• خانه
  • اخبار
  • متا در حال ساخت یک ارز دیجیتال به نام زاک باکس است

متا در حال ساخت یک ارز دیجیتال به نام زاک باکس است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
متا در حال ساخت یک ارز دیجیتال به نام زاک باکس است

متا این روزها با ارز دیجیتال زاک باکس که به نام مارک زاکربرگ موسس و مدیر عامل متا نامگذاری شده است، سر و صدا ایجاد کرده است. به جای فروش آزادانه توکن‌ها، شرکت تمایل دارد توکن‌ها را در برنامه‌هایی که به صورت مرکزی کنترل می‌کند، جاسازی کند.

تجربه مشابه و موفق این استراتژی، توکن های مورد استفاده در اپلیکیشن های بازی برای خرید و پرداخت هستند. در حال حاضر بازی های محبوبی وجود دارند که با فروش توکن های خود برای ارائه خدمات، تجارت بزرگی را ایجاد کرده اند. بنابراین متا می تواند سعی کند این موفقیت را در سیستم و برنامه های خود تکرار کند.

فیس بوک بعد نام خود را به متا تغییر دهید کاملاً از محصولات بلاک چین فاصله نگرفته است. در واقع این شرکت در حال بررسی انتشار و به اشتراک گذاری NFT در زیر مجموعه های خود مانند فیس بوک و اینستاگرام است. منبع طبق یادداشتی، این شرکت قصد دارد یک پروژه آزمایشی را در اواسط اردیبهشت ماه راه اندازی کند. همچنین بعداً، متا آزمایشی را انجام خواهد داد که به شما امکان می دهد به گروه های فیس بوک بر اساس مالکیت NFT و آزمایش دیگری ضرب NFT در این برنامه ها بپیوندید. قبلاً شایعاتی مبنی بر پشتیبانی برخی نرم افزارهای متا از NFT در فیس بوک و اینستاگرام منتشر شده بود و زاکربرگ ماه گذشته اعلام کرد که NFT در اینستاگرام در دسترس خواهد بود. اما با اخبار امروز، مشکل بدتر می شود.

متا در حال ساخت یک ارز دیجیتال به نام زاک باکس است

متا در حال آماده سازی یک ارز دیجیتال زک باکس است

متا در حال بررسی مسائلی به نام “نشانه های اجتماعی” یا “علامت های شهرت” است. این نشان ها را می توان به عنوان جایزه به کاربران داد، به عنوان مثال برای مشارکت های معنی دار در گروه های فیس بوک. من شخصاً ویژگی مشابهی را در شبکه اجتماعی چینی Weibo دیده ام. تنها تفاوت این است که این عناوین در آنجا اعتبار مادی ندارند. اما متا ممکن است به دنبال ارزیابی آنها برای اهداف خاص باشد. به نظر می رسد این شرکت خدمات مالی سنتی مانند وام های کسب و کار کوچک را نیز در نظر گرفته است.

لورن دیکسون، سخنگوی متا گفت که این شرکت نمی تواند فوراً اظهار نظر کند. با این حال، او اذعان کرد که به عنوان بخشی از توسعه فناوری متاورز، این سؤال که چه پرداخت‌ها و خدمات مالی آینده را می‌توان در نظر گرفت.

همه این حرکت‌ها از سوی شرکت‌ها به سمت این سیستم پرداخت جدید در حالی صورت می‌گیرد که سخت‌گیری دولت‌ها در برابر عملکرد این سیستم روز به روز بیشتر می‌شود. چه برای متوقف کردن آن و چه برای سازماندهی و گسترش استفاده ایمن از آن در آینده.

شما چی فکر میکنید؟ آیا ارز متا دیجیتالی به نام زاک باکس می تواند پرداخت های آسان تری را به اپلیکیشن رسانه های اجتماعی این شرکت مانند فیس بوک و اینستاگرام اضافه کند؟