• خانه
  • اخبار
  • مبارزان را شکست دهید! هزاران معترض برای قایق تفریحی جف بزوس در پل هلند ثبت نام کردند

مبارزان را شکست دهید! هزاران معترض برای قایق تفریحی جف بزوس در پل هلند ثبت نام کردند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
مبارزان را شکست دهید! هزاران معترض برای قایق تفریحی جف بزوس در پل هلند ثبت نام کردند


مبارزان را شکست دهید! هزاران معترض برای قایق تفریحی جف بزوس در پل هلند ثبت نام کردند
پل تاریخی د هف در شهر روتردام هلند. (عکس فلیکر / جرارد استولک)

نزدیک به 5000 نفر برای تخم گذاری در سوپر قایق تفریحی جف بزوس در تابستان امسال در شهر روتردام هلند ثبت نام کرده اند. این اعتراض برنامه ریزی شده پس از انتشار اخباری مبنی بر اینکه کشتی بنیانگذار آمازون میلیاردر به ارزش 500 میلیون دلار برای رسیدن به آب های آزاد نیازمند برچیدن یک پل تاریخی است، صورت می گیرد.

پابلو استرومان، سازمان‌دهنده تظاهرات، در اوایل این ماه به NL Times گفت: «این بیشتر به عنوان یک شوخی در میان دوستان شروع شد، پس از اینکه ما اخبار مربوط به برچیدن احتمالی پل را شنیدیم.

او گفت، اما شوخی و زرده “از کنترل خارج می شود.”

صفحه فیس بوک این رویداد 4800 نفر را که قصد شرکت دارند و 16200 نفر دیگر را نشان می دهد.

در توضیح این رویداد آمده است: “وقتی با همه در روتردام تماس گرفتید، یک جعبه تخم مرغ فاسد را با خود ببرید و بیایید آنها را دسته جمعی به سوپر قایق تفریحی جف بیندازیم.”

هف نام مستعار پل 95 ساله کونینگ‌هاون است، یک نقطه عطف محلی که سد راه قایق بادبانی سه دکلی به طول 417 فوت است. این پل 131 فوت فضای خالی دارد و مسئولان شهری اجازه برداشتن و تعویض قسمت میانی آن را داده‌اند.

استرومان به NL Times گفت: “معمولاً برعکس است: اگر کشتی شما زیر یک پل قرار نمی گیرد، آن را کوچکتر می کنید.” اما زمانی که شما ثروتمندترین مرد روی زمین هستید، فقط از شهرداری می خواهید که یک بنای تاریخی را برچیده کند. خنده داره.”

قایق بادبانی بزوس که با نام Project Y721 شناخته می شود و توسط Alblasserdam مستقر در Oceanco هلند ساخته شده است، عنوان بزرگترین قایق بادبانی جهان را در کنار سایر رکوردها در تحویل خواهد گرفت.