• خانه
  • اخبار
  • محققان AI2 برنده جایزه Test-of-Time شدند که تأثیر طولانی مدت بر مقالات مرتبط با هوش مصنوعی را گرامی می دارد.

محققان AI2 برنده جایزه Test-of-Time شدند که تأثیر طولانی مدت بر مقالات مرتبط با هوش مصنوعی را گرامی می دارد.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
محققان AI2 برنده جایزه Test-of-Time شدند که تأثیر طولانی مدت بر مقالات مرتبط با هوش مصنوعی را گرامی می دارد.

محققان AI2 برنده جایزه Test-of-Time شدند که تأثیر طولانی مدت بر مقالات مرتبط با هوش مصنوعی را گرامی می دارد.
(عکس AI2)

حوزه‌های هوش مصنوعی و زبان‌شناسی محاسباتی در دهه‌های اخیر پیشرفت‌های زیادی داشته‌اند. بنابراین، هنگامی که رویکردهای جدید اغلب با نوآوری های جدیدتر جایگزین می شوند.

به همین دلیل، کنفرانس جهانی پیشرو در مورد NLP که توسط انجمن زبانشناسی محاسباتی برگزار می شود، سالانه کارهای اساسی را که تأثیر و تأثیر طولانی مدتی دارند، به رسمیت می شناسد.

این هفته، محققان موسسه آلن برای هوش مصنوعی، مدیر عامل شرکت اورن اتزیونی و محقق جسی دوج موفق به دریافت جایزه ACL 10 ساله شدند. جایزه آزمون زمان برای دو گزارش جداگانه منتشر شده در سال 2012

محققان AI2 برنده جایزه Test-of-Time شدند که تأثیر طولانی مدت بر مقالات مرتبط با هوش مصنوعی را گرامی می دارد.
اورن اتزیونی، مدیر عامل AI2. (عکس AI2)

Ezioni، همراه با تیمی که شامل مایکل اشمیتز، مدیر مهندسی AI2 است، جایزه یادگیری زبان باز برای بازیابی اطلاعات را دریافت کرد. دوج و نویسندگان همکارش این جایزه را در همان بخش برای «Midge: Generating Image Description from Computer Vision Detection» دریافت کردند. هر دو اثر در دهه گذشته به شدت مورد استناد قرار گرفته اند، از جمله صدها نقل قول بسیار تأثیرگذار.

اتزیونی گفت: «من با این جایزه مفتخرم. “من کاملاً خوشحالم که این پروژه ای است که بیش از پنج سال است که روی آن تمرکز کرده ایم و ایده جدید اطلاعات منبع باز را معرفی کرده است.”

در زمان نگارش این مقاله، Ezioni استاد علوم کامپیوتر در دانشگاه واشنگتن، شریک سرمایه گذاری خطرپذیر در Madrona Venture Group و بنیانگذار چندین استارتاپ بود. سال بعد، او به عنوان رئیس AI2 منصوب شد، در آن زمان یک موسسه تحقیقاتی کاملاً جدید برای هوش مصنوعی، که توسط پل آلن، یکی از بنیانگذاران فقید مایکروسافت تامین می شد. Ezioni در اکتبر 2020 استاد افتخاری UW شد.

در سند پیشگامانه خود، تیم Etzioni OLLIE را معرفی کرد، سیستمی که پیوندها را در متن با واسطه اسم ها، صفت ها و دیگران بدون نیاز به فرهنگ لغت از پیش تعریف شده استخراج می کند. این فرآیند با مرحله دوم تحلیل زمینه دنبال شد که با گنجاندن اطلاعات متنی از متن، دقت را افزایش داد. این رویکرد جدید به OLLIE اجازه داد تا از اطلاعات متنی موجود در جملات اطراف استفاده کند، با استفاده از بخش‌هایی از گفتار که قبلاً توسط سایر سیستم‌های بازیابی اطلاعات (IE) استفاده نشده بود.

نتایج بهبود قابل توجهی نسبت به سیستم های اینترنت اکسپلورر مدرن موجود در آن زمان مانند ReVerb و WOE بود که زمینه بازیابی اطلاعات را از آن نقطه به بعد متحول کرد.

اتزیونی گفت: «اسناد می‌آیند و می‌روند، اما تنها تعداد کمی از آنها به یاد می‌آید. “هدف من به عنوان یک محقق این است که تأثیری پایدار در زمینه هوش مصنوعی و در نهایت بر توسعه فناوری های مفید هوش مصنوعی داشته باشم. این پروژه تحقیقاتی، بیش از هر پروژه دیگری در حرفه من، تا حدی به این تأثیر دست یافته است، بنابراین بسیار خوشحالم که بخشی از تیمی هستم که این جایزه را دریافت می کند.

“کاغذ می آید و می رود، اما فقط تعدادی از آنها به یاد می آیند.”

این سند در سال 2012 بر اساس سند قبلی مربوط به سال 2007 “بازیابی اطلاعات از وب” است که تقریبا 3000 بار ذکر شده است. این کار توسط تیمی در بخش علوم کامپیوتر UW، از جمله استیون ساترلند، که در سال 2017 درگذشت، انجام شد. یکی از اعضای تیم تحقیقاتی Mausam، که اکنون استاد علوم کامپیوتر در موسسه فناوری هند در دهلی است، قبول کرد. جایزه ساترلند

این سند که توسط تیم Dodge منتشر شده است، Midge را معرفی می کند، یک سیستم شرح تصاویر که یکی از اولین ها در نوع خود بود. Midge به جای استفاده از داده های مشروح شده توسط انسان، توصیفاتی را به زبان طبیعی از اکتشافات مدل های بینایی کامپیوتری ایجاد می کند. هنگامی که مقاله منتشر شد، اولین روزهای تولید خودکار شرح تصاویر بود، و بنابراین پذیرش چنین کاری برای یک کنفرانس بزرگ در زمینه زبان‌شناسی محاسباتی دشوار بود. زیرنویس‌های تصویر سال‌ها بعد به یک زیرشاخه بسیار معتبرتر تبدیل می‌شوند، تا حدی به دلیل موفقیت این سند.

