• خانه
  • اخبار
  • مایکروسافت ویژگی های جدید سرویس هوش مصنوعی Azure Open را معرفی می کند

مایکروسافت ویژگی های جدید سرویس هوش مصنوعی Azure Open را معرفی می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
مایکروسافت ویژگی های جدید سرویس هوش مصنوعی Azure Open را معرفی می کند

مایکروسافت از برخی از ویژگی های جدید اضافه شده سرویس هوش مصنوعی Azure Open Build 2022 رونمایی کرده است.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و فناوری، سرویس هوش مصنوعی Azure Open مایکروسافت اواخر سال گذشته راه اندازی شد تا کسب و کارها به آزمایشگاه هوش مصنوعی OpenAI این شرکت دسترسی داشته باشند. مایکروسافت اعلام کرده است که این سرویس با ویژگی های جدید مانند نوآوری های مختلف به روز شده است. اما دسترسی همچنان به عنوان پیش‌نمایش محدود است و تنها در صورت پرداخت می‌توان به آن دسترسی داشت. اریک بوید، معاون هوش مصنوعی مایکروسافت، می‌گوید هدف این است که مصرف‌کنندگان بتوانند از مرحله آزمایشی به مرحله استقرار فناوری حرکت کنند تا بتوانند از آن در حوزه‌های کلیدی تجارت خود استفاده کنند.

یکی از ویژگی های سرویس OpenAI مایکروسافت Codex نام دارد که وظیفه تبدیل اسکریپت های زبان طبیعی به کد برنامه را بر عهده خواهد داشت. این سرویس تابستان گذشته به API اضافه شد. از دیگر ویژگی های ارائه شده توسط این سرویس می توان به سیستم فیلتر کردن محتوای ناپسند یا خشونت آمیز و نفرت انگیز اشاره کرد. این فناوری می تواند با ارائه مدلی به تیم اختصاصی مایکروسافت، الگوهای سوء استفاده و آسیب را شناسایی کند.

به گفته سخنگوی مایکروسافت، سیستم جدید هوش مصنوعی Responsible در این سرویس وظیفه بهبود خودکار محتوا را بر عهده خواهد داشت که منجر به ارائه محتوای با کیفیت بهتر به مشتریان می شود. این سیستم از استانداردهای محتوای مایکروسافت برای کمک به شناسایی محتوای مخرب استفاده می کند.

به گفته بوید، سرویس OpenAi مایکروسافت تاکنون موفق به ارائه خدمات به 500 شرکت مختلف شده است. با این حال، گسترش دسترسی به این سرویس همچنان محدود خواهد بود و شرکت‌هایی که از این مدل‌ها استفاده می‌کنند، می‌توانند به روشی مطمئن در این سرویس ثبت نام کنند.

مجموعه مدل های خدمات هوش مصنوعی جدید معرفی شده Azure با نام Embedding Models که قابلیت پیاده سازی در تشخیص متن، جستجو و کدنویسی را دارد، می تواند عملکرد خوبی داشته باشد. شباهت متن نیز ویژگی است که در آن هوش مصنوعی می تواند کدهای اطلاعاتی را بر اساس معیارهای خاصی پیدا کند و شباهت متون را از نظر لغوی و معنایی ارزیابی کند.