منو سایت

  • خانه
  • اخبار
  • مدیاتک Dimension City 9100 حتی بهتر از تراشه قدرتمند Dimension 9000 خواهد بود!

مدیاتک Dimension City 9100 حتی بهتر از تراشه قدرتمند Dimension 9000 خواهد بود!

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
مدیاتک Dimension City 9100 حتی بهتر از تراشه قدرتمند Dimension 9000 خواهد بود!

آیا آخرین قدرت مدیاتک Dimension 9000 ظاهر شده است؟ بگو نه. چرا که طبق شایعات، مدیاتک اخیرا نسخه پیشرفته تری به نام Density 9100 را آزمایش کرده است. MediaTek Dimension 9000 را می توان توسط برخی منابع به عنوان بهترین چیپست اندروید امروزی تشخیص داد. اما در نیمه دوم سال، کوالکام از اسنپدراگون 8 نسل 1 پلاس رونمایی کرد تا قدرت برتر خود را در دنیای اندروید به نمایش بگذارد. اما مدیاتک چطور؟ چرا به کوالکام فرصت رشد داد، حتی زمانی که یکی از بهترین روزهای تاریخ آن است؟ بله، بنابر گزارش‌های جدید، مدیاتک در حال کار بر روی جایگزینی Dimension 9000 است که احتمالاً در آینده با نام Dimension 9100 شناخته می‌شود.

MediaTek Dimension 9000 پنج ماه پیش معرفی شد. اما ماه ها طول کشید تا به قفسه های گوشی های هوشمند برسیم. از نظر عملکرد، این تراشه مدیاتک موفقیت بزرگی داشته است. بنابراین طرفداران از اینکه جایگزینی برای اسنپدراگون 8 نسل 1 پلاس در راه است خوشحال خواهند شد.

تراشه Dimension 9000 بهترین چیپست مدیاتک تا به امروز است

تراشه Dimension 9000 بهترین چیپست مدیاتک تا به امروز است

نام Dementity 9100 هنوز رسمی نیست

این تراشه هنوز به طور رسمی تایید نشده است، اما به نظر می رسد افکار عمومی می خواهند جایگزین 9000 Dimension شوند که 9100 Dimension نامیده می شود. البته ممکن است نام آن Dimensity 10000 باشد.به گفته کاشف چینی Digital Chat Station، مدیاتک در حال آزمایش بعد 9100 است.اگر نام درست باشد، طبق سنت مدیاتک، این تراشه با اورکلاک هسته و تغییرات کوچک و بزرگ دیگر همراه خواهد بود. در مقایسه با بعد 9000. این چیپست احتمالا در دست توسعه است و به زودی جزئیات بیشتری فاش خواهد شد.

به نقل از منبعنسل بعدی تراشه های پرچمدار مدیاتک اواخر امسال معرفی می شود و با فناوری TSMC تولید می شود. شایعات قبلی ادعا می کردند که این چیپست اولین چیپست خواهد بود که از فرآیند 3 نانومتری TSMC استفاده می کند. البته این امر ممکن است بعید باشد، زیرا انتظار می رود اسنپدراگون 8 نسل 1 پلاس و حتی اسنپدراگون 8 نسل 2 بر اساس فرآیند 4 نانومتری این شرکت تایوانی ساخته شوند. بنابراین چنین پیشرفت سریعی در این مدت کوتاه بعید به نظر می رسد. حداقل در زنجیره ساخت و ساز، که در آن همه چیز ساکت است. باید دید مدیاتک و TSMC چه برنامه هایی برای کاربران پشت این سکوت دارند.

آیا از چیپ جدید مدیاتک Dimension 9100 استقبال می کنید؟ آیا فکر می کنید این تراشه می تواند همتایان خود مانند اسنپدراگون 8 نسل 1 پلاس را به چالش بکشد؟