• خانه
  • اخبار
  • محققان OceanGate دیدگاه خود را در مورد تایتانیک شکسته و زندگی اطراف آن به روز می کنند

محققان OceanGate دیدگاه خود را در مورد تایتانیک شکسته و زندگی اطراف آن به روز می کنند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
محققان OceanGate دیدگاه خود را در مورد تایتانیک شکسته و زندگی اطراف آن به روز می کنند

محققان OceanGate دیدگاه خود را در مورد تایتانیک شکسته و زندگی اطراف آن به روز می کنند
OceanGate از کمان نمادین تایتانیک در سال 2021 در سمت چپ و در سال 2022 عکاسی کرد (عکس‌های OceanGate Expeditions)

پس از دومین سری سالانه غواصی تایتانیک، مدیر عامل و بنیانگذار اورت، اوشن گیت مستقر در واشینگ می گوید که وخامت معروف ترین کشتی غرق شده جهان به سرعت ادامه دارد.

استاکتون راش، مدیرعامل OceanGate به brooztechnology گفت: “ما در سال آینده داده های بهتری خواهیم داشت، اما امسال قطعا وضعیت بدتری نسبت به سال گذشته دارد.” مصرف طبیعی خود را از اقیانوس می گذراند.

راش گفت که پوسیدگی به ویژه در نرده جلویی کشتی غرق شده قابل توجه بود. دانشمندان تیم تحقیقاتی تایتانیک باید پس از تجزیه و تحلیل اندازه‌گیری‌های مقیاس‌بندی شده با استفاده از اسکنر لیزری متصل به زیردریایی تیتان OceanGate، بتوانند به رفع بهتری دست یابند.

بررسی بقایای تایتانیک به صورت سالانه یکی از ماموریت های اصلی تایتان است که برای مقاومت در برابر فشارهای عظیمی که تقریباً در 4000 متر (12600 فوت) زیر سطح اقیانوس اطلس شمالی تجربه می شود ساخته شده است.

باستان شناسان دریایی می گویند که ممکن است به پایان حماسه تایتانیک نزدیک شویم که با اولین سفر مرگبار خود در سال 1912 آغاز شد و با کشف مجدد آن در سال 1985 ادامه یافت. مطالعات اخیر نشان داده است که چگونه کشتی لوکس زمانی قدرتمند در حال تبدیل شدن به یک شکسته زنگ زده است. بررسی تغییرات از سال به سال می‌تواند عواملی را که در پشت سرگذاشتن وخامت می‌آیند روشن کند.

هدف اصلی دیگر طبقه بندی زیستگاه های اعماق دریا در اطراف کشتی است. راش انتظار دارد اکتشافات بیولوژیکی مهمی را از بررسی امسال تایتانیک ببیند.

راش گفت: “ما محققانی از دانشگاه ادینبورگ، دانشگاه کارولینای شمالی داریم که در حال تماشای این ویدئو در حین صحبت ما هستند تا به تراکم و انواع گونه ها نگاه کنند.” من شدیداً شک دارم که آنها گونه هایی را پیدا کنند که نمی توانند به طور خاص آنها را شناسایی کنند.” این یک چالش است که بدانید آیا آنها یک گونه جدید هستند مگر اینکه DNA را دریافت کنید.

خوشبختانه، OceanGate Expeditions با یک شرکت کانادایی به نام eDNAtec برای جمع‌آوری و تجزیه و تحلیل نمونه‌های آب در کف اقیانوس و همچنین سطوح دیگر دریاها، به دنبال ردپای DNA محیطی است. نتایج می تواند به دانشمندان کمک کند تا مشخص کنند کدام گونه از گونه ها دارای امضای ژنتیکی خود هستند – از جمله گونه های ناشناخته قبلی.

راش گفت که احتمالاً حداقل سه ماه طول می کشد تا تجزیه و تحلیل DNA کامل شود.

اعضای تیم OceanGate و محققان خارجی تنها کسانی نبودند که به تایتانیک سفر کردند: این شرکت در مجموع 21 متخصص ماموریت را همراه خود آورد که تا 250000 دلار برای شرکت در این ماجراجویی پرداخت کردند.

در میان این متخصصان ماموریت، دو فضانورد که قبلاً سوار بر موشک زیرمداری نیو شپرد شرکت بلو اوریجین بودند – ایوان دیک و دیلن تیلور – و همچنین دانشمند سیاره‌شناسی آلن استرن، که ماموریت افق‌های نو ناسا را ​​به سمت پلوتو و کمربند کویپر هدایت می‌کند و در نظر گرفته شده است، بودند. تا پرواز فضایی زیر مداری خود را انجام دهد.

استرن در یک پست وبلاگی نوشت: “واقعا غیر واقعی به نظر می رسد که ما از کشتی تایتانیک بازدید کرده ایم، گاهی اوقات فقط یک قدم با کشتی فاصله داریم.”

دیگر متخصصان ماموریت شامل هنرمندانی از اولین ملل کانادا و همچنین یک “آجیل تایتانیک” که خود را توصیف می‌کند، در مسابقه‌ای که توسط Make-A-Wish Canada حمایت مالی شده بود، برنده شد.

راش که خلبان زیرمجموعه بود، گفت OceanGate و شرکای Horizon Maritime در طول فصل تحقیقاتی که از اواسط ژوئن تا اواخر جولای ادامه داشت، هشت غواصی انجام دادند. خدمه در حال رفت و آمد بین سنت جان، نیوفاندلند، و محل لاشه کشتی تایتانیک، در حدود 570 مایلی هستند.

در طول سفر سال گذشته، OceanGate با مشکلات فنی متعددی مواجه شد. راش گفت: «چالش‌های امسال ما بیشتر به چالش‌های آب‌وهوا و عملیاتی، اعضای تیم جدید، رویه‌های جدید و مواردی از این دست مربوط می‌شود. همه چیز در حال نرم‌تر شدن است. نمی‌توانم راحت‌تر بگویم، اما قابل پیش‌بینی‌تر بود.»

راش و هم‌تیمی‌هایش از هم‌اکنون به اکسپدیشن در سال 2023 فکر می‌کنند. او گفت: “ما انتظار داریم که این ماموریت را کمی زودتر به پایان برسانیم – در اواسط ماه مه شروع می‌کنیم و تا پایان ژوئن به پایان می‌رسانیم.” و ما یک کشتی متفاوت خواهیم داشت، بنابراین کارهای زیادی برای انجام دادن برای واجد شرایط بودن آن کشتی و آماده سازی آن داریم.

همچنین به دنبال اهدافی فراتر از کشتی تایتانیک است. راش گفت: «ما ممکن است کاری در آزور انجام دهیم. “این خیلی جالب خواهد بود. من همیشه می خواستم دریچه های هیدروترمال انجام دهم.

در اینجا برخی از نکات برجسته توییتر تایتانیک امسال آمده است: