• خانه
  • اخبار
  • “ما در حال گذراندن یک لحظه فروشگاه App” هستیم: هوش مصنوعی مولد و ChatGPT فهرست برتر فناوری‌های کلیدی برای سال 2023

“ما در حال گذراندن یک لحظه فروشگاه App” هستیم: هوش مصنوعی مولد و ChatGPT فهرست برتر فناوری‌های کلیدی برای سال 2023

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
"ما در حال گذراندن یک لحظه فروشگاه App" هستیم: هوش مصنوعی مولد و ChatGPT فهرست برتر فناوری‌های کلیدی برای سال 2023

"ما در حال گذراندن یک لحظه فروشگاه App" هستیم: هوش مصنوعی مولد و ChatGPT فهرست برتر فناوری‌های کلیدی برای سال 2023
میزبانان پادکست اکتسابی بن گیلبرت (مرکز) و دیوید روزنتال (راست) با تاد بیشاپ از brooztechnology در گالا brooztechnology برای این قسمت از پادکست brooztechnology صحبت می‌کنند. (عکس از کرت میلتون)

بن گیلبرت، کارآفرین و سرمایه‌گذار استارت‌آپ، یکی از بنیان‌گذاران و مدیر عامل Pioneer Square Labs و PSL Ventures، همیشه منتظر موج بزرگ فناوری بعدی است. او اعتراف می‌کند که در گذشته شروع‌های نادرست زیادی در این صنعت وجود داشته است: واقعیت افزوده و مجازی، «محاسبات صوتی شخصی» و موارد دیگر.

اما گیلبرت، که میزبان پادکست محبوب «اکتسابی» نیز هست، اخیراً وقتی از او پرسیده شد که فکر می‌کند مهم‌ترین فناوری سال 2023 چیست، درنگ نکرد.

او با اشاره به نسخه آتی چت ربات مکالمه OpenAI که بر روی نسخه بعدی مدل زبان بزرگ این شرکت برای هوش مصنوعی اجرا می شود، گفت: «ChatGPT مبتنی بر GPT 4 است.

در شکل فعلی خود، ChatGPT به دلیل توانایی قابل توجه خود در پاسخگویی به سؤالات (عمدتاً دقیق) در پاسخ به سؤالات ساده، مورد توجه گسترده قرار گرفته است. این نمونه برجسته از محبوبیت فزاینده هوش مصنوعی مولد به عنوان ابزاری برای ایجاد محتوا از غزل گرفته تا هنر انتزاعی است.

در نشانه ای از حرکت این فناوری به سمت آگاهی عمومی، ساتیا نادلا، مدیرعامل مایکروسافت، در نشست سالانه سهامداران این شرکت در این هفته مباهات کرد که مدل هوش مصنوعی که به ChatGPT نیرو می دهد بر روی ابررایانه ابری Azure مایکروسافت آموزش داده شده است. مایکروسافت یک سرمایه گذار بزرگ و شریک استراتژیک کلیدی در OpenAI است.

«من فکر می‌کنم که علی‌رغم همه‌ی هیاهوها در مورد هوش مصنوعی مولد، کم‌تر تبلیغات شده است. گیلبرت با اشاره به فرصت‌های ایجاد شده برای استارت‌آپ‌ها از زمان راه‌اندازی بازار اپلیکیشن آیفون در سال 2008، گفت: ما در حال گذراندن یک لحظه فروشگاه اپلیکیشن هستیم.

او گفت: «احساس می‌کنم آنچه که در حال حاضر با ChatGPT می‌بینیم بسیار شگفت‌انگیز است. یک مرز کاملاً جدید از افرادی وجود دارد که برای ایجاد چیزهایی که با این ابزار برای مشتریان ارزش ایجاد می کند هیجان زده هستند.

