• خانه
  • اخبار
  • مدارس دولتی سیاتل از TikTok، YouTube، Instagram و سایرین به دنبال جبران خسارت به دلیل بحران بهداشت روانی جوانان شکایت کردند.

مدارس دولتی سیاتل از TikTok، YouTube، Instagram و سایرین به دنبال جبران خسارت به دلیل بحران بهداشت روانی جوانان شکایت کردند.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
مدارس دولتی سیاتل از TikTok، YouTube، Instagram و سایرین به دنبال جبران خسارت به دلیل بحران بهداشت روانی جوانان شکایت کردند.

مدارس دولتی سیاتل از TikTok، YouTube، Instagram و سایرین به دنبال جبران خسارت به دلیل بحران بهداشت روانی جوانان شکایت کردند.
«نسل آی»، عکس مالکیت عمومی فوکیه، از طریق فلیکر.

یک شکایت جدید توسط مدارس دولتی سیاتل علیه TikTok، YouTube، Facebook، Snap، Instagram و شرکت‌های مادر آنها مدعی است که غول‌های رسانه‌های اجتماعی با استفاده از تاکتیک‌های روان‌شناختی با موفقیت از مغز آسیب‌پذیر جوانان برای منافع خود بهره‌برداری کرده‌اند. بحران سلامت روان در مدارس

این شکایت که روز جمعه در دادگاه منطقه ای ایالات متحده در سیاتل تنظیم شد، به دنبال “حداکثر مجازات های قانونی و مدنی مجاز توسط قانون” است و ادعا می کند که این شرکت ها قانون مزاحمت عمومی ایالت واشنگتن را نقض کرده اند.

صدها خانواده پس از افشای تاکتیک‌هایی که فیس‌بوک، اینستاگرام و دیگران برای افزایش تعامل بین کودکان و نوجوانان به کار می‌برند، شکایت‌های مشابهی را علیه این شرکت‌ها تنظیم کرده‌اند.

با این حال، به نظر می رسد مدارس دولتی سیاتل اولین منطقه مدرسه ای در کشور باشد که چنین شکایتی را علیه این شرکت ها تنظیم کرده است.

این منطقه ادعا می کند که آسیب های مالی و عملیاتی گسترده ای را از استفاده از رسانه های اجتماعی و اعتیاد در بین دانش آموزان متحمل شده است. در این دادخواست به عواملی از جمله منابع مورد نیاز برای ارائه خدمات مشاوره ای به دانش آموزان در بحران و بررسی و پاسخگویی به تهدیدات علیه مدارس و دانش آموزان از طریق رسانه های اجتماعی اشاره شده است.

در این دعوا آمده است: «این بحران سلامت روان تصادفی نیست. این نتیجه انتخاب آگاهانه و اقدام مثبت متهمان برای طراحی و بازاریابی پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی برای جذب جوانان است.»

در بیش از 90 صفحه، این دادخواست استنادهای گسترده ای برای حمایت از ادعاهای خود ارائه می دهد، از جمله مطالعات نشان می دهد که از سال 2009 تا 2019 تعداد دانش آموزان مدارس دولتی سیاتل 30 درصد افزایش یافته است که می گویند تقریباً هر روز به مدت دو هفته احساس غمگینی یا ناامیدی می کنند. یا مستقیم تر [they] انجام برخی از فعالیت های معمول را متوقف کرد.

در طول شب، brooztechnology برای اظهار نظر بیشتر در مورد لباس خود و هر یک از شرکت‌ها برای پاسخ‌هایشان به کانتی رسید. پس از شنیدن این خبر، این داستان را به روز خواهیم کرد.

متا، شرکت مادر فیس بوک و اینستاگرام، در پاسخ به شکایت والدین گفت که یک سری ابزارها و اقدامات ایمنی را برای نوجوانان و خانواده هایی که از خدمات خود استفاده می کنند، اجرا کرده است.

در حالی که دعوای سیاتل عمدتاً بر تأثیر رسانه‌های اجتماعی بر سلامت روان متمرکز است، اما به دلیل نگرانی‌های مربوط به حفظ حریم خصوصی و امنیتی، مدارس و سایر مؤسسات دولتی TikTok را از دستگاه‌های خود منع می‌کنند.

مدارس دولتی سیاتل با بیش از 49000 دانش آموز و 106 مدرسه، بزرگترین سیستم مدرسه K-12 در ایالت واشنگتن است.

این آخرین نمونه از چالش منطقه با غول های شرکتی آمریکایی است.

  • در سال 2019، SPS در میان هزاران سازمان و مؤسسه ای بود که علیه JUUL Labs به دلیل بازاریابی سیگارهای الکترونیکی برای جوانان شکایت کردند. این شرکت ماه گذشته از حل و فصل جهانی این موارد خبر داد.
  • منطقه همچنین یکی از دوستان دادگاه را تشکیل داد گونزالس علیه گوگلکه در آن خانواده یک شهروند آمریکایی کشته شده در حمله داعش در تلاش هستند تا یوتیوب را به خاطر اجازه دادن به این گروه برای انتشار پیام خود پاسخگو نگه دارند.

در حال حاضر در دادگاه عالی ایالات متحده، پرونده گونزالس آزمایش خواهد کرد که آیا بخش 230 قانون نجابت ارتباطات باید از پلتفرم های اجتماعی در برابر مسئولیت قانونی برای محتوای ارسال شده توسط دیگران محافظت کند یا خیر.

در شکایتی که روز جمعه ارائه شد، این شهرستان به دنبال جلوگیری از حمایت‌های بخش 230 از شرکت‌های رسانه‌های اجتماعی است و می‌گوید این قانون در مورد اقدامات آنها در تبلیغ و توصیه محتوای مضر اعمال نمی‌شود.

شرکت حقوقی Keller Rohrback مستقر در سیاتل، که نماینده منطقه در پرونده JUUL بود و بیانیه ای از طرف آن در پرونده Google ارائه کرد، همچنین در شکایت جدید علیه غول های رسانه های اجتماعی از SPS نمایندگی می کند.

این دادخواست به بیانیه رئیس جمهور جو بایدن در سخنرانی خود در سال 2022 اشاره می کند که “ما باید پلتفرم های رسانه های اجتماعی را در مورد آزمایش ملی که برای سودجویی روی فرزندان ما انجام می دهند، پاسخگو بدانیم.”

این شکایت می گوید که منطقه مدرسه “این اقدام را برای انجام این کار انجام می دهد.”