• خانه
  • اخبار
  • محققان ناسا در حال انجام تحقیقات کوانتومی در ایستگاه فضایی بین المللی هستند

محققان ناسا در حال انجام تحقیقات کوانتومی در ایستگاه فضایی بین المللی هستند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
محققان ناسا در حال انجام تحقیقات کوانتومی در ایستگاه فضایی بین المللی هستند

محققان در تلاشند تا با ایجاد حباب های فوق سرد در مرکز فیزیک کوانتومی ایستگاه فضایی بین المللی، تحقیقات کوانتومی در فضا را آغاز کنند.

محققان آزمایشگاه نیروی محرکه ناسا می گویند وجود حباب های فوق سرد در ایستگاه فضایی بین المللی می تواند راه را برای تحقیقات کوانتومی در ایستگاه فضایی هموار کند. علت حباب فوق سرد به مواردی مانند جریان گردابی جدول و حالت های خود تداخلی و انبساط حباب ها مربوط می شود. محققانی که قبلا موفق به ایجاد حباب هایی از اتم های فوق سرد شده در اولین مرکز فیزیک کوانتومی در ایستگاه فضایی شده اند، به دنبال آغاز تحقیقات کوانتومی در فضا هستند.

به طور کلی، این محققان نتوانستند حباب های فوق سرد روی زمین بسازند. از آنجایی که اتم‌ها در این آزمایش کوچک می‌شوند، فقط یک لنز تماسی تشکیل می‌دهند و نمی‌توانند شکل بالون را داشته باشند. محققان قصد دارند از این حباب های فوق سرد در آزمایشات خود بر روی حالت پنجم ماده به نام تراکم بوز انیشتین استفاده کنند.

این محققان برای درک رفتار مواد در شرایط فیزیکی مختلف، آنها را در معرض این شرایط قرار می دهند. چنین آزمایشاتی در ایستگاه فضایی با کمک آزمایشگاه اتم سرد می تواند به دانشمندان کمک کند تا رفتار مواد را بدون تأثیر گرانش شناسایی کنند. به گفته دیوید آلوین، یکی از اعضای تیم تحقیقاتی آزمایشگاه اتم سرد، هیچ چیز در طبیعت به اندازه این گازهای سرد آزمایشگاهی اتمی خنک نمی شود. به همین دلیل است که آزمایش های اولیه این گاز منحصر به فرد آغاز شده است.