• خانه
  • اخبار
  • محققان میکروپلاستیک ها را در خون انسان یافته اند

محققان میکروپلاستیک ها را در خون انسان یافته اند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
محققان میکروپلاستیک ها را در خون انسان یافته اند

یک مطالعه اخیر نشان داد که در خون انسان مقداری میکروپلاستیک نیز وجود دارد

در یک مطالعه اخیر، محققان دریافتند که میکروپلاستیک ها در خون انسان نیز وجود دارند. در این مطالعه وجود میکروپلاستیک برای اولین بار در 80 درصد خون شرکت کنندگان تایید شد.

در مطالعه ای که در مجله Environmental International منتشر شد، محققان هلندی دریافتند که ذرات پلاستیک حتی در نمونه خون 22 فرد سالم در این آزمایش وجود دارد. این ذرات در معرض قادر به حرکت در سراسر بدن خواهند بود و در صورت گیرکردن در اندام های بدن می توانند مشکلات قابل توجهی برای سلامت انسان ایجاد کنند. این ذرات پلاستیکی حاوی پلاستیک PET هستند که در بطری های نوشابه وجود دارد. همچنین در خون یک سوم شرکت کنندگان ماده ای به نام پلی استر یافت شد که با پلاستیک های بسته بندی مواد غذایی مرتبط است.

اکنون در مطالعه ای دیگر، دانشمندان این تیم در تلاش هستند تا آسیب های کوتاه مدت و بلندمدت ناشی از حضور این میکروپلاستیک ها در خون انسان را شناسایی کنند. میکروپلاستیک ها در حال حاضر در سراسر جهان وجود دارند. وجود آنها در بدن انسان باعث آسیب به سلول های انسان می شود و اگر آلودگی هوا وارد بدن انسان شود که در نهایت منجر به مرگ میلیون ها نفر در سال می شود. از سوی دیگر، غذا و آب مورد استفاده نیز ممکن است حاوی ذرات پلاستیکی باشد. این ذرات آنقدر کوچک هستند که حتی می توانند در هوایی که ما تنفس می کنیم وجود داشته باشند.