر اجرایی مرکز رهبری و تفکر استراتژیک UW، گفت: «بهترین انتقال، دوره برنامه ریزی شده است.

مدیر عامل سابق آمپریتی نیز پس از ترک ناگهانی شروع فناوری در سیاتل برای یک میلیارد دلار، هیئت مدیره را ترک کرد.
بری پاجت، مدیرعامل جدید Amperity. (عکس آمپریتی)

پاجت، کهنه کار Concur Technologies و مدیر ارشد درآمد سابق Stripe، دو سال پیش به Amperity پیوست و قبلاً مدیر عامل و رئیس جمهور بود.

شاهانی Amperity را در سال 2016 با مدیر ارشد فناوری درک اسلاگر، که همچنان در این نقش فعالیت می کند، تأسیس کرد. این دو کارآفرین قبلاً یکی از بنیانگذاران Appature بودند، یک استارت آپ بازاریابی سلامت که در سال 2013 به IMS Health فروخته شد.

انتقال به حاکمیت هفت ماه پس از آن صورت می‌گیرد که Amperity بیش از 1 میلیارد دلار در دور سرمایه‌گذاری 100 میلیون دلاری ارزش‌گذاری شد و به یک راه‌اندازی نخبگان تک‌شاخ رسید. در آن زمان، این شرکت 225 نفر را استخدام می کرد که دفاتری در سیاتل و نیویورک داشتند و قصد دارد تا پایان سال تعداد کارمندان را به 300 نفر افزایش دهد.

اعلام خروج شاهانی در یک پست وبلاگ Amperity با عنوان “رهبری برای مرحله بعدی رشد ما” منتشر شد که بعد از ظهر جمعه گذشته، 14 فوریه منتشر شد.

این شرکت گفت که در حال ایجاد تغییراتی برای “مرحله بعدی رشد و توسعه جهانی” است و توضیح داد که پاژه به عنوان مدیرعامل ارتقا یافته است، “با جایگزینی کبیر شاهانی، که اخیراً استعفا داده است”.

به عنوان بخشی از این پست، آمپریتی همچنین مونیکا پول ناکس را به عنوان اولین مدیر اجرایی خود معرفی کرد. او قبلا به عنوان منابع انسانی اجرایی در مایکروسافت، لایو پرسون، توییتر و شرکت والت دیزنی کار می کرد.

مدیر عامل سابق آمپریتی نیز پس از ترک ناگهانی شروع فناوری در سیاتل برای یک میلیارد دلار، هیئت مدیره را ترک کرد.
مونیکا پول ناکس، مدیر اجرایی جدید Amperity. (عکس آمپریتی)

این نشریه سال 2021 را به عنوان “سال رشد بی سابقه برای Amperity، که با شتاب مستمر تحول دیجیتال و افزایش توجه به اهمیت داده های دست اول تقویت شده است” توصیف می کند.

شاهانی در این پیام نقل نشده است.

شاهانی در پیامی به دوستانی که نسخه‌شان توسط brooztechnology دیده شد، گفت که Amperity از همان ابتدا «علاقه همه‌گیر» او بوده است. او نوشت که تمرکزش روی شرکت، سلامت و رفاه او را به خطر انداخته و مانع از حضور “عاطفی و روانی” با عزیزانش شده است.

او در بخشی از این نامه نوشت: “این باعث شد تصمیمم را بگیرم که مسیری غیرمنتظره را دنبال کنم – کناره گیری از شرکتی که یکی از بنیانگذاران و دوست دارم، زمانی برای مراقبت های دیرهنگام از خودم و حضور واقعی در کنار خانواده ام.” “از طریق ارتباط من، نمی توانم این کار را در حالی که دفتری را اشغال می کنم انجام دهم که عمیقاً قدردانی می کنم و به آن احترام می گذارم.”

وی افزود: اگرچه در کوتاه مدت این واقعیت است، اما انتظار ندارم تا پایان عمر حرفه ای ام چنین باشد.

شاهانی در پایان با ابراز افتخار به آنچه که تیم آمپریتی ایجاد کرده بود و به پاجت، اسلاگر و بقیه اعضای تیم اعتماد کرد. او نوشت که آنها “در ادامه رشد سریع شرکت بسیار موفق خواهند بود” و افزود که این شرکت “همیشه بخش بزرگی از زندگی من خواهد بود”.

بر اساس پایگاه داده استارت آپ و سرمایه گذاری Pitchbook، Amperity تاکنون 187 میلیون دلار سرمایه جذب کرده است. علاوه بر Madrona Venture Group، حامیان Amperity عبارتند از HighSage Ventures، Tiger Global Management، Declaration Partners و Madera Technology Partners.