• خانه
  • اخبار
  • “ما برای همیشه در این هستیم”: آمازون علیرغم تردیدهای اولیه در مورد Astro، ربات های خانگی بیشتری را برنامه ریزی می کند

“ما برای همیشه در این هستیم”: آمازون علیرغم تردیدهای اولیه در مورد Astro، ربات های خانگی بیشتری را برنامه ریزی می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
"ما برای همیشه در این هستیم": آمازون علیرغم تردیدهای اولیه در مورد Astro، ربات های خانگی بیشتری را برنامه ریزی می کند

"ما برای همیشه در این هستیم": آمازون علیرغم تردیدهای اولیه در مورد Astro، ربات های خانگی بیشتری را برنامه ریزی می کند
کن واشنگتن، معاون رباتیک مصرف کننده آمازون، با ربات خانگی Amazon Astro. (عکس از brooztechnology/Todd Bishop)

آمازون در ماه سپتامبر پس از توسعه مخفیانه دستگاه تلفن همراه الکسا برای چندین سال از Astro، اولین ربات خانگی خود رونمایی کرد. در یک ویدیوی مقدماتی، این شرکت پیش بینی کرد که Astro با شک و تردید مواجه خواهد شد.

مادری در این ویدئو می پرسد: “روبات؟” “با یک ربات چه کنیم؟”

در این دنیای خیالی، البته، Astro با توانایی خود در جهت یابی مستقل در یک خانه، خدمت به عنوان یک مرکز امنیتی تلفن همراه و کنفرانس ویدئویی، بررسی اجاق گاز با دوربین پریسکوپ خود، کمک به اعضای خانواده برای بررسی اقوام مسن، برای راه اندازی مهمانی رقصید و نوشیدنی را به کسی روی مبل تحویل دهید.

اما در دنیای واقعی، Astro هنوز چیزهای زیادی برای متقاعد کردن دارد.

دیوید پریست از CNET در بررسی خود نتیجه می گیرد Astro “راه حلی است که به دنبال یک مشکل است.” “بدون شک، عالی است، و من هیجان زده هستم که ببینم ربات های خانگی در آینده نزدیک چگونه خواهند بود… اما در حال حاضر، Astro یک دستگاه جالب با پتانسیل زیاد است، اما کاربرد بسیار کمی دارد که واقعا ارزشش را ندارد. قیمت.” “

این قیمت در حال حاضر 1000 دلار است اگر شما یکی از مشتریان محدودی هستید که درخواست خرید Astro آنها از طریق برنامه پیش نمایش نسخه های روز یک آمازون تأیید شده است. در نهایت، زمانی که Astro به طور گسترده برای عموم عرضه شود، قیمت آن به 1500 دلار خواهد رسید.

Astro دارای قد 17 اینچی با صفحه نمایش 10 اینچی، قفسه پشتی و دوربین پریسکوپ است.

به طور مستقل روی دو چرخ می چرخد. این در اصل یک دستگاه اکو موبایل است که با صدای الکسا به سوالات پاسخ می دهد. Astro در غیر این صورت از طریق بوق و پلک زدن و یک جفت “چشم” دیجیتال رسا به شکل شکلک های متحرک ساده روی صفحه ارتباط برقرار می کند.

آمازون شک و تردید در مورد Astro را تایید می کند، اما روشن می کند که به این راحتی تسلیم نمی شود. این شرکت بر اساس بازخورد اولیه روی بهبودهایی کار می‌کند و Astro را اولین ربات‌های خانگی توصیف می‌کند.

کن واشنگتن، معاون رباتیک مصرف کننده آمازون که تیم Astro را رهبری می کند، در مصاحبه ای در کنفرانس re:MARS شرکت در لاس وگاس به brooztechnology گفت: «این آغاز سفر برای ما است. Astro اولین ربات خانگی ما است. این آخرین بازی ما نخواهد بود.»

واشنگتن پیش از پیوستن به آمازون در سال گذشته، مدیر ارشد فناوری در شرکت فورد موتور بود و بر ابتکارات از جمله وسایل نقلیه خودران نظارت داشت. یک مهندس هسته‌ای با تحصیلات، با مدرک دکترا از تگزاس A&M، او پیش از این در سمت‌هایی از جمله افسر اطلاعات آزمایشگاه ملی ساندیا و مدیر ارشد حریم خصوصی لاکهید مارتین خدمت کرد – تجربه‌ای که او را برای کار بر روی Astro مناسب می‌سازد.

واشنگتن گفت: “ببین، من از فورد به این شغل جدید نقل مکان کردم.” «من قبلاً یک کار عالی داشتم. بنابراین، من اعتقاد قوی در مورد این منطقه برای آمازون دارم. اگر واقعاً باور نمی کردم این حرکت را انجام نمی دادم. ما برای همیشه در این هستیم و مشتاقانه منتظر انواع چیزهای جالب در آینده هستیم.”

Astro می تواند به طور مستقل در خانه با استفاده از فناوری شناخته شده به عنوان محلی سازی و نقشه برداری همزمان بصری یا V-SLAM، مشابه آنچه توسط وسایل نقلیه خودران استفاده می شود، کار کند.

می توان آن را طوری تنظیم کرد که افراد مختلف یک خانواده را بشناسد، مثلاً یک نوشیدنی را پیدا کند و به یک فرد خاص تحویل دهد. این فناوری شناسایی بصری برخی از قابلیت‌های امنیتی Astro را نیز فعال می‌کند و به ربات اجازه می‌دهد تشخیص دهد که فردی ناشناس وارد خانه می‌شود.

Astro یک دوربین پریسکوپ دارد که می تواند به عنوان مثال خاموش بودن اجاق گاز را بررسی کند. این ربات همچنین می تواند صدای هشدار دود یا مونوکسید کربن را تشخیص دهد.

محدودیت‌های فعلی شامل ناتوانی در حرکت از پله‌ها، محدود کردن Astro به یک سطح در یک خانه چند طبقه است.

آمازون می گوید Astro داده های حساس دستگاه را برای امنیت و حفظ حریم خصوصی پردازش می کند. این شامل شناسه‌های بصری، تصاویر از داخل خانه و داده‌های حسگر خام است. کاربران می‌توانند دکمه‌ای را فشار دهند تا دوربین‌ها و میکروفون‌های Astro را خاموش کنند و Astro را بی‌حرکت نشان دهد و قادر به گرفتن هیچ داده‌ای از محیط خود نباشد.

در بالا گوش دهید یا در brooztechnology در پادکست های اپل، پادکست Google، Spotify یا هر جایی که گوش می دهید مشترک شوید.