• خانه
  • اخبار
  • محبوبیت آن را نمی توان پنهان کرد: Geocaching در 20 سالگی همچنان در نظر دارد بازیکنان را وارد بازی جهانی کند.

محبوبیت آن را نمی توان پنهان کرد: Geocaching در 20 سالگی همچنان در نظر دارد بازیکنان را وارد بازی جهانی کند.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
محبوبیت آن را نمی توان پنهان کرد: Geocaching در 20 سالگی همچنان در نظر دارد بازیکنان را وارد بازی جهانی کند.

راث مغز
بنیانگذار و مدیر عامل Geocaching برایان راث در محله Fremont سیاتل، جایی که شرکت مستقر است. (عکس فایل brooztechnology)

با گذشت بیش از 20 سال از شروع آن در سیاتل، Geocaching هنوز در حال پنهان شدن و جستجو است – و بازیکنان جدیدی را در سراسر جهان جذب می کند.

این بازی که فناوری GPS را با تفریحات در فضای باز ترکیب می کند، اساساً یک گنج یابی عظیم است. اکنون بیش از 3.4 میلیون جعبه یا کش در بیش از 190 کشور پنهان شده است.

هدف از ابتدا این بود که مردم را از روی کاناپه بیرون بیاورند، ظروف در اندازه‌های مختلف را ذخیره کنند، آن‌ها را پیدا کنند، زیورآلات رد و بدل کنند، مجله‌ها را امضا کنند و موارد دیگر. در چند سال گذشته، افراد بیشتری از هر زمان دیگری این کار را انجام داده اند، زیرا شرکت شاهد رشد بی سابقه ای بوده است.

ما واقعاً پیش‌بینی نمی‌کردیم که این پدیده به چنین پدیده‌ای جهانی تبدیل شود.»

در سال 2000 شروع شد، این آخر هفته بیست و دومین سالگرد Geocaching است، و آنها رویداد بزرگی را شنبه در مرکز سیاتل برگزار می‌کنند و نمایشگاه‌ها، غرفه‌های فروشندگان، سخنرانان و موارد دیگر را از ساعت 10 صبح شروع می‌کنند. هنوز به عنوان رویداد بیستمین سالگرد نامگذاری می شود زیرا کووید برنامه های دو سال گذشته را از مسیر خارج کرد.

این شرکت از ابتدا راه اندازی شد. رایانه ها توسط بنیانگذاران اهدا شد و درآمد اولیه از فروش 144 تی شرت geocaching حاصل شد. درآمد اصلی در حال حاضر توسط یک برنامه عضویت ممتاز حاصل می شود – هنوز 30 دلار در سال از آغاز حدود 20 سال پیش. 95 نفر در دفتر مرکزی Geocaching کار می کنند.

ما با یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل شرکت، برایان راث برای گفتگوی سریع در مورد رشد Geocaching، آنچه که یک گیمر خوب و برخی از geocaching های مورد علاقه او را می سازد، صحبت کردیم. سوالات و پاسخ های ما برای اختصار و وضوح ویرایش شده است.

محبوبیت آن را نمی توان پنهان کرد: Geocaching در 20 سالگی همچنان در نظر دارد بازیکنان را وارد بازی جهانی کند.
Geocaching HQ، در محله Fremont سیاتل، یک مقصد محبوب برای بازیکنان از سراسر جهان است. بیش از 18000 دارنده حساب تا به امروز در ژورنال کش ثبت نام کرده اند. (عکس آنی لاو)

brooztechnology: آیا انتظار داشتید این مدت طولانی بمانید؟

برایان راث: “اگر از من بپرسید که آیا میلیون‌ها نفر در 20 سال آینده این بازی را انجام خواهند داد، احتمالاً می‌گویم، “واقعاً نمی‌دانم، اما شگفت‌انگیز به نظر می‌رسد.” پدیده جهانی

چه چیزی شما را در مورد این رشد در طول سال ها شگفت زده کرده است؟

در ابتدایی ترین سطح خود، مانند یک بازی بزرگ مخفی کاری است. چیزی که من را شگفت زده و خوشحال کرده است، جامعه بین المللی است که در حول و حوش بازی رشد کرده است – دوستی ها و این واقعیت که مردم اینجا هستند زیرا جشن یافتن جعبه ها است.

