• خانه
  • اخبار
  • محققان گونه جدیدی از ماهی اژدها درخشان و کمیاب را کشف کردند

محققان گونه جدیدی از ماهی اژدها درخشان و کمیاب را کشف کردند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
محققان گونه جدیدی از ماهی اژدها درخشان و کمیاب را کشف کردند

زیست شناسان دریایی گونه جدیدی از ماهی اژدها را کشف کرده اند که بسیار درخشان و کمیاب است و به عنوان شکارچی در اعماق دریا نیز شناخته می شود.

به گزارش سرویس فناوری و فناوری خبری تکنا، ماهی اژدهای کمیاب و درخشان در خلیج مونتری کالیفرنیا به نام Bathophilus flemingi شناسایی شده است. این ماهی اژدها یک گونه کمیاب در میان ماهی اژدها است. ویدئوی منتشر شده توسط موسسه تحقیقاتی خلیج مونتری که از عمق 300 متری با استفاده از کنترل از راه دور گرفته شده است، ظاهر این ماهی را نشان می دهد.

کشف این ماهی در عمیق ترین نقطه دریا است، بنابراین مکانی که ظاهر درخشان آن با سیستم نورپردازی دستگاه به وضوح قابل مشاهده است. کشف این ماهی اژدها به دلیل رنگ منحصر به فرد و کمیاب بودنش دانشمندان را به هیجان می آورد. به گفته محققان این موسسه: گونه تازه کشف شده یکی از نادرترین گونه هایی است که تاکنون توانسته ایم شناسایی کنیم. محققان قبلا چندین ماهی اژدها را در اعماق خلیج پیدا کرده بودند، اما پس از سه دهه تحقیق و ضبط حدود 27600 ساعت فیلم، این گونه تنها چهار بار مشاهده شد.

بروس رابینسون، محقق ارشد این مؤسسه در مصاحبه اخیر خود گفت: «ماهی اژدها فلس های برنزی رنگی دارد که مانند فلز می درخشد و هیچ ماهی دیگری در اعماق دریا شبیه آن نیست. علاوه بر این، پوست این ماهی دارای رنگدانه هایی است که آن را برای استتار مناسب می کند. تا بتوان در محیط زندگی نامرئی شد. به گفته رابینسون، درخشندگی این ماهی نوعی تله برای طعمه است. قبل از آن گونه های دیگری از ماهی اژدها کشف شد که همگی ظاهری تیره داشتند.