• خانه
  • اخبار
  • مدارس سیاتل در مقابل رسانه‌های اجتماعی: چه چیزی در دعوا علیه TikTok، اینستاگرام و دیگران در خطر است

مدارس سیاتل در مقابل رسانه‌های اجتماعی: چه چیزی در دعوا علیه TikTok، اینستاگرام و دیگران در خطر است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
مدارس سیاتل در مقابل رسانه‌های اجتماعی: چه چیزی در دعوا علیه TikTok، اینستاگرام و دیگران در خطر است

مدارس سیاتل در مقابل رسانه‌های اجتماعی: چه چیزی در دعوا علیه TikTok، اینستاگرام و دیگران در خطر است
تصویر توسط brooztechnology

با نگاهی به فهرستی از اسناد دادگاه عصر جمعه گذشته، 6 ژانویه، یک پرونده بلافاصله به بیرون پرید: «منطقه مدرسه SEATLE NO. 1، شاکی، در مقابل META PLATFORMS، INC.، FACEBOOK HOLDINGS، LLC، INSTAGRAM، LLC، SNAP INC.، TIKTOK INC.، BYTEDANCE INC.، ALPHABET INC.، GOOGLE LLC، YOUTUBE، در LLC، خوانده شد.

به عنوان یک خبرنگار فناوری مستقر در سیاتل، مطمئناً این موضوع توجه من را به خود جلب کرد و من تنها نبودم. بعد از اینکه brooztechnology آخر هفته گذشته این داستان را منتشر کرد، به یک خبر ملی تبدیل شد.

در اینجا برخی از نکات کلیدی است که باید بدانید:

  • مدارس دولتی سیاتل از غول رسانه های اجتماعی به خاطر خسارات ناشی از آنچه که این دادخواست به عنوان بحران سلامت روان جوانان در سیاتل و سراسر کشور توصیف می کند، شکایت کرده است.
  • دعوا ادعا می‌کند که این بحران ناشی از اقدامات عمدی شرکت‌ها برای پیاده‌سازی الگوریتم‌هایی است که برای «به حداکثر رساندن تعامل با شکار روان‌شناسی کودکان» طراحی شده‌اند.
  • منتقدان می گویند که این دادخواست دلایل مشکلات سلامت روان را بیش از حد ساده می کند و شرکت های رسانه های اجتماعی را مقصر می داند و مسئولیت های والدین و مدارس و همچنین سایر عوامل اجتماعی را نمی پذیرند.
  • این کت و شلوار که از طرح دعوای سیگار الکترونیکی الگوبرداری شده است، باید بر برخی موانع قانونی قابل توجه نیز غلبه کند.
  • اما فراتر از نتیجه خود پرونده، بحث ملی در مورد رسانه های اجتماعی و سلامت روان جوانان در خطر است. این پرونده قبلاً توانسته است توجه بیشتری را به موضوع سلامت روانی جوانان و نقش ها و مسئولیت های شرکت هایی که پشت برخی از محبوب ترین برنامه های امروزی قرار دارند جلب کند.

در این قسمت از پادکست brooztechnology، نکات برجسته گفتگوهای جداگانه من در مورد این پرونده را در دو برنامه رادیویی این هفته دوباره پخش می کنیم: Soundside رادیو عمومی KUOW در سیاتل با مجری لیبی دنکمن. و نمایش برایان لرر در رادیو عمومی نیویورک WNYC.

داستان مرتبط: آیا شرکت های رسانه های اجتماعی در بحران سلامت روان جوانان مقصر هستند؟ این پیچیده است