منو سایت

  • خانه
  • اخبار
  • ما به شما انواع گیاهان آپارتمانی را برای آپارتمان شما معرفی می کنیم

ما به شما انواع گیاهان آپارتمانی را برای آپارتمان شما معرفی می کنیم

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
ما به شما انواع گیاهان آپارتمانی را برای آپارتمان شما معرفی می کنیم

گیاهان علاوه بر اینکه اغلب به عنوان عناصر تزئینی مورد استفاده قرار می گیرند، فواید دیگری مانند تهویه هوا و ایجاد تهویه مطبوع و اثر معنوی و نشاط آور بر محیط دارند. بنابراین خرید چند گل برای یک آپارتمان می تواند انرژی زیادی را وارد خانه شما کند. اگر تا به امروز موفق به مراقبت از گل و گیاه نشده اید و اکنون می خواهید آپارتمان خود را با چندین مدل گل و گلدان تزئین کنید، بهتر است قبل از هر چیز انواع گیاهان آپارتمانی را بشناسید.

ارائه گل های آپارتمانی; محبوب ترین گیاهان آپارتمانی کدامند؟

گیاهان نیاز به توجه، عشق و مراقبت دارند، بنابراین نوع گیاهی که برای خانه خود انتخاب می کنید باید با سبک زندگی، سبک زندگی و عادات شما سازگار باشد. به عنوان مثال، اگر دانشجو یا کار هستید و از صبح تا شب خانه نیستید یا زندگی تان به گونه ای است که چندین سفر را در برنامه خود دارید، بهتر است گیاهان بادوام و بادوام را وارد خانه کنید که نیاز چندانی ندارند. مراقبت مداوم یا اگر روش ساخت آپارتمان شما در معرض نور زیاد خورشید قرار نگیرد، از گیاهانی بهره مند خواهید شد که می توانند بدون نور خورشید به خوبی رشد کنند، مانند سرخس، سانسور و نخل مرداب.

بنابراین باید بتوانید تحقیق کنید و یاد بگیرید که با شرایط زندگی و گل هایی که انتخاب می کنید مطابقت داشته باشید. در این مطلب شما را با چند گل آپارتمانی آشنا می کنیم، گل هایی که هم زیبا و هم جذاب هستند، در فضای محدود آپارتمان به خوبی مقاومت می کنند و محافظت از آنها چندان سخت و عجیب نیست:

اسپاتی فیلوم

شاید این گیاه را در بسیاری از خانه ها دیده باشید اما نام آن را نمی دانستید. اسپاتی فیلوم با طیف وسیعی از نور سازگار است و نیاز به آبیاری متوسط ​​دارد. این گیاه با برگ های سبز و گل های سفیدش جذابیت غیرعادی به دکوراسیون شما می بخشد.

ما به شما انواع گیاهان آپارتمانی را برای آپارتمان شما معرفی می کنیم

ساکولنت ها و کاکتوس ها

این دو گیاه یکی از محجوب ترین و بی دردسرترین گیاهان در انواع گیاهان آپارتمانی هستند و برای افرادی مناسب هستند که معمولا یا در خانه نیستند یا فراموش می کنند که به موقع گیاه را آبیاری کنند. ساکولنت ها و کاکتوس ها بسیار مقاوم هستند، اما به یاد داشته باشید که حتی این گیاهان نیز به آب نیاز دارند! پس اگر گیاه را با زبان به خانه می آورید، آن را به خدا نسپارید، گلدان های آنها را در مکان های روشن خانه قرار دهید و به آبیاری و تغذیه اهمیت دهید.

بیا دیگه

ممکن است دیابتی ها با این گیاه آشنا باشند، زیرا در طب سنتی خرفه در تنظیم قند خون بسیار موثر است. این گیاه آب را در برگ های گوشتی خود ذخیره می کند و نیازی به آبیاری زیادی ندارد.

پیرومیا

این گیاه زیبا که در شکل ها و رنگ های مختلف در بازار می بینید عاشق رطوبت است اما به دلیل آبیاری زیاد و نامناسب دوام زیادی ندارد و به سرعت از بین می رود.

سانسور

سانسور هم زیباست و هم بادوام و سرشار از خواص! تهویه مطبوع، تولید اکسیژن و سم زدایی از خواص سانسور شده هستند. برگ های شمشیری آن با بافت چرمی مانند آن جذابیت دیگری به خانه شما می بخشد و نیاز به نور و آبیاری زیادی ندارد.

وتوس

اگر در مراقبت از گیاه تازه کار هستید، پتوس را در نظر بگیرید. برگ های قلبی شکل و ظاهر جذاب آن مطمئنا شما را برای خرید وسوسه می کند و نگهداری از آن آسان است.

