منو سایت

  • خانه
  • اخبار
  • محققان از فناوری یادگیری ماشینی برای شناسایی ویروس های حیوانی قابل انتقال به انسان استفاده می کنند

محققان از فناوری یادگیری ماشینی برای شناسایی ویروس های حیوانی قابل انتقال به انسان استفاده می کنند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
محققان از فناوری یادگیری ماشینی برای شناسایی ویروس های حیوانی قابل انتقال به انسان استفاده می کنند

محققان قصد دارند از یادگیری ماشینی و فناوری‌های مرتبط برای شناسایی ویروس‌های حیوانی استفاده کنند که می‌توانند از میزبان خود عبور کنند و به انسان‌ها برسند.

به گزارش سرویس فناوری و فناوری اخبار تکنا، محققان دانشگاه جورج تاون در تلاش هستند تا از ماشین هایی برای مطالعه ویروس هایی که می توانند انسان را آلوده کنند، استفاده کنند. آن‌ها سال‌های زیادی را صرف برنامه‌نویسی کامپیوتری کرده‌اند تا علاوه بر مطالعه زیست‌شناسی و اکولوژی میزبان‌های حیوانی ویروس‌ها و ژنوم‌ها، احتمال سرایت آن‌ها به درون انسان‌ها را نیز پیش‌بینی کنند.

دکتر کارسون و همکارانش از تحقیقات قبلی دانشمندان در مورد ویروس ها برای شناسایی قابلیت های رایانه ها استفاده کردند. آنها در نهایت موفق شدند لیستی از ویروس هایی را که می توانند پرش کرده و به انسان سرایت کنند به دست آورند. کالین کارسون قبلاً نمونه ای از ویروس را آزمایش کرده بود که به موش ها سرایت می کند. دانشمندان هرگز این ویروس را تهدیدی برای انسان ندانسته اند. اما کارسون و همکارانش از تحقیقات خود مطمئن نبودند تا زمانی که آن را با رایانه و داده های ماشینی بررسی کردند. در نهایت، الگوریتم هایی برای طبقه بندی ویروس اوریون در بین پاتوژن های خطرناک پیدا شد.

هدف اصلی دانشمندان با استفاده از الگوریتم ماشینی، پیش‌بینی ویروس سرریز بعدی و احتمال ابتلای افراد به آن است. با این حال، به دلیل تعداد زیاد ویروس های حیوانی، نمی توان همه آنها را به صورت جداگانه آزمایش کرد. در حال حاضر بیش از هزار ویروس در پستانداران یافت می‌شود که به نظر می‌رسد فقط برخی از ویروس‌های موجود هستند. به همین دلیل از یافتن الگوهای پنهان در داده های علمی استفاده می شود.