• خانه
  • اخبار
  • “مثل راندن یک سفینه فضایی است”: ون های الکتریکی ریوین آمازون در سیاتل مشاهده شدند

“مثل راندن یک سفینه فضایی است”: ون های الکتریکی ریوین آمازون در سیاتل مشاهده شدند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
"مثل راندن یک سفینه فضایی است": ون های الکتریکی ریوین آمازون در سیاتل مشاهده شدند

"مثل راندن یک سفینه فضایی است": ون های الکتریکی ریوین آمازون در سیاتل مشاهده شدند
یک ون برقی تحویل آمازون در محله بالارد سیاتل در روز شنبه. (عکس از brooztechnology/Kurt Schlosser)

شنبه کسب و کار کوچک روز خوبی برای شناسایی تلاش های رو به رشد یک کسب و کار بسیار بزرگ برای کاهش ردپای کربن آن بود.

در سیاتل، brooztechnology ون های تحویل الکتریکی متمایز آمازون را که توسط Rivian ساخته شده بودند، مشاهده کرد. این غول فناوری تابستان امسال شروع به عرضه ون ها در سیاتل و شهرهای منتخب ایالات متحده کرد، اما یافتن آنها در طبیعت هنوز کمی نادر است.

آمازون در یک پست وبلاگی در اوایل این ماه گفت که ناوگان آن اکنون بیش از 1000 ون برقی دارد که در بیش از 100 شهر ایالات متحده تحویل می دهند.

یک راننده تحویل آمازون در حالی که در خیابان پایک شرقی در محله کاپیتول هیل حرکت می کرد، گفت: “من آن را دوست دارم. این مانند رانندگی با یک سفینه فضایی است.” ، مطمئناً حال و هوای سفینه فضایی ایجاد می کند.

"مثل راندن یک سفینه فضایی است": ون های الکتریکی ریوین آمازون در سیاتل مشاهده شدند
پشت یک ون آمازون در کاپیتول هیل در روز شنبه. (عکس از brooztechnology/Kurt Schlosser)

ون دیگری در محله بالارد و وانت سومی که در امتداد خیابان پنجم زیر خطوط مونوریل سیاتل در حال گشت و گذار بود مشاهده شد. چشم اندازی از حمل و نقل آینده نگر در سال 1962 ایجاد شد تا بازدیدکنندگان نمایشگاه جهانی را شگفت زده کند. ون ها جدیدتر هستند و هدف در حال حاضر تأثیرگذاری بر نگرانی های اقلیمی آینده است.

آمازون قبلا گفته بود که قصد دارد تا سال 2030 100000 ون در جاده ها داشته باشد.

در سال 2019، این غول فناوری متعهد شد تا سال 2040 کربن خنثی شود و دیگران را تشویق کرد تا با تأسیس و تبدیل شدن به اولین امضاکننده The Climate Pledge، همین کار را انجام دهند. با این حال، انتشار گازهای گلخانه ای آن از جمله آلودگی ناشی از حمل و نقل در طی آن زمان به افزایش خود ادامه داده است.

"مثل راندن یک سفینه فضایی است": ون های الکتریکی ریوین آمازون در سیاتل مشاهده شدند
ون برقی آمازون در خیابان پنجم زیر مونوریل در سیاتل. (عکس از brooztechnology/Kurt Schlosser)

اندی جاسی، مدیر عامل آمازون در ماه ژوئیه، با نام راه اندازی ون های ریویان، گفت: “مبارزه با اثرات تغییرات آب و هوایی مستلزم نوآوری و اقدام مداوم است و آمازون با شرکت هایی که اشتیاق ما را برای ابداع راه های جدید برای به حداقل رساندن تاثیر ما بر محیط زیست دارند شریک است.” نقطه عطف مهمی در تلاش‌های پایدار آمازون است.

انتقال به وسایل نقلیه الکتریکی برای کاهش تاثیر کربن ضروری است. آمازون برای اولین بار سه سال پیش با Rivian همکاری کرد و به سرمایه گذاری خود از طریق Climate Pledge Fund به سازنده EV ادامه داد. سال گذشته، آمازون در میان سرمایه گذاران اصلی در دور سرمایه گذاری 2.5 میلیارد دلاری در این شرکت بود.

Rivian مستقر در کالیفرنیا که در سال 2009 تأسیس شد و همچنین پیکاپ کامیون تولید می کند، تا به امروز حدود 10.5 میلیارد دلار جمع آوری کرده است. این شرکت دارای یک مرکز خدمات در Bellevue، واشنگتن است. ون های آمازون در کارخانه Rivian در ایلینوی تولید می شوند.

چند ویدیوی کوتاه از ون هایی که مشاهده کردیم را بررسی کنید: