• خانه
  • اخبار
  • “ما تعداد زیادی استارت آپ ایجاد خواهیم کرد”: هدف دانشگاه سیاتل تحریک کارآفرینی است

“ما تعداد زیادی استارت آپ ایجاد خواهیم کرد”: هدف دانشگاه سیاتل تحریک کارآفرینی است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
"ما تعداد زیادی استارت آپ ایجاد خواهیم کرد": هدف دانشگاه سیاتل تحریک کارآفرینی است

"ما تعداد زیادی استارت آپ ایجاد خواهیم کرد": هدف دانشگاه سیاتل تحریک کارآفرینی است
پیتر روآن. (عکس از روون)

پیتر روآن می‌خواهد دانشگاه سیاتل بیشتر درگیر اکوسیستم استارت‌آپ محلی باشد.

او سال گذشته مدیر اجرایی مرکز کارآفرینی و نوآوری آلبرز شد و از دو ترم اول تحصیلی خود برای شناسایی فرصت‌های رشد خاص برای کمک به مدرسه برای ایجاد استارت‌آپ‌های بیشتر استفاده کرد. او قبلاً به عنوان مدیر اجرایی مرکز کارآفرینی آسیا و اقیانوسیه در دانشگاه هاوایی در مانوآ خدمت می کرد.

او گفت که یکی از اولین اولویت هایش در دانشگاه سیاتل گسترش برنامه تبادل کسب و کار خانوادگی خواهد بود. گزینه دیگر برگزاری مسابقه ای برای حفظ کارآفرینان در ماه های تابستان است. و ماموریت اصلی آن گنجاندن دانشجویان غیرتجاری در مرکز کارآفرینی خود است.

روآن گفت: «وقتی این برنامه‌ها را گسترش دهیم، استارت‌آپ‌های بیشتری ایجاد کرده و به جامعه سیاتل ارائه خواهیم کرد.

روآن کار خود را در سیاتل به عنوان معاون شرکت استارت آپ در Coinstar آغاز کرد. در طول اقامت خود در شرکت، او به رهبری بیش از 20 خرید کمک کرد. برجسته ترین او در سال 2005 با Redbox بود که به Coinstar کمک کرد درآمد خود را از 150 میلیون دلار به نزدیک به 1.5 میلیارد دلار تا زمانی که در سال 2010 ترک کرد، افزایش دهد.

با او صحبت کردیم تا در مورد نقش جدیدش، نحوه برنامه ریزی او برای توسعه برنامه های کارآفرینی و معنای همه اینها برای جامعه استارت آپ سیاتل صحبت کنیم. گفتگو برای اختصار و وضوح ویرایش شد.

brooztechnology: ممنون که با ما صحبت کردی، پیتر. چگونه در SU کار پیدا کردید؟

روون: دقیقاً به خاطر نمی‌آورم، اما به یاد دارم که به همسرم گفتم که فقط دو شغل در سیاتل وجود دارد که باعث می‌شود من حرکت کنم و از کار بزرگی که در مرکز کارآفرینی آسیا پاسیفیک داشتم، در کالج تجارت شیدلر، دست بکشم. یکی در حال حاضر توسط مرد بزرگی پر شده است که من می‌دانستم به جایی نمی‌رسد، و دیگری در آلبرز IEC را اداره می‌کرد – و کسی قرار بود آن شغل را پیدا کند، و بعد تمام می‌شد. دیگر برای من در سیاتل کار نیست.

دقیقاً در Coinstar چه کار کردید؟

روون: من معاون شرکتی سرمایه گذاری های جدید در Coinstar، شرکت مادر Redbox بودم. کار من در کوین استار سازماندهی و اجرای استراتژی تنوع و رشد ما بود. از جمله، سرمایه‌گذاری‌های اولیه‌مان را در فضای کیوسک‌های دی‌وی‌دی، از جمله راه‌اندازی سرمایه‌گذاری مشترک با مک‌دونالدز به نام Redbox، و سپس خرید نیمی از Redbox آنها از مک‌دونالدز چند سال بعد، رهبری کردم. این یک پروژه بسیار هیجان انگیز و یک دوره رشد بزرگ برای ما بود.

چند نمونه خاص از زمانی که به یک کسب و کار نوپا کمک کرده اید چیست؟

روون: من از زمانی که اولین شرکتم را در دبیرستان راه اندازی کردم با شرکت های نوپا کار می کردم. من به راه اندازی بسیاری از شرکت های نرم افزاری، یک شرکت سونار، چندین شرکت ed-tech، یک تجارت بسته بندی محیطی و غیره کمک کردم. مدتی است که روی استارت آپ هایی با نتایج متفاوت سرمایه گذاری کرده ام. من دوست دارم با مشاغلی کار کنم که آنها را درک می کنم – بیشتر آنها را نمی دانم – و با کارآفرینانی که هرگز تسلیم نمی شوند زیرا انجام هر کاری بسیار دشوار خواهد بود.

