• خانه
  • اخبار
  • مایکروسافت قیمت پایه بازی های ایکس باکس را از 60 دلار به 70 دلار افزایش می دهد

مایکروسافت قیمت پایه بازی های ایکس باکس را از 60 دلار به 70 دلار افزایش می دهد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
مایکروسافت قیمت پایه بازی های ایکس باکس را از 60 دلار به 70 دلار افزایش می دهد

مایکروسافت قیمت پایه بازی های ایکس باکس را از 60 دلار به 70 دلار افزایش می دهد
(عکس از ایکس باکس)

مایکروسافت قصد دارد قیمت پایه برخی از بازی های ویدیویی خود را در سال 2023 افزایش دهد.

اولین سه نسخه بزرگ Xbox سال –Forza Motorsport، Redfall، و استارفیلد-در نیمه اول سال 2023 با شروع MSRP 69.99 دلار عرضه خواهد شد. این نشان دهنده افزایش 10 دلاری نسبت به استاندارد قبلی است که آخرین بار با عرضه Xbox 360 در سال 2005 افزایش یافت.

یکی از سخنگویان مایکروسافت از طریق ایمیل به brooztechnology گفت: “ما انتشار قیمت را تا بعد از تعطیلات متوقف کردیم تا خانواده ها بتوانند از هدیه بازی لذت ببرند.” از سال 2023، بازی‌های جدید ما با قیمت تمام شده ساخته شده برای نسل بعدی از 69.99 دلار در همه پلتفرم‌ها شروع می‌شود.»

این قیمت نشان دهنده محتوا، مقیاس و پیچیدگی فنی این عناوین است. مانند همه بازی‌هایی که تیم‌های ما در ایکس‌باکس توسعه داده‌اند، در همان روزی که عرضه می‌شوند، با Game Pass نیز در دسترس خواهند بود.»

برای طرفداران معمولی، مهم است که قسمت “جدید، ساخته شده برای نسل بعدی، با قیمت تمام شده” در بیانیه مایکروسافت را برجسته کنید. این به طور کلی به دسته‌ای از بازی‌های ویدیویی اشاره دارد که طرفداران و توسعه‌دهندگان معمولاً از آن‌ها با عنوان «AAA» یاد می‌کنند: تولیدات پرهزینه با هدف مخاطبان انبوه و منتشر شده در رسانه‌های فیزیکی، مانند سال گذشته. هالو بی نهایت.

در مقایسه، چندین نسخه انحصاری اخیر Xbox با قیمت های بسیار کمتر از 60 دلار عرضه شده اند. به عنوان مثال، Xbox اخیرا Obsidian را منتشر کرده است پنتیمنتRPG ماجراجویی روایی، 19.99 دلار.

این افزایش، بازی‌های شخص اول مایکروسافت را به همان قیمت سونی می‌رساند که برخی از آنها مانند بازی‌هایی که اخیراً منتشر شده‌اند. خدای جنگ: راگناروک، خرده فروشی به قیمت 70 دلار از عرضه پلی استیشن 5 در سال 2020.

سونی همچنین قبلاً افزایش قیمت پلی استیشن 5 را در ماه آگوست اعلام کرده بود که اروپا، بریتانیا، خاورمیانه، آفریقا، آسیا، آمریکای لاتین و کانادا را تحت تاثیر قرار داد.

نینتندو، در زمان نگارش مقاله، همچنان محدودیت 60 دلاری را برای محصولات انحصاری سوئیچ شخص اول مانند پوکمون ویولت و اسکارلت. نینتندو در جلسه توجیهی درآمد ماه نوامبر خود به سهامداران اعلام کرد که هیچ برنامه ای برای افزایش MSRP پایه سخت افزار سوییچ ندارد.

فیل اسپنسر، رئیس ایکس باکس، در ماه اکتبر طی مصاحبه ای در WSJ Live به تیتر اخبار تبدیل شد و خاطرنشان کرد که مایکروسافت در نهایت باید قیمت محصولات بخش بازی خود را افزایش دهد.

در پاسخ به سوالی در مورد احتمال افزایش قیمت برای سخت افزار ایکس باکس، یکی از نمایندگان ایکس باکس به brooztechnology گفت که “ما دائما در حال ارزیابی کسب و کار خود هستیم تا گزینه های بازی عالی را به طرفداران خود ارائه دهیم که مطابق با شرایط بازار محلی قیمت دارند.”

این نماینده گفت: «در چشم‌انداز اقتصادی امروز، ممکن است در آینده نیاز به تعدیل قیمت‌های خود داشته باشیم تا همچنان به گیمرها تجربه‌های باکیفیتی را که از Xbox انتظار دارند، ارائه دهیم. ما در حال حاضر چیزی برای اعلام نداریم.»