• خانه
  • اخبار
  • متن کامل: چشم انداز چند ابری مایکروسافت از فرار آمازون با معاملات فدرال جلوگیری می کند

متن کامل: چشم انداز چند ابری مایکروسافت از فرار آمازون با معاملات فدرال جلوگیری می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
متن کامل: چشم انداز چند ابری مایکروسافت از فرار آمازون با معاملات فدرال جلوگیری می کند

متن کامل: چشم انداز چند ابری مایکروسافت از فرار آمازون با معاملات فدرال جلوگیری می کند
خدمات وب آمازون موضوع فاش نشده پیش نویس بیانیه چشم انداز چند ابری است که توسط مایکروسافت منتشر شده و از آژانس های فدرال می خواهد از اتکای بیش از حد به یک ارائه دهنده ابر واحد اجتناب کنند. (عکس فایل brooztechnology)

پیش نویس سند منتشر شده توسط مایکروسافت خواستار استفاده از چندین ارائه دهنده ابر مانند « عملا استاندارد برای زیرساخت های دولت ایالات متحده (IaaS) و پلت فرم به عنوان یک سرویس (PaaS) تدارکات ابری.”

اولین بار توسط وال استریت ژورنال در روز چهارشنبه گزارش شد، “بیانیه و اصول چشم انداز چند ابری” استدلال می کند که چنین سیاستی باعث بهبود رقابت، کاهش هزینه ها و تشویق نوآوری می شود.

چنین سیاستی، اگر توسط دولت اتخاذ شود، می‌تواند منجر به گشودن بیشتر بازار پرسود بخش عمومی به روی فناوری ابری مایکروسافت و دیگران شود و سرعت خدمات وب آمازون را کندتر کند.

[brooztechnology obtained a draft of the document independently. Read the full text below.]

ما نگران هستیم که در غیاب سیاست روشن، با حمایت و راهنمایی ناکافی، و به حال خود رها شده، ادارات و سازمان‌های دولتی ایالات متحده به طور مؤثر، هر چند سهوا، از رعایت اولویت‌های قانونی و نظارتی برای خریدهای متعدد و همچنین ناکام ماندند. در پیش نویس سند مایکروسافت آمده است.

این سند استدلال می‌کند که تدارکات تک ابری «باید یک استثنای نادر باشد و فقط مطابق با نیاز موجه و از پیش واجد شرایط انجام شود».

مایکروسافت از دیگر رقبای AWS می‌خواهد تا به سیاست چند ابری آن بپیوندند. Oracle در هیئت مدیره است. رقیب دیرینه مایکروسافت، گوگل، قول می دهد فروش سخت تری داشته باشد.

یک مانع: همانطور که توسط مایکروسافت پیش‌نویس شده است، این اصول برای زیرساخت‌ها و پلتفرم‌های ابری اعمال می‌شود، اما برای برنامه‌ها یا نرم‌افزارهای بهره‌وری اعمال نمی‌شود.

مطالعه‌ای که بخشی از آن توسط گوگل تامین شده است نشان می‌دهد که مایکروسافت 85 درصد از بازار نرم‌افزار بهره‌وری بخش عمومی ایالات متحده را در اختیار دارد و نسبت به “اتکای بیش از حد به یک فروشنده” هشدار می‌دهد، دقیقاً به همان روشی که مایکروسافت در مورد تسلط آمازون در زیرساخت‌ها و پلتفرم‌های ابری هشدار داده است.

گوگل در پاسخ به سوالی درباره پیش نویس مایکروسافت از اظهار نظر خودداری کرد.

AWS پیشرو در زیرساخت‌های کلی و سهم بازار پلتفرم است و پس از آن Microsoft Azure و Google Cloud قرار دارند.

مایکروسافت در یک معامله ابری دولتی با سابقه، در ابتدا تنها برنده قرارداد 10 میلیارد دلاری JEDI ابری پنتاگون در سال 2019 بود. آمازون اعتراض کرد و کار بعداً به عنوان یک معامله چند فروشنده تقسیم شد.

مایکروسافت اصول چند ابری خود را به صورت عمومی منتشر نکرده است. این شرکت در صنعت به دلیل صدور اصولی شناخته شده است که مواضع خود را در مورد مسائل کلیدی فناوری و سیاست عمومی بیان می کند یا به روز می کند، و اغلب به دنبال تأکید همزمان بر مزیت های رقابتی خود یا باز کردن بازارهایی است که در آن تلاش می کند به عقب بیفتد.

یکی از سخنگویان مایکروسافت در بیانیه ای گفت: «مایکروسافت به طور مداوم از رویکرد چند ابری به عنوان بهترین روش تجاری حمایت می کند و تقریباً همه شرکت ها آن را اتخاذ کرده اند. به همین ترتیب، ما با سایر شرکت ها و انجمن های تجاری کار می کنیم تا دولت فدرال را تشویق کنیم تا همین استراتژی را اتخاذ کند.

یکی از سخنگویان آمازون سند مایکروسافت را به عنوان یک کمپین “خود خدمتی” توصیف کرد که در صورت تصویب به عنوان یک دستور دولت فدرال، “مشتریان را مجبور به استفاده از فناوری پایین تر” می کند.

سخنگوی آمازون گفت: «مشتریان بخش عمومی باید آزادی و انعطاف‌پذیری برای تعیین نحوه دریافت خدمات و نرم‌افزار ابری ایمن، قابل اعتماد و مقرون‌به‌صرفه – از ارائه‌دهنده یا ارائه‌دهندگان مورد نظرشان – بدون اجبار یا محدودیت‌های غیرمنصفانه مجوز نرم‌افزار را داشته باشند.»

در اینجا یک کپی از پیش نویس بدست آمده توسط brooztechnology است.

بیانیه و اصول چشم انداز چند ابری مایکروسافت توسط brooztechnology در Scribd