• خانه
  • اخبار
  • مایکروسافت می‌گوید پیشنهاد داده است تا برای معامله با اکتیویژن، با FTC موافقتنامه Call of Duty را امضا کند.

مایکروسافت می‌گوید پیشنهاد داده است تا برای معامله با اکتیویژن، با FTC موافقتنامه Call of Duty را امضا کند.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
مایکروسافت می‌گوید پیشنهاد داده است تا برای معامله با اکتیویژن، با FTC موافقتنامه Call of Duty را امضا کند.

مایکروسافت می‌گوید پیشنهاد داده است تا برای معامله با اکتیویژن، با FTC موافقتنامه Call of Duty را امضا کند.
امی هود، مدیر عامل مایکروسافت، ساتیا نادلا، مدیر عامل شرکت مایکروسافت، برد اسمیت رئیس جمهور و حسین نوبار، مشاور عمومی، در جلسه سالانه مجازی شرکت در صبح سه شنبه. (عکس از صفحه نمایش از طریق پخش اینترنتی).

آخرین تلاش مایکروسافت برای جلوگیری از شکایت علیه کمیسیون تجارت فدرال در مورد معامله 69 میلیارد دلاری بین اکتیویژن و بلیزارد شامل پیشنهادی برای ارائه یک مجوز قانونی الزام آور برای در دسترس قرار دادن “ندای وظیفه” بر روی کنسول های رقیب به مدت 10 سال بود. نایب رئیس شرکت، برد اسمیت، صبح سه شنبه گفت.

اسمیت، در پاسخ به سوال یکی از سهامداران در نشست سالانه مایکروسافت، گفت که این شرکت پیشنهادی برای ارائه یک حکم رضایت قبل از جلسه کمیسیون FTC با شرکت در هفته گذشته ارائه کرده است.

FTC بعدازظهر پنجشنبه مخالفت رسمی خود را با این قرارداد اعلام کرد و اختلاف را در دست یک قاضی حقوق اداری قرار داد. این معامله که در اوایل سال جاری اعلام شد، بزرگترین خرید در تاریخ این شرکت خواهد بود. Activision-Blizzard غول بازی در پس فرنچایزهایی مانند Warcraft، Call of Duty و Candy Crush است.

اسمیت گفت: “من ناامید هستم که FTC به ما فرصتی نداده است که حتی با کارکنان برای بحث در مورد پیشنهاد خود بنشینیم تا ببینیم آیا راه حلی وجود دارد یا خیر.” “… اگر یک چیز وجود داشته باشد که همه ما می دانیم، خواه شما یک دولت باشید یا یک تجارت یا پدر و مادری که با فرزندان خود صحبت می کنید، اگر تلاش نکنید هرگز مشکلی را حل نمی کنید.”

ما برای اظهار نظر در مورد اظهارات اسمیت با FTC تماس گرفتیم.

مایکروسافت به سونی یک قرارداد 10 ساله برای ادامه ارائه “ندای وظیفه” برای پلی استیشن و سرویس اشتراک پلی استیشن پلاس آن پیشنهاد داده است. مایکروسافت همچنین هفته گذشته قراردادی را برای آوردن «ندای وظیفه» به نینتندو اعلام کرد در صورت انجام معامله با Activision. Call of Duty در حال حاضر برای نینتندو سوییچ در دسترس نیست.

در مخالفت با قرارداد هفته گذشته، کمیسیون تجارت فدرال اعلام کرد که “رفتار گذشته” مایکروسافت پس از خرید 7.5 میلیارد دلاری ZeniMax Media، مادر استودیوی بازی سازی Bethesda، تعهدات فعلی مایکروسافت در خرید Activision-Blizzard را غیرقابل اعتماد کرد، “علیرغم هرگونه اطمینان شرکت ممکن است در مورد برنامه های خود پیشنهاد دهد.”

مایکروسافت با توصیف FTC از تعهدات و اقدامات خود در آن خرید قبلی مخالفت کرد.

«ندای وظیفه»، یکی از موفق‌ترین فرنچایزهای بازی در تاریخ، یک دارایی کلیدی در خرید پیشنهادی Activision و یک مانع بزرگ در بررسی نظارتی در ایالات متحده و خارج از کشور است.

واقعیت این است که در بازار کنسول‌ها، هر شرکتی می‌خواهد عناوین انحصاری داشته باشد، زیرا وفاداری از این طریق ایجاد می‌شود. امروزه سونی ۲۸۶ عنوان انحصاری دارد. اسمیت صبح سه شنبه گفت ایکس باکس 59 دارد. بنابراین یک قاضی حقوق اداری باید تصمیم بگیرد که آیا رفتن از 59 به 60 آنقدر برای رقابت خطرناک است که باید جلوی پیشرفت آن را بگیرد.

اسمیت این خطر را تئوری توصیف کرد و گفت که مایکروسافت «به صراحت به روش‌های مختلفی گفته است» که Call of Duty را انحصاری Xbox نخواهد کرد.

مایکروسافت می‌گوید علاوه بر ایجاد نگرانی‌های نظارتی، ساختن انحصاری Call of Duty یک اشتباه مالی است، درآمد کلیدی را از بین می‌برد و یک کابوس روابط عمومی ایجاد می‌کند و گروه بزرگی از طرفداران وفادار را از خود دور می‌کند.