• خانه
  • اخبار
  • مدرس انفورماتیک از دانشگاه شکایت کرد. بیانیه رهبران واشنگتن در مورد سرزمین های بومی

مدرس انفورماتیک از دانشگاه شکایت کرد. بیانیه رهبران واشنگتن در مورد سرزمین های بومی

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
مدرس انفورماتیک از دانشگاه شکایت کرد. بیانیه رهبران واشنگتن در مورد سرزمین های بومی

مدرس انفورماتیک از دانشگاه شکایت کرد. بیانیه رهبران واشنگتن در مورد سرزمین های بومی
استوارت رجس. (عکس UW)

یک استاد دانشگاه واشنگتن از مقامات دانشگاه به دلیل حق آزادی بیان خود شکایت می کند و مدعی است که به دلیل بیانیه ای که در مورد مردم بومی شمال غربی اقیانوس آرام در برنامه درسی درسی علوم کامپیوتر بیان کرده است، او را “پریا” کرده اند.

دپارتمان علوم کامپیوتر UW پیشنهاد می‌کند که اعضای هیئت علمی یک تصدیق از سرزمین بومی را در برنامه‌های درسی بگنجانند. چنین شناخت هایی در رویدادها و نشریات دولتی و شرکتی منطقه ای رایج تر می شود.

استوارت رجس، استاد تدریس UW در دانشکده علوم کامپیوتر پل جی آلن، زمستان گذشته طبق این دادخواست بیانیه خود را برای کلاس برنامه نویسی کامپیوتر II صادر کرد: “من می دانم که بر اساس نظریه کار مالکیت، ساحل سالیش. مردم نمی توانند ادعا کنند مالکیت تاریخی تقریباً هیچ یک از زمین هایی که در حال حاضر توسط دانشگاه واشنگتن اشغال شده است.

مدیر مدرسه آلن، مگدالنا بالازینسکا، که به عنوان متهم نام برده می شود، در ایمیلی به رجس گفت که این بیانیه را طبق این دادخواست حذف کند و گفت که این بیانیه “نامناسب” و “توهین آمیز” است.

شکایتی که توسط Reges و بنیاد حقوق و بیان فردی (FIRE) تنظیم شده است، ادعا می کند که مقامات دانشگاه با تحت تعقیب قرار دادن او در معرض تحقیقات انضباطی پس از اصرار وی که حق حفظ بیانیه را دارد، علیه او تبعیض قائل شدند. UW همچنین ظاهراً یک کلاس “سایه” جداگانه برای دانش آموزانی که توسط مربی دیگری تدریس می شود ایجاد کرده است.

در دادخواست ادعا شده است که رجس که از سال 2004 مدرس UW بوده است، دارای حق آزادی بیان در محوطه دانشگاه است.

مدرس انفورماتیک از دانشگاه شکایت کرد. بیانیه رهبران واشنگتن در مورد سرزمین های بومی
دانشکده علوم و مهندسی کامپیوتر پل جی آلن در دانشگاه واشنگتن. (عکس از مدرسه آلن)

این دادخواست به دنبال توقف انتقام‌جویی ادعایی علیه رجس به‌خاطر «سخنرانی آکادمیک محافظت‌شده» او و خنثی کردن خط‌مشی UW حاکم بر بیان دانشکده است، که می‌گوید به دلیل زبان حاکم بر گفتار و رفتار «غیرقابل قبول یا نامناسب» بسیار گسترده و مبهم است.

متهمان این دعوی که در دادگاه فدرال در سیاتل ثبت شده، عبارتند از: بالازینسکا، آنا ماری کاوز، رئیس UW، دن گروسمن، معاون مدرسه آلن و نانسی آلبریتون، رئیس دانشکده مهندسی.

رجس در یک بیانیه مطبوعاتی که چهارشنبه توسط FIRE منتشر شد، یک سازمان غیرانتفاعی که از آزادی بیان در دانشگاه ها و جاهای دیگر حمایت می کند، گفت: «مدیران دانشگاه من را در محوطه دانشگاه منفرد کردند، زیرا من یک شناسایی زمین را که به اندازه کافی برای آنها پیشرو نبود، درج کردم. رگس افزود: «تأییدات زمین، اقدامات اجرایی انطباق هستند که باید در برابر آن مقاومت کنید، حتی اگر شما را به دادگاه بکشاند».

به گفته یک سخنگوی UW در حال بررسی این شکایت است. سخنگو گفت: “دانشگاه همچنان بر این تاکید دارد که حقوق متمم اول استوارت رجس را نقض نکرده است و ما مشتاقانه منتظریم این پرونده را به دادگاه ببریم.”

مدرسه آلن به مربیان نیازی به ارائه اعلامیه های شناسایی زمین ندارد. اما راهنمایی هایی را در مورد بهترین شیوه ها برای آموزش فراگیر به مربیان ارائه می دهد که چنین ادعاهایی می توانند برنامه درسی را فراگیرتر کنند. دستورالعمل ها بیانیه نمونه ای را ارائه می دهند که مربیان می توانند از آن پیروی کنند:

“دانشگاه واشنگتن مردمان سواحل سالیش این سرزمین را به رسمیت می شناسد، سرزمینی که آب های مشترک همه قبایل و گروه های موجود در کشورهای سوکوامیش، تولالیپ و ماکلشوت را لمس می کند.”

رگس، که نامزد انتخابات نیست، گفت که بیانیه او منعکس کننده نظریه فیلسوف جان لاک است که حقوق مالکیت توسط نیروی کار ایجاد می شود.

این اختلاف در اوایل سال جاری خبرساز شد. در آن زمان، یک سخنگوی UW بیانیه زیر را به Higher Ed ارائه کرد:

تصدیق‌های زمینی که معمولاً مورد استفاده قرار می‌گیرد، اظهارات سیاسی درباره ادعاها یا مالکیت زمین، و یا بیان دیدگاه‌های شخصی در مورد مالکیت زمین نیست، بلکه بیانیه‌ای واقعیت است – هدف این است که اذعان کنیم که دانشگاه در زمین‌های تاریخی اجداد ساحل سالیش واقع شده است. مردم. “

رجس به دلیل اظهارات جنجالی در گذشته مورد انتقاد قرار گرفته است. در مقاله‌ای در سال 2018، او استدلال کرد که زنان در علوم کامپیوتر به دلیل ترجیحات و انتخاب‌های شخصی کمتر حضور دارند و “داشتن 20 درصد زنان در فناوری احتمالا بهترین چیزی است که می‌توانیم به دست آوریم.”

منطقه اطراف دانشگاه واشنگتن شامل نهر درختکاری است، جایی که زمانی دهکده Duwamish Hikw’al’al (“خانه بزرگ”) در آن قرار داشت. پردیس UW همچنین شامل یک خانه فکری (wǝɫǝbʔaltxʷ) است که محل تجمعی برای دانشجویان، اساتید و کارکنان بومی سرخپوستان آمریکا و آلاسکا است.

متن کامل دادخواست را در ادامه بخوانید.

(function() { var scribd = document.createElement(“script”); scribd.type = “text/javascript”; scribd.async = true; scribd.src = “https://www.scribd.com/javascripts/ embed_code/inject.js”؛ var s = document.getElementsByTagName(“script”)[0]; s.parentNode.insertBefore(scribd, s); })()