• خانه
  • اخبار
  • محبوب ترین نسخه اندروید کدام است؟ آمار توزیع نسخه های مختلف را ببینید

محبوب ترین نسخه اندروید کدام است؟ آمار توزیع نسخه های مختلف را ببینید

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
محبوب ترین نسخه اندروید کدام است؟ آمار توزیع نسخه های مختلف را ببینید

سیستم عامل اندروید که به عنوان محبوب ترین سیستم عامل موبایل در جهان شناخته می شود، در سال های اخیر با ارائه رویکردهای خلاقانه و جذاب توانسته جایگاه بسیار خوبی در بین کاربران به دست آورد. اما حالا باید بپرسیم محبوب ترین نسخه اندروید کدام است؟ اس ترنجی با من باش.

با محبوب ترین نسخه اندروید آشنا شوید…!

گوگل در قسمت اندروید استودیو به تازگی آماری از توزیع نسخه های مختلف این سیستم عامل را به روز کرده است. پیش از این، این شرکت گزارش های ماهانه منظمی را در مورد تقسیم بندی اندروید در بین کاربران ارائه می کرد. اما این مشکل به دلیل عملکرد ضعیف نسخه فعلی اندروید موجی از انتقادات را به دنبال داشت. بنابراین این کار پس از مدتی به پایان رسید و تنها هر شش ماه یک بار آمار آن در اندروید استودیو منتشر می شود. آخرین داده های این آمار توسط گوگل در 9 می منتشر شد.

بر اساس داده‌های توزیع جدید در سال 2022، دستگاه‌های دارای اندروید 11 و نسخه‌های جدیدتر اکنون بیشترین سهم توزیع را به خود اختصاص داده‌اند – 28.3%. سهم دستگاه‌های اندروید 10 از 26.5 درصد در نوامبر به 23.9 درصد کاهش یافت. تعداد دستگاه های اندروید 9 حدود 16.2 درصد از کل گجت های اندرویدی است.

محبوب ترین نسخه اندروید

رتبه های بعدی اندروید اوریو با 11.6 درصد و اندروید نوقا با 5 درصد است. سهم دستگاه های اندروید مارشمالو 3.9 درصد است. Android Jelly Bean حدود 0.4 درصد، Android Lollipop حدود 3 درصد و Android KitKat 1 درصد را به خود اختصاص دادند. متاسفانه در این آمار هیچ گزارشی برای اندروید 12 وجود ندارد و این به طور مستقیم نشان می دهد که سهم دستگاه های مجهز به این نسخه بسیار کم است.

گوگل اخیراً از انتشار دومین نسخه بتا اندروید 13 خبر داده است. حفاظت از حریم خصوصی، تم و رابط بهتر Material You با پشتیبانی از برنامه های بیشتر و پیشرفت های جزئی، بخش جدیدی در تنظیمات مدیریت امنیت و امکان تغییر زبان برنامه- رابط کاربری خاص برخی از ویژگی های مورد انتظار در این نسخه است.

گوگل همچنین تصریح کرد که بسیاری از ویژگی‌های جدید در حال حاضر در نسخه دوم بتا اندروید 13 در دسترس است که کاربران اکنون نه تنها به گوشی‌های هوشمند پیکسل، بلکه به دستگاه‌های تولیدکنندگان دیگر مانند Xiaomi، Vivo، Techno، Reelmi، Nokia، Oppo، دسترسی دارند. شارپ، ایسوس، وان پلاس، لنوو و زد تی ای نیز در دسترس هستند.

محبوب ترین نسخه اندروید

برای محافظت از داده های کاربر در اندروید 13 محدودیت هایی برای کار با کلیپ بورد وجود دارد. هنگامی که یکی از برنامه ها به آن دسترسی پیدا می کند، کاربر یک اعلان دریافت می کند و مدت کوتاهی پس از آن تاریخچه استفاده از کلیپ بورد به طور خودکار حذف می شود و برنامه ها توانایی کپی را از دست می دهند. اطلاعات آنها

به نقل از سایت GizChinaبرنامه پیام‌رسانی خود Google Messages همچنین شامل تغییراتی در پشتیبانی از استاندارد RCS است که جایگزین پروتکل‌های SMS و MMS قدیمی می‌شود، از جمله پشتیبانی از رمزگذاری جهانی در چت‌های گروهی. این ویژگی قبلا فقط در مکاتبات شخصی موجود بود.

برنامه تنظیمات دارای بخش جدیدی به نام “امنیت و حریم خصوصی” یا “امنیت و حریم خصوصی” است که شامل کلیه ویژگی های امنیتی مانند محافظت از برنامه، قفل صفحه، بررسی امنیتی گوگل، راه اندازی دستگاه، یافتن دستگاه من و همچنین نظرات و پیشنهادات است. برای افزایش امنیت دستگاه