• خانه
  • اخبار
  • مایکروسافت قابلیت‌های تماس ویدیویی جدیدی را در ویندوز 11 معرفی می‌کند

مایکروسافت قابلیت‌های تماس ویدیویی جدیدی را در ویندوز 11 معرفی می‌کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
مایکروسافت قابلیت‌های تماس ویدیویی جدیدی را در ویندوز 11 معرفی می‌کند

در رویداد امروز، مایکروسافت رسما اعلام کرد که در حال توسعه ویژگی های جدید برای تماس های تصویری و جلسات هوشمند است ویندوز 11 و. چهار ویژگی جدید به زودی شامل کاهش نویز پس‌زمینه، تماس چشمی، کادربندی و تاری پس‌زمینه است. این ویژگی‌های جدید ابتدا بر روی دستگاه‌هایی از جمله چیپ‌ست‌های کوالکام با تراشه‌های پردازشگر عصبی (NPU) برای بهبود ویدیو و صدا در جلسات منتشر می‌شوند.

قابلیت های جدید تماس تصویری در ویندوز 11

در حالی که تیم های مایکروسافت قبلاً دارای ویژگی کاهش نویز است، Voice Focus در ویندوز 11 تعبیه شده است و می تواند به طور خودکار نویزهای ناخواسته را در طول جلسات و مکالمات حذف کند. به جای محدود شدن به Surface Pro X، ویژگی تماس چشمی مایکروسافت در دستگاه های سازگار به طور گسترده در دسترس خواهد بود.

تماس چشمی از هوش مصنوعی برای تنظیم خودکار جایی که چشمان شما در طول تماس ویدیویی نگاه می کنند استفاده می کند تا اطمینان حاصل شود که همیشه با دوربین در تماس چشمی هستید. این ویژگی هنگام خواندن یادداشت ها یا اگر فقط می خواهید یک مسابقه فوتبال را در یک جلسه ویدیویی تماشا کنید مفید است.

مایکروسافت همچنین قاب خودکار و محو شدن پس‌زمینه را مستقیماً به ویندوز 11 اضافه می‌کند. قاب خودکار تضمین می‌کند که هنگام برقراری تماس ویدیویی، چه ایستاده و چه در حال حرکت، همیشه در تمرکز باشید، و گزینه تاری پرتره به جای آن محیط اطراف شما را نرم می‌کند. جلوه های نامناسب تاری پس زمینه رایج در برنامه های کنفرانس ویدیویی.

پل بار، مدیر ارشد محصول، گروه ویندوز توضیح می دهد: «ما هیجان زده هستیم که از جلسات دستگاه پردازشگر عصبی (NPU) نهایت استفاده را ببریم تا کاربران بتوانند عملکرد خوبی داشته باشند و سازنده باشند. از آنجایی که این ویژگی‌های هوشمند به صورت محلی روی دستگاه شما کار می‌کنند، به این معنی است که در برنامه‌های Windows 11 با حداقل عملکرد یا باتری مورد نیاز در دسترس هستند و می‌توانید اعتماد کنید که ما به حریم خصوصی شما احترام می‌گذاریم.»

قابلیت های جدید تماس تصویری در ویندوز 11

قابلیت های جدید تماس تصویری در ویندوز 11

این دستگاه ها برای بهره مندی از ویژگی های جدید ویندوز 11 به یک پردازنده عصبی (NPU) نیاز دارند، به این معنی که این قابلیت ها برای اولین بار در ThinkPad X13s جدید لنوو که توسط پلتفرم محاسباتی 8cx Gen 3 کوالکام پشتیبانی می شود، نشان داده شد.

بار توضیح می دهد:این تراشه‌های جدید به این معنی است که ما می‌توانیم ویژگی‌های قابل‌توجهی را از طریق ویندوز به دستگاه شما ارائه دهیم، بدون اینکه قدرت پردازنده‌ای را که برای انجام کارها استفاده می‌کنید به خطر بیاندازیم.».

با این حال، بعید است که اکثر این ویژگی ها را در دستگاه های بدون ARM ببینیم. تراشه‌های کوالکام برای پردازش درخواستی بدون تأثیر بر عملکرد سیستم یا عمر باتری ایده‌آل هستند. با این حال، یک ویژگی جداگانه برای وضوح صدا برای اولین بار در لپ تاپ سرفیس استودیو در ماه آوریل ظاهر می شود.

شفافیت صدا پژواک ها را حذف می کند و می تواند امکان ارتباط صوتی همزمان بین برنامه هایی مانند Teams، Discord و Xbox را فراهم کند. این حالت از میکروفون های لپ تاپ Surface Studio برای خنثی کردن صدای پس زمینه استفاده می کند و به شما امکان می دهد در حین چت در اتاق قدم بزنید.

مایکروسافت همچنین قصد دارد تماس‌های ویدیویی مبتنی بر تراشه‌های ARM را بهبود ببخشد و بار می‌گوید این فقط آغاز جلوه‌های جدیدی است که ما برای بهبود تماس‌های ویدیویی ایجاد می‌کنیم.

نظر شما در مورد قابلیت های تماس تصویری جدید در ویندوز 11 مایکروسافت چیست؟