مکالمات اخیر در آزمایشگاه پایونیر اسکوئر بر این موضوع متمرکز شده است که چه میزان از توجه آنها باید به هوش مصنوعی مولد معطوف شود و گیلبرت این سوال را مطرح کرد که آیا این هوش مصنوعی باید مال آنها باشد یا خیر. کل تمرکز. (نه، یا حداقل هنوز نه.)

گیلبرت و میزبان مشترکش دیوید روزنتال، دو تن از رهبران کسب و کار و فناوری بودند که در گفتگوهای گالای brooztechnology در 4 دسامبر با من در مورد چالش های سال گذشته و چشم انداز آنها برای آینده صحبت کردند. ما پاسخ های آنها را برای قسمت این هفته پادکست brooztechnology ضبط و گردآوری کردیم.

به درستی، قبل از رویداد، از ChatGPT خواستم تا به من کمک کند تا سوالات را پیدا کنم.

"ما در حال گذراندن یک لحظه فروشگاه App" هستیم: هوش مصنوعی مولد و ChatGPT فهرست برتر فناوری‌های کلیدی برای سال 2023

به طرز وحشتناکی، با برخی از این سؤالات، هوش مصنوعی مانند من فکر می کرد. من این را با کمی تردید می گویم زیرا باعث نگرانی من می شود که در طرح سوالات به اندازه کافی تخیل ندارم.

با این حال، من از تجربه آموخته ام که بهترین اقدام در این مواقع روشن و ساده بودن است. سؤالات بیش از حد پیچیده یا خلاقانه باعث می شود افراد در محافل پرت شوند و مکالمات را از بین ببرند، به خصوص در مهمانی ها.

بنابراین، ChatGPT درست در محل بود. این نمونه‌ای واضح از روش‌هایی است که هوش مصنوعی به طور فزاینده‌ای توانایی خود را برای تقویت و حداقل تکمیل دانش‌آموزان اثبات می‌کند. من قبلاً برنامه ریزی کرده بودم که در قالب دومین سوال در لیست ChatGPT در مورد بزرگترین چالش هایی که هر فرد در سال 2022 با آن مواجه است و نحوه غلبه بر آنها بپرسم.

البته در مورد سوال مهم ترین فناوری سال 2023، پاسخ ها به هوش مصنوعی محدود نشد. سارا لیندکوئیست از شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر FUSE روند محبوب را تصدیق کرد، اما به جهت دیگری اشاره کرد.

من تصور می‌کنم بسیاری از پاسخ‌های امشب در اینجا احتمالاً در مورد هوش مصنوعی مولد هستند، که ما مطمئناً در اینجا در FUSE نسبت به آن خوش‌بین هستیم. در همان زمان، او گفت که او طرفدار فناوری است که “سرعت را تقویت می کند”، از جمله “کارگران خط مقدم، اینترنت اشیاء صنعتی، دارایی های دنیای واقعی و غیره”.

جف سیرز، یکی از بنیانگذاران و شریک مدیریت TalentReach، گفت که واقعیت افزوده و مجازی همچنان یک روند کلیدی و تمرکز برای بسیاری از مشتریانی است که آژانس کارکنان سیاتل با آنها کار می کند.

مارک نلسون که اخیراً از سمت مدیرعاملی Salesforce’s Tableau Software کناره گیری کرده است، به اهمیت تداوم تجزیه و تحلیل داده ها و تجسم (تخصص Tableau) در زمینه هوش مصنوعی و یادگیری ماشین اشاره کرد.

"ما در حال گذراندن یک لحظه فروشگاه App" هستیم: هوش مصنوعی مولد و ChatGPT فهرست برتر فناوری‌های کلیدی برای سال 2023
برخی از مهمانان گالای brooztechnology که در پادکست brooztechnology این هفته با ما صحبت کردند، در جهت عقربه های ساعت از بالا سمت چپ با ما صحبت کردند: ملیسا بوردیک، برایان گیلدنبرگ، آندریا لی، پیتر علیه باند، مت اوپنهایمر، و مارک نلسون.

