منو سایت

  • خانه
  • اخبار
  • “ما به معنای واقعی کلمه در حال تمام شدن انسان هستیم”: ربات ها پس از همه گیری و کمبود نیروی کار افزایش می یابند

“ما به معنای واقعی کلمه در حال تمام شدن انسان هستیم”: ربات ها پس از همه گیری و کمبود نیروی کار افزایش می یابند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
"ما به معنای واقعی کلمه در حال تمام شدن انسان هستیم": ربات ها پس از همه گیری و کمبود نیروی کار افزایش می یابند

"ما به معنای واقعی کلمه در حال تمام شدن انسان هستیم": ربات ها پس از همه گیری و کمبود نیروی کار افزایش می یابند
Agility Robotics روبات هایی می سازد که می توانند با افراد در انبارها کار کنند. (عکس از رباتیک چابکی)

پیتسبورگ – این هفته پس از فرود در فرودگاه بین‌المللی پیتسبورگ، ورودی یکی از بهترین مراکز روباتیک جهان، از پنجره یک بوئینگ 737 به بیرون نگاه می‌کردم، نمی‌توان طنز را در صحنه‌ای معمولی مشاهده کرد: دو کارگر در حال تقلا برای بلند کردن وسایل سنگین هستند. چمدان از تسمه نقاله به تریلر آسفالت.

بعداً، در حاشیه فرودگاه، اپلیکیشن اوبر نشان داد که کرایه‌ها فقط برای ورود به شهر به 95 تا 125 دلار افزایش می‌یابد، زیرا تقاضا از رانندگان موجود در نقطه‌ای که شرکت خودروسازی زمانی تلاش می‌کرد تا وسایل نقلیه خودران ایجاد کند، پیشی گرفت.

ربات ها اینجا هستند، اما هنوز به طور کامل در زندگی ما حضور ندارند. و ناگهان، در بسیاری از بخش های اقتصاد و جامعه، آنها نمی توانند به اندازه کافی سریع ظاهر شوند.

همه‌گیری و کمبود نیروی کار در ایالات متحده شروع به تغییر مکالمه در مورد رباتیک و اتوماسیون از یک تهدید به یک فرصت کرده است – از قرار دادن مشاغل در معرض خطر برای پر کردن شکاف‌های حیاتی در نیروی کار.

سید سرینیواسا، ربات سیدارت، استاد دانشکده آلن در دانشگاه واشنگتن، می گوید: «بزرگترین تغییری که از سال 2018 اتفاق افتاده این است که ما انسان ها را به معنای واقعی کلمه خسته کرده ایم تا کارهایی را که باید انجام دهیم، انجام دهند. در رشته علوم و مهندسی کامپیوتر در سیاتل، که آزمایشگاه رباتیک شخصی دانشگاه کارنگی ملون را در طول 18 سال تصدی خود در پیتسبورگ تأسیس کرد.

این تغییر جرقه جدیدی به مهندسان و کارآفرینان رباتیک می دهد که مدت هاست به دنبال تغییر جهان با اختراعات و ایده های خود بوده اند.

"ما به معنای واقعی کلمه در حال تمام شدن انسان هستیم": ربات ها پس از همه گیری و کمبود نیروی کار افزایش می یابند
متیو جانسون-رابرسون، مدیر مؤسسه رباتیک CMU. (عکس از brooztechnology / تاد بیشاپ)

«کارهای زیادی برای انجام دادن وجود دارد. متیو جانسون-رابرسون، مدیر جدید مؤسسه افسانه‌ای رباتیک CMU، گفت: «اما بسیاری از صحبت‌هایی که جامعه در حال حاضر انجام می‌دهد درباره چیزهایی است که برای مدت طولانی در مورد روباتیک صحبت شده است. بنابراین من واقعاً در مورد آینده هیجان زده هستم.

با توجه به این روند، تعداد ربات های فروخته شده در آمریکای شمالی در سال 2021 با 28 درصد افزایش به 39708 دستگاه به ارزش 2 میلیارد دلار، بر اساس گزارش انجمن اتوماسیون پیشرفته، رسید. این گروه گفت که این قوی‌ترین سال برای فروش ربات‌ها بود که از اوج قبلی در سال 2017 پیشی گرفت.

این تغییر عمده یکی از یافته های کلیدی چند روز اول من در پیتسبورگ است. brooztechnology هفته آینده در ارتباط با کنفرانس روباتیک، اتوماسیون و هوش مصنوعی Cascadia Connect در تاریخ 2 تا 4 می در پیتسبورگ، گزارشی از رباتیک و هوش مصنوعی ارائه می دهد. بانک سرمایه گذاری مستقر در سیاتل Cascadia Capital، برگزارکننده کنفرانس، گزارش های مستقل ما را در این زمینه به عهده می گیرد.

برای من و چند نفر دیگر از تیممان، این بازگشتی است که مدتها در انتظار آن بودیم به شهری که میزبان پروژه brooztechnology HQ2 ما در فوریه 2018 بود. این بار به عنوان پیشاهنگ اولیه خدمت کردم و چند روز گذشته را در پیتسبورگ گذراندم تا بهتر بدانم. آنچه در چهار سال گذشته رخ داده است.

البته یک بیماری همه گیر وجود داشت. اما علیرغم شوک‌های اقتصادی جهانی و محلی، گزارش جدیدی از شبکه رباتیک پیتسبورگ نشان می‌دهد که بیش از 100 شرکت و سازمان در حال توسعه فناوری‌های روباتیک و اتوماسیون در منطقه هستند، در حالی که حدود یک سال قبل 80 مورد بود.