ما به شما انواع گیاهان آپارتمانی را برای آپارتمان شما معرفی می کنیم

نکات مهم در نگهداری از گیاهان آپارتمانی مختلف

همانطور که از حیوان خانگی خود مراقبت می کنید، برای او غذای ویژه می خرید و او را دوست دارید، باید بدانید که گیاهان نیز به توجه شما نیاز دارند. دنیای گیاهان پر از رمز و راز است، هر گیاهی دغدغه های خاص خود را دارد و اگر می خواهید میزبان خوبی از گیاهان باشید، باید دانش کافی در مورد مراقبت از این موجودات زنده به دست آورید، پس همیشه نکات زیر را در نظر داشته باشید:

گیاه را زیاد آبیاری نکنید

از قدیم گفته اند که توجه و محبت زیاد عوارض دارد و مضر است! یک مثال از این امر آبیاری غیرمعمول بسیاری از گیاهان است. باید بدانید گیاه شما برای رشد به چه مقدار آب نیاز دارد وگرنه هر روز صبح خاک را از آب اشباع می کنید و بعد از مدتی با تعجب متوجه می شوید که عشق شما باعث پوسیدگی و پوسیدگی ریشه گیاه شده است. دیگر نمی تواند گیاه را احیا کند. حتی زمانی که گیاه شما به آبیاری شبانه روزی نیاز دارد مهم است و برای هر گیاه متفاوت است. بنابراین هنگام خرید گیاه، حتما از فروشنده بپرسید که چگونه آن را آبیاری کنید.

دوراندیش و دوراندیش باشید

گاهی اوقات مبتدیان وقتی به گل فروشی می روند هیجان زده می شوند و گل ها و گیاهان ریز و درشت زیادی می خرند و به خانه می آورند بدون اینکه بدانند مدیریت این تعداد گیاه برای کسی است که تا به حال تجربه ای در این زمینه نداشته است. این کار سختی است و برخی از آن ها ممکن است تا زمانی که صاحبخانه بزرگ شود باعث ناراحتی او شود. به عنوان مثال برخی از گیاهان بسیار طولانی رشد می کنند و پس از مدتی فضای زیادی را در خانه اشغال می کنند، اما اگر در خانه شما فضای کافی برای بال و بال داشتن گیاه وجود ندارد، باید از خرید آن خودداری کنید.

ما به شما انواع گیاهان آپارتمانی را برای آپارتمان شما معرفی می کنیم

به خلوص گیاهان توجه کنید

گیاهان داخل خانه از طریق منافذ برگ های خود فتوسنتز می کنند، بنابراین برگ های آنها باید همیشه تمیز باشد و گرد و غبار نباید منافذ گیاه را مسدود کند. برای این کار می توانید به طور مداوم برگ های گیاه را با یک پارچه نرم و مرطوب تمیز کنید. برای گیاهانی مانند نخل مردابی که برگ های بلند و متعددی دارند و تمیز کردن آنها با حوله زمان زیادی می برد، می توانید هر از چند گاهی گیاه و گلدان آن را به بیرون از خانه ببرید و با شلنگ بشویید.

کود دهی را فراموش نکنید

شما گیاه را از خاک اصلی جدا کرده و به خانه آورده اید، بنابراین باید مخلوطی را برای خاک فراهم کنید که گیاهان دیگر در طبیعت از آن استفاده می کنند. خاکی که گلدان را با آن پر می کنید ممکن است برای تغذیه کامل گیاه به اندازه کافی غنی نباشد، در این صورت کود یک مکمل غذایی است و می تواند با کمبود خاک مقابله کند. بنابراین بسته به نوع کودی که تهیه می کنید، نیاز گیاهان خود را در فواصل زمانی معین برطرف کنید.

به گیاه خود استرس ندهید!

گیاهان موجوداتی فوق العاده لاغر و ظریف هستند و باید با لطافت و توجه خاصی با آنها رفتار کرد. همانطور که انسان به مکان مناسبی برای رشد و تمرکز نیاز دارد، این گیاه نیز از این قاعده مستثنی نیست، پس برای او یک گلدان خوب بخرید تا ریشه هایش در گلدان حجیم و بدون تهویه خفه نشود.

این گیاه مانند هر موجود زنده دیگری نیاز به استراحت دارد، برای این کار می توانید گلدان های خود را مدتی بیرون بگذارید تا نفس بکشند و پاکی و طراوت آن دوچندان شود. برگ های زرد و خشک شده را از گیاه جدا کنید تا ظاهر زیبای خود را از دست ندهد، در نظر داشته باشید که بهترین و با کیفیت ترین گلدان ها روزی فرسوده و از بین می روند، پس هر از چند گاهی گلدان گیاه را عوض کنید تا نفس بکشد. . حتی می توانید خاک را تغییر دهید تا تازه و تازه بماند. البته جایگزینی خاک ضعیف با خاک جدید و غنی برای هر گیاه یک فصل دارد و اگر در زمان نامناسبی آن را از خاک بردارید، ممکن است گیاه تسلیم شود و رشد خود را متوقف کند.

اخرین حرف

نگهداری گل و گیاه در خانه می تواند حال و هوای خانه را تغییر دهد و طراوت و نشاط بی نظیری را برای شما و اعضای خانواده به ارمغان بیاورد. در مقاله گل های آپارتمانی و نکات نگهداری را ارائه کردیم و سعی کردیم برای افرادی که می خواهند با خرید گل و گیاه تمیزی بیشتری را به خانه خود بیاورند تصویر بهتر و واضح تری ارائه دهیم.

منبع: https://www.chidaneh.com