منو سایت

  • خانه
  • اخبار
  • محققان معتقدند افراد فعال در فضای مجازی بیشتر در معرض ابتلا به افسردگی هستند

محققان معتقدند افراد فعال در فضای مجازی بیشتر در معرض ابتلا به افسردگی هستند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
محققان معتقدند افراد فعال در فضای مجازی بیشتر در معرض ابتلا به افسردگی هستند

تحقیقات اخیر محققان نشان می‌دهد افرادی که عکس‌های بیشتری را در فضای مجازی منتشر می‌کنند بیشتر از دیگران در معرض افسردگی قرار دارند.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و فناوری تکنا، محققان مجارستانی در مطالعه اخیر خود دریافتند که ارسال عکس به فضای مجازی به صورت روزانه میزان افسردگی را در این افراد دو برابر می کند. این مطالعه از زمان شروع بیماری عروق کرونر انجام شده است که گزارش شده است علائم افسردگی را افزایش می دهد. در این میان افرادی که عکس های بیشتری در فضای مجازی منتشر می کنند بیش از دو برابر بیشتر از سایر افراد در معرض افسردگی قرار خواهند داشت.

محققان دانشگاه Atvos Lorand در مجارستان یک آزمون آنلاین سه مرحله ای با پرسشنامه سلامت روان ایجاد کردند که نحوه استفاده مردم از فضای مجازی و شبکه های اجتماعی را بررسی می کند. در این تحقیق در طول موج اول و دوم اپیدمی نشان داده شد که استفاده از شبکه های اجتماعی و انتشار عکس در فضای مجازی پیشرفت چشمگیری داشته که در موج سوم افزایش یافته است. به گفته الکساندرا والریا، متخصص ارتباطات و رسانه در دانشگاه لورن، افراد درگیر در دور اول همه گیری بیشتر در معرض خطر ابتلا به افسردگی بودند.

والریا می گوید که میزان افسردگی در دور دوم همه گیری به شدت افزایش یافته است. در دور سوم افرادی که مطالب را به اشتراک می گذارند از اختلالات افسردگی و علائم آن رنج می برند. در موج سوم این درصد افزایش چشمگیری داشته است.