• خانه
  • اخبار
  • مایکروسافت و آمازون نقش‌های جدیدی را در برنامه‌های پنتاگون برای ارتباطات فضایی بر عهده می‌گیرند

مایکروسافت و آمازون نقش‌های جدیدی را در برنامه‌های پنتاگون برای ارتباطات فضایی بر عهده می‌گیرند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
مایکروسافت و آمازون نقش‌های جدیدی را در برنامه‌های پنتاگون برای ارتباطات فضایی بر عهده می‌گیرند

مایکروسافت و آمازون نقش‌های جدیدی را در برنامه‌های پنتاگون برای ارتباطات فضایی بر عهده می‌گیرند
پنتاگون در حال همکاری با شرکت های تجاری برای ارتقای شبکه های مبتنی بر فضا است. (تصویر مایکروسافت)

مایکروسافت آژور اسپیس، خدمات وب آمازون و شبکه ماهواره‌ای پروژه کویپر آمازون اکنون از جمله شرکای پنتاگون در کمپین ارتقاء زیرساخت‌های ارتباطات فضایی و زمینی برای اهداف امنیت ملی هستند.

وزارت نوآوری دفاعی قراردادهایی را با این سه واحد تجاری سیاتل – به علاوه SpiderOak Mission Systems، یک شرکت امنیت سایبری فضایی مستقر در واشنگتن دی سی – در مرحله دوم پروژه معماری فضایی ترکیبی منعقد کرده است. آنها به چهار برنده از مرحله اول پروژه می پیوندند: Aalyria، Anduril، Atlas و Enveil.

استیو بوتو، مدیر پورتفولیوی فضایی DIU، امروز در یک انتشار خبری گفت: «معماری فضایی ترکیبی یک چشم‌انداز ارتباطی تجربی را آغاز می‌کند که کاربران را در سراسر جهان با استفاده از ارتباطات مدرن و آینده به هم متصل می‌کند». “چهار جایزه اضافی از این مسابقه فرصت های جدیدی را فراهم می کند و در عین حال به طور یکپارچه در این مجموعه پویا و نوآورانه از اطلاعات و زیرساخت شبکه ادغام می شود که ارتباطات پایدار و فناوری های دسترسی آینده را در سراسر جهان و فراتر از آن امکان پذیر می کند.”

تمرکز فاز اول ایجاد یک “ماهواره دروازه ترکیبی” برای نمایش فناوری های شبکه نسل بعدی بود. فاز دوم با هدف گسترش شبکه عملیاتی برای اتصال خدمات ابر زمینی و اینترنت با صور فلکی ماهواره ای تجاری به منظور تسهیل ارتباطات ایمن از طریق یک شبکه ترکیبی عمومی-خصوصی است.

روگان شیمین، مدیر برنامه معماری فضایی هیبریدی DIU می گوید: «زمان آن رسیده که اینترنت به خارج از سیاره حرکت کند.

DIU به عنوان مطالعه موردی به جنگ در اوکراین و تأثیر منطقه ای آن اشاره کرد. DIU در بیانیه خبری خود گفت: «مورد استفاده امروزی در اروپای شرقی است، جایی که ارتش‌ها در حال حاضر به سرورهای ابری متعدد و پایانه‌های ارتباطی تجاری مختلف هم در زمین و هم در فضا برای انتقال داده‌ها به و از میدان نبرد متکی هستند.»

همکاران در این تلاش عبارتند از: نیروی فضایی ایالات متحده، مرکز تجزیه و تحلیل جنگ فضایی (SWAC)، اداره وسایل نقلیه فضایی آزمایشگاه تحقیقاتی نیروی هوایی، و فرماندهی سیستم های فضایی نیروی فضایی.

جیسون زاندر، معاون اجرایی ماموریت‌ها و فناوری‌های استراتژیک مایکروسافت، گفت که معماری فضایی ترکیبی تا حدی بر روی Microsoft Azure ساخته می‌شود و از قابلیت‌های راه‌حل‌های Azure Space، از جمله Azure Orbital Cloud Access و Azure Orbital Ground Station استفاده می‌کند.

Zander در یک پست وبلاگی گفت: «این قابلیت‌ها در کنار هم، عملکردهای کلیدی HSA، از جمله سنجش از راه دور، ارتباطات چند مسیره و محاسبات ابری را گرد هم می‌آورند.

این معماری همچنین بر اساس قابلیت های ابری و ارتباطی ارائه شده توسط سرویس وب آمازون خواهد بود.

کلینت کروزیر، مدیر راه حل های هوافضا و ماهواره ای در AWS سال گذشته به brooztechnology گفت: «اگر می خواهیم در محیط امنیت ملی آینده رقابت کنیم، باید بتوانیم هوا، زمین، فضا و دریا را با هم جمع کنیم. و ما باید داده ها را از هر حسگر به هر توپچی و هر پست فرماندهی به طور همزمان در سرتاسر جهان در زمان واقعی ارائه کنیم. تنها راهی که می توانید آن را از بین ببرید از طریق اهرم است [resources] مانند زیرساخت ابر جهانی AWS.”

پروژه کویپر آمازون هنوز هیچ ماهواره ای برای صورت فلکی پهنای باند برنامه ریزی شده خود پرتاب نکرده است، اما زمانی که این شبکه راه اندازی شد، انتظار می رود که به عنوان مکمل فضایی برای AWS عمل کند.

صورت فلکی ماهواره ای استارلینک اسپیس ایکس اکنون عملیاتی است و برای ارتباطات به صورت آزمایشی توسط ارتش ایالات متحده – و توسط نیروهای مسلح اوکراین استفاده می شود. علاوه بر این، SpaceX یکی از شرکای کلیدی مایکروسافت برای ارائه‌های Azure Space است.

SpiderOak Mission Systems گفت که به پنتاگون کمک می کند تا امنیت شبکه را با استفاده از پروتکل داده بدون اعتماد OrbitSecure نشان دهد.

جان موبرلی، معاون ارشد فضایی SpiderOak در یک بیانیه خبری گفت: «جنگ‌جنگ‌ها حملات سایبری را به عنوان «زیر شکم نرم» ماهواره‌هایی که ما برای دفاع و زندگی مدرن خود به آن‌ها وابسته هستیم، شناسایی کرده‌اند. ما از انتخاب شدن توسط DIU و SWAC و همکاری با York Space Systems برای انجام این ماموریت هیجان زده هستیم و مشتاقانه منتظر همکاری با سایر شرکت های انتخاب شده برای پشتیبانی از کل معماری فضای هیبریدی در آینده هستیم.