• خانه
  • اخبار
  • مدیرعامل و یکی از بنیانگذاران TwinStrand از استارت‌آپ بیوتکنولوژی سیاتل کناره‌گیری می‌کنند.

مدیرعامل و یکی از بنیانگذاران TwinStrand از استارت‌آپ بیوتکنولوژی سیاتل کناره‌گیری می‌کنند.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
مدیرعامل و یکی از بنیانگذاران TwinStrand از استارت‌آپ بیوتکنولوژی سیاتل کناره‌گیری می‌کنند.

مدیرعامل و یکی از بنیانگذاران TwinStrand از استارت‌آپ بیوتکنولوژی سیاتل کناره‌گیری می‌کنند.
جسی سالک، یکی از بنیانگذاران TwinStrand. (عکس از TwinStrand)

بر اساس بیانیه ای که روز جمعه توسط شرکت بیوتکنولوژی سیاتل منتشر شد، جسی سالک، یکی از بنیانگذاران TwinStrand Biosciences از سمت مدیرعاملی کناره گیری کرد.

سالک به عنوان مدیر ارشد علمی و عضو هیئت مدیره باقی خواهد ماند. چاد براون کهنه کار صنعت مراقبت های بهداشتی، مدیر عامل سابق Nanostring و Qiagen، به عنوان مدیر عامل موقت وارد کار شده است. براون همچنین یکی از اعضای هیئت مدیره TwinStrand است.

این تغییر در دستورالعمل‌ها در بحبوحه گزارش‌هایی مبنی بر اخراج در استارت‌آپ توالی‌یابی ژن 7 ساله صورت می‌گیرد. چند نفر از کارکنان این هفته در لینکدین در مورد اخراج‌ها پست کردند و برخی اشاره کردند که «تقریباً 50 درصد» از نیروی کار شرکت کاهش یافته است.

به گفته لینکدین، این شرکت بیش از 100 کارمند دارد.

ما برای جزئیات بیشتر با TwinStrand تماس گرفته‌ایم و پس از شنیدن پاسخ به‌روزرسانی خواهیم شد.

TwinStrand که از دانشگاه واشنگتن جدا شد، 50 میلیون دلار در دور سری B در می 2021 جمع آوری کرد. در آن زمان، این استارت آپ 50 کارمند داشت.

این شرکت در حال توسعه فناوری برای توالی یابی ژن و تجزیه و تحلیل نتایج توالی یابی است تا به یافتن چیزی که شرکت آن را “سوزن های ژنتیکی در انبار کاه” می نامد کمک کند. در سال 2020، این شرکت اولین محصولات تجاری خود را روانه بازار کرد.

سرمایه گذاران TwinStrand شامل بخش 32 مستقر در کالیفرنیا، که دور سری B را رهبری کرد، همراه با سرمایه گذاری Soleus Henderson، سرمایه گذاران Janus Henderson، Madrona Venture Group، Ridgeback Capital و Alexandria Venture Investments هستند.

در اوایل سال جاری، این شرکت گوران پلوالچیچ، مدیر عامل سابق Bionano Genomics را به عنوان مدیر ارشد تجاری استخدام کرد.

سالک همچنین استادیار بالینی در UW و پزشک معالج در VA Puget Sound در سیاتل است. او دارای مدرک M.D./Ph.D با ممتاز از UW است. سالک نوه مرحوم جوناس سالک، دانشمندی است که واکسن فلج اطفال را کشف و ابداع کرد.

چندین استارت‌آپ در منطقه سیاتل امسال در بحبوحه رکود اقتصادی گسترده‌تر و کندی سرمایه‌گذاری خطرپذیر، کارکنان خود را اخراج کردند.