• خانه
  • اخبار
  • مایکروسافت ممکن است در اوایل بهار سال 1401 توسعه ویندوز 12 را آغاز کند

مایکروسافت ممکن است در اوایل بهار سال 1401 توسعه ویندوز 12 را آغاز کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
مایکروسافت ممکن است در اوایل بهار سال 1401 توسعه ویندوز 12 را آغاز کند

اگرچه کمتر از چند ماه از انتشار نسخه نهایی ویندوز 11 و معرفی تجربه کاربری جدید برای کاربران می گذرد، اما طبق آخرین گزارش منتشر شده توسط وب سایت آلمانی Deskmodderتوسعه سیستم عامل دسکتاپ آینده مایکروسافت که احتمالاً ویندوز 12 نامیده می شود، می تواند در ماه مارس آغاز شود.

توسعه سیستم عامل ویندوز 12 توسط مایکروسافت

این وب سایت اخیرا اعلام کرده است که نسخه بعدی سیستم عامل مایکروسافت در اوایل ماه مارس وارد مراحل اولیه توسعه خود می شود. این بدان معنا نیست که معرفی ویندوز 12 در مقایسه با نسخه 11 می تواند بسیار کوتاهتر از بازه زمانی بین ویندوز 10 تا 11 باشد. با این حال، حداقل چند سال تا انتشار این نسخه از ویندوز مایکروسافت فاصله داریم و این کار نخواهد شد. به زودی ارائه می شود؛ به خصوص که شرکت آمریکایی اخیرا اولین آپدیت بزرگ ویندوز 11 اس پشتیبانی از اپلیکیشن اندروید او منتشر کرد.

نه، این اشتباه تایپی نیست. طبق اطلاعات ما، مایکروسافت در ماه مارس برای توسعه ویندوز 12 آماده می شود. در مراحل اولیه، آنها به دنبال کارمندانی می گردند که بتوانند از تیم حمایت بیشتری کنند. SwiftOnSecurity نیز این اطلاعات را بررسی می کند.

ویندوز 11 به مایکروسافت اجازه داده است تا طراحی سیستم عامل خود را به طور کامل اصلاح کند. این نسخه شامل حالت های شفافیت، حالت تاریک یکپارچه و تغییرات مختلف نوار وظیفه است. به گفته Deskmodder، شرکت ویندوز 12 ردموند از ابتدا شروع خواهد کرد، زیرا ساختار آن کاملاً متفاوت از نسخه های فعلی خواهد بود. این بدان معنی است که ما هنوز با نسخه نهایی فاصله داریم، زیرا توسعه چنین پلتفرمی سال ها طول می کشد. به یاد بیاورید که بین انتشار ویندوز 10 (2015) و ویندوز 11 (2021) شش سال تفاوت وجود داشت.

این بدان معنا نیست که فردا ویندوز 12 جدید را خواهیم دید. راه اندازی نسخه جدید می تواند زمان زیادی ببرد، زیرا (تقریبا) از ابتدا شروع می کنید. می توان فرض کرد که زیرساخت ویندوز 10 به طور کامل رها شده است. ویندوز 11 هنوز این زیرساخت را دارد.

توسعه سیستم عامل ویندوز 12 توسط مایکروسافت

توسعه سیستم عامل ویندوز 12 توسط مایکروسافت

با این حال، صحت این اطلاعات شک و تردیدهایی را به جا می گذارد. Deskmodder جزئیات بیشتری ارائه نمی دهد و تنها به اظهارات مشابه SwiftOnSecurity متکی است. وب سایت دوم حتی ادعا می کند که مایکروسافت درخواست دو تراشه TPM را برای نصب ویندوز 12 در نظر خواهد گرفت که بعداً معلوم شد که فقط یک شوخی است.

اطلاعات SwiftOnSecurity مبنی بر اینکه دو TPM برای ویندوز آینده مورد نیاز است فقط یک شوخی بود. اما اگر اکنون عکس می گیرید، می توانید نیاز به اتصال اینترنت برای نسخه Pro و بعداً یک حساب کاربری مایکروسافت را پیش بینی کنید.

در واقع، شکی نیست که مایکروسافت از قبل به این فکر می کند که چه کاری انجام دهد، یا حداقل شروع به کنار گذاشتن ایده ها کرده است. اما هنوز خیلی زود است که در مورد امکانات ویندوز آینده صحبت کنیم. با این حال، ویندوز 12 نباید حداقل تا سال 2026 منتشر شود. یادآوری می کنیم که ویندوز 11 در اکتبر 2021 راه اندازی شد و می توانید آن را دانلود کنید. وب سایت رسمی مایکروسافت وجود دارد.

نظر شما در مورد آغاز توسعه اولیه ویندوز 12 توسط مایکروسافت در ماه های آینده چیست؟