بنیانگذار Allume Group، Andrea Lee، مشاور و مربی در تجارت الکترونیک و صنعت خرده‌فروشی، به نیاز مداوم به فناوری برای ایجاد پل بین فروشگاه‌های فیزیکی و خرید آنلاین اشاره کرد.

تغییر به تجزیه و تحلیل تجویزی مبتنی بر هوش مصنوعی (نه فقط توصیفی و پیش بینی کننده) یکی از نکات کلیدی در گفتگوی گروهی بزرگتر با لی و سایر مشارکت کنندگان در پادکست The CPG Guys بود:

  • پیتر در مقابل باند، معاون ارشد در Fetch که یک پلتفرم تعامل با مصرف کننده را اداره می کند.
  • برایان گیلدنبرگ، بنیانگذار و مدیر عامل Confluencer Commerce؛
  • ملیسا بوردیک، رئیس و یکی از بنیانگذاران شرکت نرم افزاری تجارت الکترونیک Pacvue.

لورا رادرمن، مدیر اجرایی اتحاد فناوری، به شوخی گفت که امیدوار است فناوری مشکل خطوط طولانی در فرودگاه SeaTac را حل کند. به طور جدی، او گفت که هنوز به فناوری بهتری برای کنفرانس های ترکیبی، مانند رویداد Policy Matters: Innovation Basics که هفته گذشته برگزار شد، نیاز دارد.

مت اوپنهایمر، مدیر عامل Remitly، که انتقال پول و خدمات مالی بین‌المللی را برای مهاجران و خانواده‌هایشان ارائه می‌دهد، چشم‌اندازی جهانی ارائه کرد. او گفت که رشد مستمر در ضریب نفوذ تلفن های هوشمند و پهنای باند مقرون به صرفه همچنان به ایجاد دنیای بسیار متصل تر ادامه می دهد.

بعداً به ذهنم رسید: ChatGPT چگونه به سؤال مهم ترین فناوری سال 2023 پاسخ می دهد؟ پاسخ او اساسی و شاید بدیهی بود، اما در عین حال تأثیرگذار و متواضعانه بود، زیرا به طور کلی به هوش مصنوعی بدون ذکر مثال اشاره می کرد.

"ما در حال گذراندن یک لحظه فروشگاه App" هستیم: هوش مصنوعی مولد و ChatGPT فهرست برتر فناوری‌های کلیدی برای سال 2023

اما آخرین سوالی که از هر فرد پرسیدم از ChatGPT یا هیچ ربات دیگری الهام گرفته نشد و برخی از روشن‌تر و الهام‌بخش‌ترین پاسخ‌ها را از افرادی که با آنها صحبت کردم ایجاد کرد:

بزرگترین امید شما برای سال جدید چیست؟

رودرمن گفت: «توانایی افرادی که نظرات متفاوتی دارند برای گفتگوهای مدنی.

اوپنهایمر این احساس را تکرار کرد و گفت که امیدوار است “درکی عمیق‌تر از کسانی که با ما متفاوت هستند”، دور شدن از سیلوها و انزوا که به دلیل همه‌گیری سرعت گرفته است.

برای اطمینان، همین سوال را در ChatGPT پرسیدم.

"ما در حال گذراندن یک لحظه فروشگاه App" هستیم: هوش مصنوعی مولد و ChatGPT فهرست برتر فناوری‌های کلیدی برای سال 2023

امتیاز یک برای بشریت…فعلا.

به نظر شما مهمترین فناوری سال 2023 چه خواهد بود؟ یک پیام ایمیل یا یادداشت صوتی به [email protected] ارسال کنید تا در قسمت بعدی brooztechnology و انتشار آن در نظر گرفته شود.

در بالا گوش دهید یا در brooztechnology در پادکست های اپل، پادکست Google، Spotify یا هر جایی که گوش می دهید مشترک شوید.