• خانه
  • اخبار
  • محققان با افزودن خواص پلاستیکی به کاغذ نوعی کاغذ پلاستیکی ساخته اند

محققان با افزودن خواص پلاستیکی به کاغذ نوعی کاغذ پلاستیکی ساخته اند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
محققان با افزودن خواص پلاستیکی به کاغذ نوعی کاغذ پلاستیکی ساخته اند

با توجه به استفاده از پلاستیک در کاربردهای مختلف و همچنین نیاز به کاهش قابل توجه استفاده از آن در زندگی روزمره، محققان به دنبال افزودن خواص پلاستیک به کاغذ هستند.

به گزارش سرویس فناوری و فناوری خبرگزاری تکنا، محققان برای اولین بار سعی کردند خواص مفید پلاستیک را به کاغذ بیفزایند و نوعی کاغذ پلاستیکی تولید کنند. این پوشش که چوئتسو نام دارد علاوه بر کاغذ ضد آب، انعطاف پذیری خود را نیز حفظ کرده و آن را دوستدار محیط زیست نیز می کند.

مواد پلاستیکی از جمله آلاینده های پلاستیکی در محیط هستند. اما به دلیل استفاده روزانه از پلاستیک، حل این مشکل در محیط از کنترل خارج شده است. پروفسور زنجی هیروی از مؤسسه فیزیک حالت جامد در دانشگاه توکیو روش های علمی مختلفی را برای حل این مشکل جهانی آغاز کرده است. اخیراً کشفی برای جایگزینی برخی از کاربردهای پلاستیک با کاغذ بادوام انجام شده است.

هروی می گوید: «یکی از مشکلات اصلی استفاده از مواد پلاستیکی این است که به سرعت و ایمن تجزیه نمی شوند. اما موادی نیز وجود دارند که به طور ایمن تجزیه می شوند، مانند کاغذ. اما کاغذ نمی تواند جایگزینی برای کاربردهای پلاستیکی باشد. به همین دلیل در روش جدید خواص پلاستیک خوبی را به کاغذ اضافه کردیم.

این روش آسیب پلاستیکی اضافه نمی کند. این پوشش زیست تخریب پذیر و ارزان است و می تواند کاغذ ساده را به ماده ای ضد آب و بادوام تبدیل کند. Chowetzu یک لایه قوی و ضد آب در تماس با رطوبت به کاغذ اضافه می کند. همچنین بسیار کم هزینه و از نظر شیمیایی ایمن است. برای استفاده می توان از این مخلوط مایع بر روی سازه های کاغذی مانند ظروف غذا یا غوطه ور در ظروف نیز استفاده کرد.

پس از خشک شدن، لایه نازکی از سیلیس حاوی اتیل الکل روی کاغذ تشکیل می شود که پس از آن در برابر آب مقاومت می کند. واکنش های فرآیند پوشش، لایه نازکی از نانوذرات دی اکسید تیتانیوم را تولید می کند که دارای خواص ضد آلودگی و ضد باکتریایی است. علاوه بر این، تمام مواد پوشش داده شده در طول زمان به موادی مانند کربن، آب و سیلیکون تجزیه می شوند.