• خانه
  • اخبار
  • مدیرعامل Tech کوله پشتی، لپ تاپ، پاسپورت و موارد دیگر خود را گم کرد، اما در توییتر با داستان سرایی تماس پیدا کرد.

مدیرعامل Tech کوله پشتی، لپ تاپ، پاسپورت و موارد دیگر خود را گم کرد، اما در توییتر با داستان سرایی تماس پیدا کرد.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
مدیرعامل Tech کوله پشتی، لپ تاپ، پاسپورت و موارد دیگر خود را گم کرد، اما در توییتر با داستان سرایی تماس پیدا کرد.

مدیرعامل Tech کوله پشتی، لپ تاپ، پاسپورت و موارد دیگر خود را گم کرد، اما در توییتر با داستان سرایی تماس پیدا کرد.
هادی پرتوی، مدیرعامل Code.org. (عکس از Code.org)

هادی پرتوی علاوه بر کدنویسی باید به افراد بیشتری یاد دهد چگونه در توییتر رمز و رازهای شدید بنویسند.

سرمایه گذار و کارآفرین سیاتل، که مدیر عامل سازمان غیرانتفاعی Computer.org برای آموزش علوم کامپیوتر است، این هفته اتفاق ناگوار در فرودگاه کالیفرنیا را به نوعی هیجان انگیز تبدیل کرد و در عین حال تلاش های خود را برای یافتن اموال گمشده به تفصیل توصیف کرد.

در موضوعی با بیش از 15 توییت، پرتووی داستانی “وحشی و ناتمام” را به اشتراک گذاشت که با سفر با اوبر در روز پنجشنبه در فرودگاه هالیوود بربانک آغاز شد، جایی که او یک کوله پشتی حاوی لپ تاپ، پاسپورت و آنچه او به عنوان “بیشترین” توصیف کرد گم کرد. دارایی گرانبهای شما در زندگی “”

پرتوی پس از گذاشتن کیفش روی زمین به درخواست راننده اوبر که قول بارگیری آن را داده بود، بدون کوله پشتی به مقصد رسید.

تلاش‌های او برای یافتن وسایلش شامل بازگشت به فرودگاه، مشاهده فیلم‌های دوربین‌های امنیتی با پلیس، دویدن در جاده‌های اطراف فرودگاه، جستجو با ماشین، ردیابی لپ‌تاپ از طریق اپلیکیشن Find My اپل، ضربه زدن به درهای مجتمع آپارتمانی سالمندان و دیگران.

در راه متوجه شد که کیف را زیر گرفته، در سوراخ چرخ گیر کرده و با ماشین دیگری برای سفر مشترک از فرودگاه بیرون رانده شده است. برنامه Find My نشان داد که مک بوک او 10 مایل دورتر است. ایرپادهای چپ و راست او در بلوک های جداگانه پراکنده شده بودند.

اما این عناصر فنی دغدغه اصلی او نبودند.

پرتوی مانیفست خود در مورد زندگی از دست رفته را اینگونه توصیف می کند: «فهرستی شخصی از اینکه چه کسی هستم، چه کسی می خواهم باشم و همه چیزهایی که امیدوار بودم در زندگی ام به آن برسم». او گفت: “بسیار قدیمی، تا شده، کاغذ کپک زده و برای من ارزشمند است.”

پرتوی نتوانست وسایل خود را در مجتمع آپارتمانی پیدا کند – نزدیکترین ساکن به پینگ برنامه Find My در را باز نکرد.

اما صبح روز جمعه پیامی از مدیر ساختمان دریافت کرد که با آن فرد تماس گرفت و لپ تاپ و «سایر وسایل شخصی» را برداشت. پرتوف به توسعه بازگشت، اما در نهایت نتایج متفاوتی به دست آورد.

او بعدازظهر جمعه در توییتی نوشت: لپ‌تاپ – که می‌تواند به طرز غیرقابل توصیفی روی اوبر کشیده شود – آسیبی ندیده است. و بقیه چیزها در کوله پشتی بود. اما نه مانیفست، که در کیف پولی بود که پول کمی هم داشت.

پرتوی همچنان منتظر جمعه بود تا ببیند آیا مدیر ساختمان می تواند او را پس بگیرد یا خیر.

او به brooztechnology گفت: “من تسلیم نمی شوم.”

این حماسه در نهایت چندین درس ارزشمند را برای پرتوف به ارمغان آورد، از جمله طرح هایی برای آوردن فناوری بیشتر به زندگی او. او در توییتی نوشت که از AirTag های اپل برای «ردیابی چیزی ارزشمند» استفاده خواهد کرد.