• خانه
  • اخبار
  • محققان دریافته اند که خفاش ها ویروس را منتقل می کنند

محققان دریافته اند که خفاش ها ویروس را منتقل می کنند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
محققان دریافته اند که خفاش ها ویروس را منتقل می کنند

دانشمندان چینی نحوه انتقال ویروس توسط خفاش ها را کشف کرده اند. این حیوانات در غدد بزاقی خود یک پروتئین سرکوب کننده سیستم ایمنی دارند که می توانند از آن برای انتقال ویروس استفاده کنند.

به گزارش سرویس فناوری و فناوری خبری تکنا، خفاش ها به طور کلی منبع ویروس ها محسوب می شوند. این فرآیند که انتقال خون نامیده می شود، بیماری های مشترکی بین انسان و حیوان ایجاد می کند. اما تاکنون عوامل موثر برای دفع ویروس از خفاش ها ناشناخته مانده است.

محققان موسسه جانورشناسی کونمینگ در چین و دانشگاه پزشکی ارتش چین مطالعه ای را در مورد پاسخ ایمنی ضد ویروسی خفاش ها انجام دادند. این مطالعه به چگونگی انتشار ویروس توسط حیوان و همچنین واکنش های التهابی آنها می پردازد. این مطالعه نشان داد که خفاش ها دارای بخش های خاصی از سیستم ایمنی هستند که به آنها اجازه می دهد آنتی ژن های خارجی را بدون هیچ گونه پاسخ ایمنی التهابی حمل کنند. این ویروس ها به عنوان کانال ورودی به سیستم ایمنی خود وارد حفره دهان می شوند.

این مطالعه همچنین نشان داد که این پستانداران دارای یک پروتئین سرکوبگر به نام MTX هستند. این پروتئین با ایجاد یک محیط ایمنی خاص با پاسخ ایمنی خفاش ها مقابله می کند. به این ترتیب، حفره دهان خفاش ها در برابر ویروس ها ایمنی ایجاد می کند. در این تحقیق از این پروتئین برای تزریق به بدن موش ها برای جلوگیری از ابتلا به ویروس آنفولانزای H1N1 استفاده شد و مشخص شد که روند عفونت تسهیل می شود و در نهایت هر چه ویروس مهاجم تر آسیب بافتی را افزایش دهد.