• خانه
  • اخبار
  • مایکروسافت و Xplore با NOAA همکاری می کنند تا عملیات ماهواره ای مبتنی بر ابر را نشان دهند

مایکروسافت و Xplore با NOAA همکاری می کنند تا عملیات ماهواره ای مبتنی بر ابر را نشان دهند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
مایکروسافت و Xplore با NOAA همکاری می کنند تا عملیات ماهواره ای مبتنی بر ابر را نشان دهند

مایکروسافت و Xplore با NOAA همکاری می کنند تا عملیات ماهواره ای مبتنی بر ابر را نشان دهند
اجرای یک هنرمند ماهواره NOAA-18 را در مدار نشان می دهد. (تصویر NOAA)

با ماهواره هواشناسی کهنه شده چه می کنید؟ اگر اداره ملی اقیانوسی و جوی هستید، به مایکروسافت آژور و یک استارت آپ سیاتل به نام Xplore مراجعه کنید تا بفهمید آیا راه ارزان تری برای ادامه کار وجود دارد یا خیر.

پس از یک پروژه نمایش سالانه، سه شریک متوجه شدند که در آنجا وجود دارد است به لطف محاسبات ابری و نرم افزار مدیریت ماموریت مبتنی بر ابر.

استفن چین، مدیر ارشد Microsoft Azure Space به brooztechnology گفت: «کار ما با NOAA و Xplore نوآوری را برای مجازی‌سازی عملکرد ایستگاه‌های زمینی ماهواره‌ای در فضای ابری تحریک می‌کند. و این به آژانس‌ها امکان می‌دهد از آخرین فناوری‌های تجاری بهره ببرند و سطوح جدیدی از انعطاف‌پذیری و ظرفیت جهانی را برای عملیات‌های ماموریت حیاتی باز کنند.

این نمایش که تحت شرایط یک قرارداد همکاری تحقیق و توسعه یا به اختصار CRADA انجام شد، نشان داد که سرویس‌های ابری می‌توانند مدیریت ماموریت ماهواره‌ای را برای یکی از ماهواره‌های قدیمی NOAA، NOAA-18، به گونه‌ای ارائه کنند که با مشخصات NOAA مطابقت داشته باشد.

کیتای به ویژه از این واقعیت که اولین اتصال موفق ماهواره ای تنها یک ماه پس از شروع پروژه انجام شد، مفتخر بود.

سیستم کنترل از زیرساخت Microsoft Azure Orbital از جمله ایستگاه زمینی ماهواره ای این شرکت در Quincy، Wash استفاده می کرد. همچنین از پلتفرم نرم‌افزاری برای کنترل ماموریت Major Tom Xplore استفاده کرد که شرکت مستقر در ردموند در واشنگتن به عنوان بخشی از خرید Kubos Corp وارد کرد.

لیزا ریچ، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل Xplore، می گوید: «مهمترین چیز در مورد Major Tom این است که می توانید هشدارها و دستورات را قبل از اجرای زنده آزمایش کنید. و بنابراین از نظر پایداری و قابلیت اطمینان، همه اینها نیازهای NOAA را نشان می دهد.

این ویدیو نحوه عملکرد پلت فرم Major Tom را توضیح می دهد. (Xplore / Kubos Video)

NOAA-18 در سال 2005 به مدار قطبی پرتاب شد تا طیف وسیعی از مشاهدات محیطی را در اختیار آژانس قرار دهد. از آن زمان، نقش آن توسط ماهواره‌های دیگر، از NOAA-19 شروع شد و با نسل جدیدی از ماهواره‌ها در مدار قطبی که بخشی از سیستم ماهواره‌ای قطبی متحد یا JPSS هستند، ادامه یافت. امروزه ماهواره NOAA-18 تا حد زیادی یک ذخیره در مدار است.

رئیس مأموریت در سرویس داده‌های ماهواره‌ای ملی و اطلاعات محیطی NOAA یا NESDIS، نتایج نمایش سال گذشته را ارزیابی می‌کند تا تعیین کند که چگونه می‌توان تداوم NOAA-18 و دیگر ماهواره‌های قدیمی را حفظ کرد. تیم NESDIS توصیه هایی را برای راه پیش رو ارائه خواهد کرد.

جاستین گرونرت، مدیر عملیاتی ماموریت JPSS در NOAA، در بیانیه‌ای مطبوعاتی گفت: ماهواره‌های قطبی ارثی نیاز به پشتیبانی بیشتری دارند. تحت CRADA، سرگرد تام و مایکروسافت از Xplore توانایی ارائه پشتیبانی ماموریت را نشان دادند و ما توانستیم داده‌های محموله را از طریق کنترل ماموریت ابری پردازش کنیم.

چین گفت که این تظاهرات می تواند یک “تغییر پارادایم” در نحوه کنترل ماهواره های با بودجه دولتی باشد.

او گفت: «آنچه در آینده تصور می‌کنم یک رویکرد ترکیبی است که در آن دولت سیستم‌های تجاری و دولتی را ادغام می‌کند و واقعاً برای یک پلتفرم یکپارچه کار می‌کند. مطمئناً تمرکز بر افزایش کارایی است و بخشی از این کارایی در نهایت با پایه‌ای همراه است که به مشتریان بیشتری گسترش می‌یابد.»

Azure Orbital “ایستگاه های زمینی را به عنوان یک سرویس” ارائه می دهد. (ویدئوی مایکروسافت آژور)

ریچ به brooztechnology گفت که سرگرد تام قبلاً برای عملیات در مأموریت‌هایی که بیش از ده‌ها ماهواره را شامل می‌شد استفاده می‌شد. این نرم افزار می تواند اتصالات ایمن را از طریق خدمات رایانش ابری مانند Microsoft Azure و Amazon Web Services پردازش کند.

ریچ گفت: “ما با سرگرد تام گاز را فشار می دهیم.” “ما در سال جاری چالشی داریم که اپراتورهای بسیار بیشتری را قبول کنیم. ما شرکت هایی داریم که صور فلکی می سازند و می خواهند تمام ماهواره هایشان توسط سرگرد تام نگهداری شود.

کارهای زیادی باید انجام شود: هنگامی که صورت فلکی ماهواره JPSS به اندازه کافی توسعه یافت، NOAA می تواند کنترل NOAA-18 و NOAA-19 را به نیروی فضایی ایالات متحده واگذار کند و نقش های جدیدی را به ماهواره های قدیمی بدهد. داشتن یک سیستم کنترل زمینی مبتنی بر ابر که به سرعت در حال استقرار است، دقیقاً با سبک عملیاتی نیروهای فضایی مطابقت دارد.

Xplore همچنین قصد دارد از Major Tom برای ماهواره های خود استفاده کند – که با یک ماهواره رصد زمین به اندازه یک جعبه دونات شروع می شود. ریچ گفت: «ما در آستانه آماده شدن برای اولین پرتاب خود تا پایان سال جاری هستیم. بنابراین تیم مهندسی ما فقط طبق برنامه در حال پیشرفت است.