Midge از یک رویکرد قانع کننده برای شرح تصاویر استفاده می کند و از “سه” استفاده می کند. برای این منظور، مفعول، عمل و روابط فضایی تصویر بر روی اسم ها، افعال و حروف اضافه در توصیف تصویر نگاشت می شوند.

این سیستم با استفاده از 700000 تصویر فلیکر همراه با توضیحات مرتبط آموزش داده شده است. نتیجه یک «سیستم کاملاً خودکار بینایی زبان بود که توصیفات نحوی و معنایی را با تغییرات طبیعت گرایانه ایجاد می کند». باز هم، این رویکرد نسبت به سایر روش‌های هوش مصنوعی موجود در آن زمان، پیشرفت چشمگیری داشت.

دوج می‌گوید: «ما واقعاً به تولید زبان طبیعی اهمیت می‌دادیم، حتی اگر تحقیق در مورد آن در جامعه در آن زمان مورد استقبال قرار نگرفت. «انتشار مقالات در مورد نسل کنفرانس‌های بزرگ NLP واقعاً دشوار بود، اما مارگارت میچل (نخستین نویسنده) کار بسیار خوبی در نوشتن این اثر انجام داد و پذیرفته شد.

دوج افزود: «مارگارت سال‌ها است که تحقیقات در مورد زیرنویس‌های تصویر را رهبری می‌کند و در نهایت افراد دیگری نیز روی آن کار می‌کنند. ادامه کار او روی این موضوع بود که منجر به دریافت این جایزه شد.

این جوایز به مجموعه جوایز دیرینه AI2 در سال های اخیر ادامه می دهند. در سال 2021، محقق و استاد ارشد UW Yejin Choi و نویسندگان همکار موفق به دریافت جایزه 10 ساله ACL شدند. جایزه آزمون زمان برای “یافتن هرزنامه در نظرات متقلبانه با هرگونه تداخل خیال.” این سند طبقه‌بندی‌کننده‌ای را معرفی می‌کند که می‌تواند نظرات تقلبی، هرزنامه‌ها را با دقت بسیار بالا شناسایی کند.

تیم دیگری که شامل چوی نیز می‌شد، جایزه بنیاد بینایی کامپیوتر را برای سال 2021 دریافت کرد جایزه لانگ هیگینز برای سند 2011 “Baby Talk: Understanding and Generating Simple Image Description”، که تلاش برای توسعه خودکار توصیفات صحیح و مناسب زبان طبیعی را ادامه داد.

اوایل امسال، اورن زیونی و نویسندگان همکار با این جایزه تجلیل شدند جایزه تاثیرگذارترین مقاله IUI 2022 در به رسمیت شناختن انتشارات مهم آنها در سال 2003 “به سوی نظریه ای از رابط های زبان طبیعی به پایگاه های داده”. این مقاله یک چارچوب نظری برای رابط های زبان طبیعی قابل اعتماد همراه با یک سیستم جدید به نام معرفی می کند NLI دقیق که چالش تفسیر معنایی در NLI را به مشکل تطبیق نمودار کاهش می دهد. با مقایسه ماهرانه سؤالات زبان طبیعی با سؤالات SQL مربوطه آنها برای طیف گسترده ای از سؤالات زبان طبیعی، این تحقیق برای نحوه دسترسی و تعامل ما با پایگاه های داده امروزی اساسی بود.

در یکی دیگر از افتخارات اخیر، جایزه تاثیرگذارترین مقاله در IUI 2019 برای مقاله سال 2004 “SUPPLE: Automatic Generation of User Interfaces” به پژوهشگر ارشد AI2 و دانشمند معناشناسی مدیر کل دن ولد و یکی از نویسندگان Krzysztof Gaios رفتند. SUPPLE الگوریتمی را معرفی کرده است که می تواند رابط های کاربری متناسب با توانایی های حرکتی و بصری افراد ایجاد کند و با تعدیل خودکار رابط های نرم افزاری بر اساس نیازهای خاص کاربر، مزایای انقلابی را برای کاربران دارای معلولیت فراهم کند.

اینها تنها بخشی از دوجین مقاله برنده جایزه AI2 هستند. Ezioni در مورد موفقیت قابل توجه موسسه منعکس می کند.

او گفت: «در AI2، ما برای محیطی باز و مشارکتی مانند محیطی که در UW Computer Science (که اکنون مدرسه آلن نامیده می‌شود)، همراه با تمرکز بی‌وقفه بر تأثیر، تلاش می‌کنیم. این تیمی را جذب کرده است که هم دانشگاهی و هم نوآور است.»

“آموزش زبان باز برای بازیابی اطلاعات” توسط تیمی از Mausam، Michael Schmitz، Robert Bart، Stephen Sutherland و Oren Ezioni در EMNLP منتشر شد. Midge: Generating Computer Vision Image Descriptions در EACL توسط Margaret Mitchell، Jesse Dodge، Amit Goyal، Kota Yamaguchi، K. Stratos، Xufeng Han، Alice S. Mensch، A. Berg، Tamara L. Berg و Hal Dome منتشر شد.