• خانه
  • اخبار
  • مدیر طراحی سابق اپل، جانی آیو، هنوز در پروژه هدست واقعیت افزوده این شرکت شرکت دارد

مدیر طراحی سابق اپل، جانی آیو، هنوز در پروژه هدست واقعیت افزوده این شرکت شرکت دارد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
مدیر طراحی سابق اپل، جانی آیو، هنوز در پروژه هدست واقعیت افزوده این شرکت شرکت دارد

در اوایل این هفته، Wayne Ma از The Information در مورد مشکلاتی که اپل مدت‌هاست در هنگام توسعه هدفون‌های AR/VR خود با آن مواجه بوده است، صحبت کرد. توضیح. او اکنون جزئیات بیشتری را در مورد این دستگاه پوشیدنی در گزارشی تکمیلی به اشتراک گذاشته است. جانی آیو، رئیس سابق طراحی این شرکت، همچنان به عنوان مشاور خارجی در پروژه هدست واقعیت افزوده اپل خدمت می کند.

نقش جانی آیو در پروژه هدست واقعیت افزوده اپل

برای شروع گفته می شود که یکی از ویژگی های این هدفون آواتارهای واقعی با حالات چهره دقیق است که توسط 14 دوربین ضبط می شود:

چالش های دیگر مانند گنجاندن 14 دوربین هدست، مشکلاتی را برای مهندسین سخت افزار و الگوریتم ایجاد کرده است. این دوربین ها شامل عناصری هستند که چهره کاربر را ردیابی می کنند تا اطمینان حاصل شود که آواتارهای مجازی به طور دقیق بیان و حرکات دهان آنها را نشان می دهند. ویژگی های چادر.

این گزارش می افزاید که جانی آیو، مدیر سابق طراحی اپل، به عنوان مشاور خارجی در پروژه هدفون شرکت داشته است.

یک منبع آگاه گفت که کار مشاوره ایوو برای اپل از ابتدا شامل هدفون بود و افزود که او اغلب به تیم سابق خود کمک می کرد تا اولویت ها را در زمینه هایی مانند عمر باتری، قرارگیری دوربین و ارگونومی برآورده کند. مهندسان در حال استخدام هستند. دو نفر گفتند که حتی پس از اینکه ایوو اپل را ترک کرد، برخی از کارکنان پروژه هدفون همچنان مجبور بودند از کوپرتینو به سانفرانسیسکو، جایی که خانه ایوو در آن قرار دارد، سفر کنند تا موافقت او را برای تغییرات دریافت کنند.

آیو به تغییر طراحی هدفون ادامه داد. در حالی که نمونه های اولیه یک باتری در هدفون داشتند، او طرحی را ترجیح داد که هدفون را به باتری که کاربر حمل می کرد وصل کند، شبیه به طراحی هدفون Magic Leap. در مورد اینکه آیا این رویکرد در پروژه نهایی لحاظ می شود یا خیر، نمی توان اظهار نظر کرد.

هدفون اپل با واقعیت افزوده و نقش جانی آیو در پروژه

هدفون اپل با واقعیت افزوده و نقش جانی آیو در پروژه

ادعا می شود که نسخه اصلی هدفون اپل هیچ تمرکزی روی بازی ندارد:

چهار نفری که روی این پروژه کار می کنند همچنین از عدم تمرکز روی بازی انتقاد کردند، گروهی از نرم افزارهایی که کاربران اولیه آن را دوست داشتند، که برای موفقیت آیفون بسیار مهم است و همچنین اولویت بالایی برای متاگروپ VR است. آنها گفتند که تیم توسعه تقریباً هرگز در ارائه های داخلی خود به کاربردهای احتمالی هدفون های بازی اشاره نکرده اند. بسیاری از افراد آشنا با این پروژه می گویند که اپل در حال توسعه کنترلرهای بازی برای دستگاه نیست و قصد دارد از ردیابی دستی یا در ترکیب با یک گیره به عنوان گیره لباس به عنوان ورودی دستگاه استفاده کند.

همانطور که قبلاً گزارش شده بود، اپل قصد دارد هدفون های خود را برای برخی عرضه کند مشکلات محاسباتی به یک ایستگاه پایه خارجی متصل شوید، اما اکنون انتظار می رود هدست یک دستگاه کاملاً مستقل باشد. این گزارش ادعا می کند که ایستگاه پایه قرار بود از همان تراشه ای استفاده کند که بعداً به عنوان M1 Ultra برای Mac Studio معرفی شد.

انتظار می رود هدفون ها از کدک های دو تراشه ای برای کاهش تاخیر استفاده کنند. بر اساس این گزارش، تراشه اصلی این گوشی معادل تراشه M2 خواهد بود که قرار است اواخر امسال در مدل های جدید مک بوک ایر و آیپد عرضه شود.

در صورت تمایل می توانید گزارش کامل این مصاحبه را در این آدرس مشاهده کنید اطلاعات خواندن.

هدفون های اپل اکنون در سال 2023 به فروش خواهند رسید. مارک گورمن از بلومبرگ اخیراً اعلام کرد که هیئت مدیره اپل هفته گذشته نمایشی از هدفون دریافت کرده است که نشان می دهد دستگاه در مراحل نهایی تکمیل است.