• خانه
  • اخبار
  • محققان چینی به دنبال توسعه فناوری های جدید برای اقدام علیه اسپیس ایکس هستند

محققان چینی به دنبال توسعه فناوری های جدید برای اقدام علیه اسپیس ایکس هستند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
محققان چینی به دنبال توسعه فناوری های جدید برای اقدام علیه اسپیس ایکس هستند

چین قصد دارد فناوری‌های جدیدی را به این کشور اضافه کند که در صورت مداخله اسپیس‌ایکس می‌تواند ماهواره‌های Starlink را خاموش کند.

طبق مقاله ای که ماه گذشته در این کشور منتشر شد، چین قصد دارد فناوری های ضد ماهواره از جمله یک سیستم نظارتی در مقیاس بزرگ برای ردیابی تمام ماهواره های اسپیس ایکس داشته باشد. این پروژه توسط رن یوانژن، محقق موسسه مخابرات چین هدایت می شود. مشخص نیست که یوانژن و همکارانش تا چه حد می توانند دیدگاه های دولت چین را منعکس کنند. اما طبق این مقاله برای از کار افتادن ماهواره های استارلینک باید از ترکیبی از روش های داخلی نرم و سخت برای غیرفعال کردن سیستم عامل این شبکه ماهواره ای استفاده کرد.

به گفته رن، هواپیماهای بدون سرنشین و جنگنده های رادارگریز آمریکایی بیش از 100 برابر سریعتر داده ها را از طریق شبکه استارلینک منتقل می کنند. این ماهواره ها همچنین به دلیل استفاده از پیشرانه های یونی قادر خواهند بود مدار خود را برای حمله به اجرام فضایی ارزشمند تغییر دهند. در حال حاضر حدود 2300 ماهواره در فضا وجود دارد که عملاً تخریب ناپذیر هستند زیرا شبکه همچنان به کار خود ادامه می دهد و هر کدام از بین می روند. ارتش چین هم اکنون به دنبال قابلیت های ضد ماهواره ای است.