جوئل رید، مدیر عامل شبکه رباتیک پیتسبورگ، گفت، به خصوص در زمینه هایی مانند تجارت الکترونیک و تدارکات، همه گیری روندهای بازار کار را که برخی از خرده فروشان بزرگ و شرکت های حمل و نقل چندین سال انتظار داشتند، سرعت بخشیده است.

رید گفت: «آنها از قبل شروع به آزمایش فناوری‌های جدید کرده بودند، بنابراین نیازی به گذراندن مرحله آزمایش امکان‌سنجی در زمان شیوع بیماری نداشتند. و اکنون برای این شرکت‌ها ضروری است که بقای خود را داشته باشند تا بتوانند این سطح از اتوماسیون را داشته باشند، زیرا آنها نمی‌توانند افراد را پیدا کنند.»

اما این فقط در مورد ایفای نقش هایی نیست که کارگران انسانی زمانی ایفا می کردند. هنی ادمونی، دستیار CMU که آزمایشگاه Human and Robot Partners (HARP) را اداره می‌کند، گفت: سیستم‌های رباتیک این پتانسیل را ارائه می‌دهند که افراد را برای فعالیت‌های سطح بالاتر یا معنادارتر آزاد کنند.

"ما به معنای واقعی کلمه در حال تمام شدن انسان هستیم": ربات ها پس از همه گیری و کمبود نیروی کار افزایش می یابند
Heni Admoni، مدیر آزمایشگاه CMU Human and Partner Partners. (عکس از brooztechnology / تاد بیشاپ)

ادمونی نمونه ای از فناوری روباتیک را ذکر می کند که به افراد دارای معلولیت کمک می کند تا بدون کمک مراقب غذا بخورند و هر دوی آنها را قادر می سازد تا با هم به روشی اجتماعی طبیعی تر غذا بخورند.

او گفت: “مخفف این است، بگذار روبات ها ربات باشند.” «اجازه دهید روبات‌ها وظایفی را که روبات‌ها به بهترین شکل انجام می‌دهند، انجام دهند. سعی نکنید تعامل انسانی را جایگزین کنید. سعی کنید آن را به صورت انسانی تر ممکن کنید.”

در همین حال، به نظر می‌رسد نمونه‌هایی از شرکت‌های روباتیک که با شکاف نیروی کار سروکار دارند، در همه جای پیتسبورگ وجود دارد.

  • Agility Robotics که ربات‌هایی را برای کار با افراد در انبارها می‌سازد، هفته گذشته از سرمایه‌گذاری 150 میلیون دلاری آمازون و سایرین خبر داد. دفتر مرکزی آن در کوروالیس، اورگان، Agility قصد دارد مرکز خود را در پیتسبورگ، جایی که مدیر عامل شرکت دیمین شلتون در آن مستقر است، گسترش دهد.
  • Plus One Robotics، مستقر در سن آنتونیو، روز چهارشنبه اعلام کرد که قصد دارد دفتری در محله نوآورانه پیتسبورگ در محله اوکلند، نزدیک به CMU و دانشگاه پیتسبورگ افتتاح کند. پلاس وان فناوری اتوماسیون ربات را در انبارها و مراکز توزیع تولید می کند.
  • شرکت خودروهای خودمختار Aurora Innovations هفته گذشته دفتر مرکزی جدید خود را در یک ساختمان بازسازی شده در محله استریپ پیتسبورگ افتتاح کرد، بخشی از آنچه در محلی به عنوان Robotics Row شناخته می شود. Aurora که سال گذشته به صورت عمومی عرضه شد، آمازون را جزو سرمایه گذاران خود می داند.

در جای دیگر در Robotics Row، Aurora پس از خرید خودروی خودران خودرو در دسامبر 2020، ساختمان سابق Uber Advanced Technologies را نیز اشغال کرده است. چندین خودروی خودران Uber خاکستری تیره هنوز در میان خودروهای سفید Aurora در پشت ساختمان کنار ساختمان پارک شده‌اند. پل در خیابان 31

"ما به معنای واقعی کلمه در حال تمام شدن انسان هستیم": ربات ها پس از همه گیری و کمبود نیروی کار افزایش می یابند
وسایل نقلیه خودران Aurora Innovation در Robotics Row در پیتسبورگ. (عکس از brooztechnology / تاد بیشاپ)

هنوز هم می توان وسایل نقلیه خودران را در خیابان های پیتسبورگ دید، اما بر اساس تجربه چند روز گذشته من، دیدن آنها به اندازه سال 2018 معمول نیست.

این هفته من متوجه تعداد انگشت شماری از خودروهای خودران از Argo AI، شرکت مستقر در پیتسبورگ شدم که توسط سرمایه گذارانی از جمله فورد و فولکس واگن حمایت می شد.

"ما به معنای واقعی کلمه در حال تمام شدن انسان هستیم": ربات ها پس از همه گیری و کمبود نیروی کار افزایش می یابند
این هفته یک خودروی خودران Argo AI از پنجره Uber در پیتسبورگ مشاهده شد. (عکس از brooztechnology / تاد بیشاپ)

علاوه بر سنسورها و علائم متمایز وسایل نقلیه خودران، آنها به دلیل رعایت محدودیت سرعت و نه بیشتر، متمایز هستند.

از کمبود نیروی کار که بگذریم، نگرانی در مورد ربات ها و مشاغل همچنان ادامه دارد. یکی از رانندگان اوبر که این هفته با او رانندگی کردم، گفت که دوست دارد به وسایل نقلیه خودرانی که در خیابان ها می بیند انگشت وسط بگذارد – به شوخی از اینکه سیستم های خودران هنوز قادر به تشخیص یا پاسخ دادن به یک حرکت نیستند خوشحال است.

[Editor’s Note: We’ll have more from our conversations with Matthew Johnson-Roberson, Joel Reed, Henny Admoni, Sidd Srinivasa, and others in the days ahead.]