محققان از هوش مصنوعی برای انجام تست هایی بر روی حساسیت پوست استفاده کرده اند

محققان از هوش مصنوعی برای انجام تست هایی بر روی حساسیت پوست استفاده کرده اند

محققان لهستانی از هوش مصنوعی برای توسعه سیستم جدیدی برای آزمایش تست های حساسیت پوستی استفاده کرده اند. علاوه بر این، نتایج به دست آمده از این سیستم نسبت به سایر روش ها قابل اعتمادتر است.

به گزارش سرویس فناوری و فناوری خبری تکنا، استفاده از هوش مصنوعی در بین دانشمندان بسیار مورد استفاده قرار گرفته است. یکی از کاربردهای آن در سال های اخیر خواندن تست های پوستی بوده است. محققان لهستانی از هوش مصنوعی برای توسعه پلتفرم خود استفاده کرده اند که از یک راه حل تشخیصی به نام SkinLogic استفاده می کند. با استفاده از این روش می توان تست های حساسیت پوستی را بهتر انجام داد و نتایج قابل اعتمادتر خواهد بود.

به طور کلی افرادی که از آلرژی رنج می برند در نمونه گیری با مشکلات زیادی مواجه می شوند. در حین تست آلرژی قسمت هایی از ساعد حاوی قطره های حساسیت زا با چاقوهای مخصوص سوراخ می شود و پس از 20 دقیقه باید این قسمت ها اندازه گیری شود. محققان دانشگاه فناوری ورشو به سرپرستی پروفسور جک استپنین راه حل تشخیصی جدیدی ابداع کرده اند. روش SkinLogic از یک سه پایه و دو دوربین تصویربرداری حرارتی تشکیل شده است. فرد باید دست خود را بی حرکت کند تا دستگاه بتواند تصویر خود را در امواج نور مرئی و فروسرخ ثبت کند. تغییرات پوستی در نواحی از پوست که قطره های آلرژن در آنها استفاده شده است اندازه گیری می شود. سپس از الگوریتم سیستم برای پردازش این روش استفاده می شود. بنابراین، علاوه بر اندازه واکنش، با استفاده از تصاویر دوربین می توان به علائم دیگری مانند شکل واکنش های غیرطبیعی دست یافت.