• خانه
  • اخبار
  • متا و مایکروسافت در حال واگذاری فضای اداری در منطقه سیاتل هستند

متا و مایکروسافت در حال واگذاری فضای اداری در منطقه سیاتل هستند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
متا و مایکروسافت در حال واگذاری فضای اداری در منطقه سیاتل هستند

متا و مایکروسافت در حال واگذاری فضای اداری در منطقه سیاتل هستند
روی پشت بام Arbor Blocks 333 در سیاتل، جایی که متا فضا را اجاره می‌کند. (عکس فایل brooztechnology/مونیکا نیکلزبرگ)

متا و مایکروسافت در بحبوحه تغییر به سمت کار هیبریدی و رکود گسترده‌تر فناوری، فضای اداری را در منطقه سیاتل کاهش می‌دهند.

متا، مادر فیسبوک، فضای 6 طبقه خود را در ساختمان Arbor Blocks 333 در نزدیکی مرکز شهر سیاتل، و همچنین بلوک 6، فضایی به مساحت 325000 فوت مربع در مجتمع Spring District در Bellevue، واشنگتن، در شرق سیاتل، اجاره می کند.

تریسی کلیتون، سخنگوی متا گفت: «چند سال گذشته فرصت‌های جدیدی را برای نقش دفتر و ما به ارمغان آورده است تا سرمایه‌گذاری‌های هدفمند و متوازن را برای حمایت از استراتژیک‌ترین اولویت‌های بلندمدت خود و پیشروی در ایجاد محل کار آینده در اولویت قرار دهیم.» در بیانیه

سیاتل تایمز اولین بار این خبر را گزارش کرد.

این یک چرخش سریع از متا است. در ماه اکتبر، این شرکت دفاتر جدیدی را در منطقه اسپرینگ افتتاح کرد، جایی که چندین ساختمان دارد.

متا از زمان تأسیس یک پایگاه در سیاتل در سال 2010، به طور پیوسته در منطقه رشد کرده است و نزدیک به 8000 نفر را استخدام کرده است.

اما این غول فناوری در مواجهه با رکود اقتصادی با سؤالات اساسی در مورد تجارت خود مواجه است. سهام متا در سال گذشته نزدیک به 60 درصد کاهش یافته است و این شرکت در ماه نوامبر اعلام کرد که 13 درصد از نیروی کار خود یا بیش از 11000 نفر را اخراج خواهد کرد. بیش از 700 نفر در منطقه سیاتل تحت تاثیر قرار گرفتند.

متا در جریان تماس سود سه ماهه سوم این شرکت گفت که قصد دارد ردپای املاک و مستغلات خود را کاهش دهد. این شرکت کار از راه دور را پذیرفته است.

کلایتون گفت، متا همچنان قصد دارد در تابستان امسال یک ساختمان جدید به نام ساختمان X در ردموند، واشنگتن افتتاح کند.

منطقه سیاتل دومین مرکز بزرگ مهندسی متا پس از مقر منلو پارک است.

در همین حال، طبق گزارش روز جمعه Puget Sound Business Journal، مایکروسافت اجاره نامه خود را در فضایی به مساحت 561,494 فوت مربع در مرکز شهر Bellevue، واشنگتن تمدید نخواهد کرد.

مایکروسافت یک مدل محل کار ترکیبی را اجرا کرده است که انعطاف پذیری بیشتری را برای کار از راه دور ارائه می دهد.

عنوان یک گزارش سه ماهه چهارم CBRE که بازار املاک و مستغلات منطقه سیاتل را برجسته می کند، می نویسد: «تغییر کاربری فضای اداری منجر به بن بست اجاره می شود».

این گزارش خاطرنشان کرد: «تغییر استفاده از فضای کار، همراه با تهدید مشکلات اقتصادی، مستاجران Eastside را نسبت به نوسازی وجدانی کرده است.

در ماه ژوئیه، آمازون اعلام کرد که ساخت و ساز پنج برج در Bellevue را متوقف خواهد کرد و دلیل آن عدم اطمینان مداوم در مورد تأثیر کار هیبریدی بر طراحی دفتر است.

طبق گزارش CBRE، اشغال ساختمان‌های اداری مرکز شهر سیاتل در نوامبر گذشته نسبت به سال گذشته از 15 تا 20 درصد به 35 تا 60 درصد افزایش یافته است، زیرا شرکت‌های بیشتری برای تصدی دفتر خود راه‌اندازی می‌کنند.

اما به طور کلی، نرخ جای خالی منطقه همچنان در حال افزایش است و از حدود 16 درصد در این زمان در سال گذشته به بیش از 18 درصد رسیده است. این گزارش خاطرنشان کرد که تنها یک “چک” از مستاجرین فنی در سه ماهه چهارم اجاره نامه های جدیدی را در مرکز امضا کردند.