• خانه
  • اخبار
  • محققان از اپلیکیشنی برای تجزیه و تحلیل وضعیت بیماران مبتلا به نارسایی قلبی استفاده کردند

محققان از اپلیکیشنی برای تجزیه و تحلیل وضعیت بیماران مبتلا به نارسایی قلبی استفاده کردند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
محققان از اپلیکیشنی برای تجزیه و تحلیل وضعیت بیماران مبتلا به نارسایی قلبی استفاده کردند

اپلیکیشنی که توسط محققان دانشگاه ایالتی اوهایو ساخته شده است می تواند از صدا برای غربالگری بیماران مبتلا به نارسایی قلبی استفاده کند.

به گزارش فناوری اخبار فناوری تکنا، اپلیکیشن تحلیل صدا می تواند با بررسی وضعیت بیماران مبتلا به نارسایی قلبی در منزل، ریه های آنها را بررسی کند و در صورت نیاز به درمان، بستری شدن در بیمارستان را پیشنهاد کند.

پروفسور ویلیام آبراهام، محقق دانشگاه ایالتی اوهایو می گوید: «در حال حاضر هیچ استانداردی برای نگهداری چنین بیمارانی در خانه وجود ندارد. اپلیکیشن داخلی با تجزیه و تحلیل صدای این بیماران و تشخیص موارد بدتر شدن نارسایی قلبی می تواند از بدتر شدن بیماری در خانه جلوگیری کند. استفاده از صدا و تجزیه و تحلیل آن و همچنین استفاده از سایر اطلاعات بالینی می تواند به تنظیم درمان و بدتر شدن وضعیت بیمار کمک کند.

افراد مبتلا به نارسایی قلبی به دلیل عدم پمپاژ مناسب خون در بدن نمی توانند مایعات را از طریق کلیه ها به درستی دفع کنند. بنابراین، این مایعات در ریه ها و پاها جمع می شوند. احتقان ریوی یکی از دلایل بستری شدن این بیماران در بیمارستان است. در حال حاضر تنها راه تشخیص خانگی این بیماری وزن کشی روزانه این بیماران است. اما از طریق اپلیکیشن آنالیز صدا در صورت وجود مایع در ریه ها می توان آن را تشخیص داد و داروهای مناسب را توصیه کرد.