• خانه
  • اخبار
  • محققان روش جدیدی را برای تولید چوب در آزمایشگاه ابداع کرده اند

محققان روش جدیدی را برای تولید چوب در آزمایشگاه ابداع کرده اند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
محققان روش جدیدی را برای تولید چوب در آزمایشگاه ابداع کرده اند

محققان موسسه اموی در تلاش هستند تا با اجازه دادن به تولید چوب در آزمایشگاه چوب، از قطع درختان جلوگیری کنند.

به گزارش سرویس فناوری و فناوری خبری تکنا، در حال حاضر از درختان برای ساخت مبلمان یا مصالح ساختمانی و برش چوب استفاده می شود که نه تنها دوستدار محیط زیست است، بلکه می تواند تأثیر منفی بر حیات وحش و سرعت تغییر اقلیم نیز داشته باشد. آینده. اجازه دهید. با توجه به اینکه استفاده از درختان و فرآوری چوب آنها بسیار سریعتر از فرآیند نوسازی است، برای تغییر این امر باید روش دیگری جایگزین شود.

به همین دلیل دانشمندان اموی در تلاش هستند تا از طریق چاپ سه بعدی به نوعی چوب برای ساخت اشیاء چوبی دست یابند. اخیراً این آزمایشگاه در حال توسعه فناوری هایی در زمینه تولید چوب است. بنابراین فقط چوب در آزمایشگاه رشد می کند و مانند پرورش قفس حیوانات برای پختن گوشت خواهد بود. اما هدف روش جدید MIT رشد مواد گیاهی مانند چوب در آزمایشگاه است و در صورت لزوم می تواند وزن و قدرت آنها را تنظیم کند.

اشلی بکویث، محقق می گوید: «هدف ما در آزمایشگاه گیاهی این خواهد بود که به آنچه نیاز داریم، برسیم. از طرفی این روش به انرژی و زمان کمتری نیاز دارد و امکان استفاده از ساختار سه بعدی نیز وجود دارد. برای شروع از برگ های گیاهی به نام گل همیشه بهار جوان و پیر استفاده می شود که در محیط مایع رشد می کند و پس از آن سلول های آن به ژل غلیظ منتقل می شود. وجود مواد مغذی و هورمون های گیاهی باعث تنظیم خواص فیزیکی و مکانیکی این ماده خواهد شد. سپس از سه چاپ استفاده می شود و در مرحله بعد با استفاده از این ژل حاوی سلول، یک ماده گیاهی چوب مانند ایجاد می شود. البته این ماده باید حدود سه ماه در تاریکی بماند تا آب شود. محققان در تلاشند تا این روش را در گیاهان دیگر نیز اعمال کنند.