• خانه
  • اخبار
  • محققان بیماری پارکینسون را با مشکلات صوتی مرتبط دانسته و از آن برای تشخیص زودهنگام بیماری استفاده کردند

محققان بیماری پارکینسون را با مشکلات صوتی مرتبط دانسته و از آن برای تشخیص زودهنگام بیماری استفاده کردند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
محققان بیماری پارکینسون را با مشکلات صوتی مرتبط دانسته و از آن برای تشخیص زودهنگام بیماری استفاده کردند

محققان دانشگاه آریزونا در ایالات متحده می گویند که ارتباطی بین بیماری پارکینسون و مشکلات صوتی وجود دارد که زودتر قابل تشخیص هستند.

به گزارش سرویس سلامت و پزشکی تکنا، علائم بیماری پارکینسون مانند اختلال مغزی که حرکت انسان را تحت تاثیر قرار می دهد، به مرور زمان به تدریج افزایش می یابد. در حال حاضر حدود 50 درصد از زنان و مردان به این بیماری مبتلا هستند. علت اصلی این بیماری هنوز مشخص نشده است و عواملی مانند ژنتیک و محیطی به عنوان عوامل ایجاد کننده این بیماری شناسایی شده است. این بیماری با علائم همراه مانند لرزش شناخته می شود.

محققان اخیراً ارتباطی بین ژن پارکینسون و مشکلات صوتی یافته اند. به گفته آنها افراد مبتلا به این بیماری صدایی نرم و یکنواخت خواهند داشت تا در مراحل اولیه بیماری از تولید صدا جلوگیری شود. این علائم معمولاً در مراحل اولیه و حتی قبل از علائم حرکتی ظاهر می شوند.

دانشمندان علوم اعصاب در دانشگاه آریزونا بیماری پارکینسون را با یک ژن خاص مرتبط دانسته اند که باعث ایجاد مشکلات صوتی می شود. این مطالعه ممکن است منجر به تشخیص زودهنگام این بیماری در آینده شود. جولی ای میلر، محقق محقق و استادیار علوم اعصاب می گوید: «هنوز مشخص نیست که این بیماری چگونه بر تولید صدا در مغز تأثیر می گذارد. بنابراین در آینده با درک این مشکل می توان با مداخله به موقع درمان های بهتری را ارائه داد.