منو سایت

  • خانه
  • اخبار
  • مایکروسافت پردازنده های خنثی Pasqal را به محدوده محاسبات ابری کوانتومی Azure خود اضافه می کند

مایکروسافت پردازنده های خنثی Pasqal را به محدوده محاسبات ابری کوانتومی Azure خود اضافه می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
بررسی هفته: محبوب ترین داستان های GeekWire برای هفته 19 ژوئن 2022

بررسی هفته: محبوب ترین داستان های GeekWire برای هفته 19 ژوئن 2022
کامپیوتر کوانتومی فرنل پاسکال از فناوری این شرکت برای اتم های خنثی استفاده می کند. (عکس پاسکال)

سرویس محاسبات ابری کوانتومی Azure مایکروسافت یک ابزار کاملاً جدید را به جعبه ابزار خود اضافه می کند: سیستم پردازش اتم خنثی کوانتومی Pasqal.

هنگامی که سیستم شرکت فرانسوی اواخر امسال در دسترس قرار گیرد، روش پردازش داده ای را ارائه می دهد که با روش های دیگر ارائه شده توسط Azure Quantum متفاوت است.

ژرژ الیویه ریموند، مدیرعامل پاسکال، امروز در بیانیه‌ای مطبوعاتی گفت: «اجرای الگوریتم‌ها بر روی سخت‌افزار اتم خنثی پاسکال، دری را به روی قابلیت‌های منحصربه‌فردی که هیچ سیستم کوانتومی دیگری ارائه نمی‌دهد، باز می‌کند.

بر خلاف روش سخت یک یا صفر محاسبات کلاسیک، محاسبات کوانتومی از بیت‌ها یا کیوبیت‌های کوانتومی استفاده می‌کنند که اساساً می‌توانند حالت‌های مختلف را به طور همزمان نشان دهند تا زمانی که نتایج خوانده شوند.

از نظر تئوری، رویکرد کوانتومی باید بتواند انواع خاصی از مسائل مانند بهینه سازی شبکه را بسیار سریعتر از رویکرد کلاسیک حل کند. فناوری می تواند مرزهای جدیدی را در زمینه هایی از برنامه ریزی ترافیک گرفته تا توسعه دارو و رمزگذاری داده ها باز کند.

Azure Quantum – و سایر سرویس‌های مبتنی بر ابر، از جمله Amazon Braket، IBM Quantum، D-Wave Leap و Google Quantum AI – در حال آزمایش با الگوریتم‌های کوانتومی ترکیبی هستند و مشتاقانه منتظر توسعه سیستم‌های محاسباتی کوانتومی همه منظوره هستند.

دو راه اصلی برای توسعه سخت افزار کوانتومی استفاده از مدارهای ابررسانا و تله های یونی است. پاسکال از رویکرد متفاوتی استفاده می‌کند که شامل اتم‌های خنثی می‌شود که در دمای اتاق با «موچین‌های» نوری با انرژی لیزر دستکاری می‌شوند.

این شرکت قبلاً خطی از سخت افزار پردازش اتم خنثی به نام فرنل ارائه کرده است و قصد دارد تا پایان سال 2023 یک پردازنده کوانتومی 1000 کیوبیتی را وارد بازار کند.

مشتریان Pasqal عبارتند از Johnson & Johnson، LG، Airbus و BMW Group. در ژانویه، این شرکت ادغام با Qu & Co، توسعه دهنده الگوریتم ها و نرم افزارهای کوانتومی را اعلام کرد. (Qu & Co بخشی از محدوده کوانتومی آمازون برکت است.) اخیراً، پاسکال و آرامکو گفته اند که برای توسعه برنامه های محاسباتی کوانتومی برای صنعت انرژی به نیروها خواهند پیوست.

کریستا سوور، معاون نرم‌افزار کوانتومی مایکروسافت، گفت که پردازنده‌های اتمی خنثی پاسکال «اضافه‌شده» به اکوسیستم کوانتومی Azure خواهند بود.

سوور گفت که پاسکال باید «قابلیت‌های محاسباتی جدید، از جمله محاسبات کوانتومی آنالوگ، و گشودن راه‌های جدید برای پیگیری اثرات کوانتومی در دنیای واقعی» را به کاربران Azure Quantum ارائه دهد.

پیش ثبت نام برای دسترسی زودهنگام به رایانه های کوانتومی Pasqal از طریق Azure Quantum امروز در دسترس قرار گرفت. برای اطلاعات بیشتر در مورد پیش ثبت نام به آدرس [email protected] ایمیل بزنید.