«وقتی افراد زیادی از کشورهای مختلف در کنار هم به تفریح ​​می پردازند، این فقط یک مثال عالی است از اینکه چگونه می توانیم همه با هم کنار بیاییم. نیازی نیست که این همه دیوار بین ما باشد.»

این همه گیری چگونه بر کسب و کار تأثیر گذاشته است؟

بسیاری از اشکال تفریح ​​در سرتاسر جهان در دسترس نبودند، بنابراین مردم به دنبال راه‌هایی برای بیرون رفتن و تفریح ​​بودند، که می‌توانستند به روشی دور از دسترس اجتماعی انجام دهند. بسیاری از مردم Geocaching را به عنوان راهی برای انجام این کار کشف کرده اند. از نظر رشد کاربران، سال‌های 2020 و 2021 بهترین سال‌هایی بودند که تا به حال در تاریخ بازی داشته‌ایم.»

یک بازیکن خوب چیست؟

“جنبه های زیادی در بازی وجود دارد. وقتی صحبت از مخفی کردن geocache به میان می‌آید، به عنوان یک گروه، اینها افرادی هستند که زمان و تلاش خود را صرف ایجاد تجربه‌ای ویژه می‌کنند که مایلند آن را با افرادی که قبلاً هرگز ندیده‌اند به اشتراک بگذارند، در ازای این که بدانند ما شادی بیشتری به ارمغان می‌آوریم. به جهان آن‌ها به مردم کمک می‌کنند تا از کاناپه‌هایشان بلند شوند، از تلویزیون دور شوند و برای ماجراجویی‌های سرگرم‌کننده به دنیای واقعی بروند.»

محبوبیت آن را نمی توان پنهان کرد: Geocaching در 20 سالگی همچنان در نظر دارد بازیکنان را وارد بازی جهانی کند.
جنیفر آرتربرن و آدام براون، کارکنان ستاد مرکزی Geocaching، یک کش بریتیش کلمبیا را که شبیه TARDIS از سریال تلویزیونی Dr. WHO.» (عکس از برایان راث)

آیا یک ژئوکش مورد علاقه همیشه دارید؟

من در نوامبر 2001 از Event Cache بازدید کردم و در آنجا با همسرم و پسر خوانده‌ام آشنا شدم، بنابراین این مورد مورد علاقه من است. من در یک غار زیرزمینی در فنلاند بوده‌ام… مجبور شدم در این لوله گدازه بخزیم تا حافظه پنهان را پیدا کنم. و چند سال پیش ما در آلمان بودیم و خودمان را از کنار یک صخره به پایین هل دادیم، ارتفاع آن 175 فوت بود. وقتی به پایین رسیدم این کش را پیدا کردم. “وای” من کیلومترها دورتر شنیده می‌شد، زیرا به خودم افتخار می‌کردم، هیجان‌زده و پرانرژی بودم.”

20 سال آینده برای Geocaching چگونه است؟

ما بر روی برخی از نوآوری ها تمرکز کرده ایم. ما یک پروژه جدید به نام Adventure Lab داریم. افراد به جای پنهان کردن یک جعبه، تجارب چند مرحله‌ای و چند رسانه‌ای ایجاد می‌کنند که می‌توانند با دیگران به اشتراک بگذارند – شاید یک تور تاریخ هنر یا یک ماجراجویی داستان محور. اینها تجربیاتی هستند که برای افرادی که ممکن است کمی نگران پایین رفتن از صخره باشند، کمی در دسترس است. تمرکز برای ما واقعاً ساخت ابزارهای بیشتر است، و پلتفرم را به گونه‌ای گسترش می‌دهیم که مردم را ترغیب کند خانه‌های خود را ترک کنند و بیرون بروند.”