• خانه
  • اخبار
  • محققان فسیلی از یک موجود باستانی بدون چشم کشف کردند

محققان فسیلی از یک موجود باستانی بدون چشم کشف کردند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
محققان فسیلی از یک موجود باستانی بدون چشم کشف کردند

باستان شناسان در تحقیقات اخیر فسیلی از یک موجود باستانی را در نزدیکی دریاچه سیمکو، انتاریو، کانادا کشف کردند. به نظر می رسد که این فسیل ها متعلق به بندپایانی است که چشم ندارند.

به گزارش سرویس فناوری و فناوری تکنا، فسیل تازه کشف شده توسط دیرینه شناسان در جنوب انتاریوی کانادا به نام Tomlinsonus dimitrii متعلق به دسته بندپایان Marrellomorph است. این گروه حدود 450 میلیون سال پیش زندگی می کردند.

جوزف مویسیوک، محقق دانشگاه تورنتو و نویسنده اصلی این مطالعه گفت: ما هرگز تصور نمی کردیم بتوانیم فسیل نرم تنان را در این منطقه پیدا کنیم. تا به حال، فسیل ها شبیه استخوان ها و پوسته های دایناسور بودند. اما به نظر می رسد که فسیل های بافت نرم میلیون ها سال بعد نیز وجود داشته باشند. این فسیل ها بسیار نادر هستند و در تعداد کمی از مناطق وجود دارند.

این موجود 6 سانتی متر طول داشت و دو شاخک خمیده با خوشه های پر روی سر داشت. بدن آن شبیه بندپایان دیگر مانند حشرات و عنکبوت ها است. البته این موجود دارای یک جفت اندام غیرعادی است. به گزارش مویسیوک، این جفت اندام شگفت انگیز در زیر سر قرار دارد که در انتهای آن به صورت برآمدگی دیده می شود. این موجود احتمالا از این اندام برای حرکت به اعماق دریا استفاده کرده است. علاوه بر این، این موجود بی چشم و نابینا بود.