من عاشق کار با دانشجویان کارآفرین هستم زیرا ممکن است در اولین تلاش خود موفق نباشند، اما شما می توانید به آنها کمک کنید تا ابزارهای پشتکار و تلاش مجدد را در اختیار آنها قرار دهید. بسیاری از شاگردان من در رتبه دوم یا سوم قرار دارند متعهد می شوند و آنها هستند که موفق می شوند.

من می‌خواهم تعداد بیشتری از دانشجویان مهندسی، دانشجویان بیشتری از دانشکده هنر و علوم و دانشجویان بیشتری از دانشکده پرستاری جذب کنم.»

امسال چه دستاوردهایی داشته اید؟

روون: برای من سال تحصیلی بود. سالی نبوده که دستاوردهای بزرگی داشته باشد. دارم یاد می‌گیرم که چگونه عملی باشم و بفهمم سوراخ‌ها کجا هستند و فرصت‌های رشد کجا هستند. من به چند مورد از این فرصت های رشد پی بردم.

این فرصت های رشد چیست؟

روون: دو منطقه وجود دارد که من برای ساختن آن هیجان دارم. هر دو به طور مستقیم با کاری که ما در هاوایی انجام دادیم مرتبط هستند.

دانشگاه سیاتل یک برنامه تجاری خانوادگی بسیار کوچک به نام تبادل کسب و کار خانوادگی دارد. در هاوایی، مرکز کارآفرینی آسیایی اقیانوس آرام، مرکز تجارت خانوادگی را اداره می‌کند و ما یک مدیر برنامه داریم که آن را برای آنها اجرا می‌کند. این یکی از موفق ترین برنامه های کسب و کار خانوادگی در کشور است.

من برای ساختن این برنامه برای دانشگاه سیاتل هیجان زده هستم زیرا این برنامه دارای تاریخچه غنی از مشاغل خانوادگی و کارآفرینان کوچک و متوسط ​​است که در منطقه سیاتل هستند. این یکی از پروژه هایی است که من روی آن بسیار سخت کار می کنم و در مورد آن بسیار هیجان زده هستم. من فکر می کنم این یک تفاوت واقعی برای ما است.

احتمال بعدی این است که محله ییلاقی ما کاملاً یک محله مرده است. بنابراین، این شکاف وجود دارد که آنها این شتاب را با کارآفرینی دانشجویی خود دارند و سپس باید آن را رها کنند تا به دنبال فشار در دنیای واقعی بروند. در تابستان یک شتاب دهنده مجازی راه اندازی خواهیم کرد. دانش آموزان برای رفتن و یافتن شغل در تابستان مجبور نیستند رویای خود را رها کنند. در صورت موفقیت، می توانند بورسیه تحصیلی دریافت کنند. علاوه بر این، آنها می توانند در نهایت از طریق برنامه راه اندازی تابستان تصمیم بگیرند و به این سوال پاسخ دهند: “آیا واقعاً باید این کار را انجام دهم؟”

این برای اکوسیستم استارتاپی در سیاتل چه معنایی دارد؟

روون: ما آنقدر که می توانستیم به اکوسیستم استارت آپی بزرگتر در سیاتل متصل نبودیم. و چندین دلیل برای این وجود دارد. یکی این است که مرکز کارآفرینی ما در طول تاریخ بسیار بر مدرسه کسب و کار متمرکز بوده است، زیرا این یک دانشگاه خصوصی است که بسیار کوچکتر از دانشگاه هاوایی یا دانشگاه واشنگتن است.

من این مأموریت فراگیر را دارم که در سراسر دانشگاه گسترش پیدا کنم. من می خواهم تعداد بیشتری از دانشجویان مهندسی، دانشجویان بیشتری از دانشکده هنر و علوم و دانشجویان بیشتری از دانشکده پرستاری جذب کنم. ما تیمی از پرستاران داشتیم که سال گذشته در مسابقه طرح کسب و کار برنده شدند. این قبل از زمان من بود، اما نمونه ای از جذب تیم های چند منظوره است. و وقتی این برنامه ها را گسترش دهیم، استارت آپ های بیشتری ایجاد خواهیم کرد و آنها را به جامعه سیاتل ارائه خواهیم کرد.